Connect with us

Banjaluka

„VELIKI POČETAK“ uz koncert Ane Lazarević donosi MNOŠTVO POKLONA I IZNENAĐENJA

Aktivno radimo na pripremama za manifestaciju „Veliki početak“, kojoj se najviše raduju naši školarci za koje smo osim besplatnih udžbenika pripremili mnoštvo poklona korisnih za školu, ali i sjajne edukativne, sportske i zabavne sadržaje.

Poručila je ovo savjetnica gradonačelnika Milada Šukalo, koja je pozvala školarce, roditelje, ali i sve sugrađane da se u nedjelju, 1. septembra od 18.00 na platou kod multifunkcionalne dvorane u Parku „Mladen Stojanović“ pridruže događaju koji Grad organizuje povodom početka nove školske godine.

-Pripremamo edukativne aktivnosti iz oblasti bezbjednosti saobraćaja, sportske i zabavne aktivnosti, a uvjerena sam da će se naši tinejdžeri zasigurno obradovati i nastupima Ane Lazarević, Danila Milosavljevića, Muzičkog ateljea „MaMa VoX“ i naših „Vrapčića“ – ističe Šukalova.

Dodaje da naše školarce u okviru manifestacije „Veliki početak“ očekuje zaista sjajna atmosfera, uz puštanje balona, te brojna iznenađenja i mnoštvo poklona.

-Kao i do sada za naše školarce pripremili smo poklone u vidu školskog pribora i opreme za školu, a uz to naše đake obradovaćemo i besplatnim kartama za pozorište i Gradski olimpisjki bazen, ali i pokloniti im besplatne dajak vožnje. Kroz ove aktivnosti želimo našim školarcima olakšati, ali i uljepšati njihov polazak u školu, njihov veliki početak – naglasila je savjetnica Šukalo.

Ona je još jednom podsjetila da su, uporedo sa već ustaljenom praksom i aktivnostima u vezi sa podjelom besplatnih udžbenika za naše osnovce, obnovljena i horizontalna saobraćajna signalizacija u zonama škola.

Banjaluka

NOVI HIT U BANJALUCI: Garažno mjesto s ostavom 87.000 KM

Na društvenim mrežama jedne agencije za nekretnine iz Banjaluke osvanuo je oglas za prodaju garažnog mjesta s ostavom u centru grada, a cijena je 87.000 KM.

Kako je navedeno u oglasu, ukupna površina iznosi 37 kvadrata, a sve se nalazi na prvoj etaži ispod zemlje.

“Površina garažnog mjesta iznosi 20 metara kvadratnih, a površina ostave 17”, navodi se u oglasu.

Kako dodaju, sve je smješteno u sklopu stambeno-poslovnog objekta.

“Ostava je prostrana, pravilnog oblika i obložena keramikom, što je čini izuzetno funkcionalnom i jednostavnom za održavanje. Nekretnine se nalaze na jednoj od najtraženijih lokacija u gradu, što garantuje izuzetnu dostupnost, sigurnost i dugoročnu vrijednost ulaganja”, navode oni.

Takođe, dodaju da je dokumentacija uredna.

Podsjećamo, slični oglasi su i nedavno bili objavljivani, međutim, tada su se prodavali stanovi od 15, odnosno 19 kvadrata.

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠUKALO TRAŽI ODGOVORE: “Da li je droga sa snimka ZAVRŠAVALA NA ŽURKAMA u multimedijalnoj sali SNSD-a?”

Nakon što se pojavio snimak koji dokazuje da je čovjek koji je godinama organizovao žurke za mlade, imao dodira sa ljudima iz kriminalnog miljea i pristup narkoticima, postavlja se pitanje šta se stvarno dešavalo u Multimedijalnoj sali SNSD u Banjaluci i da li je bilo ikakvog nadzora?

Upitala je ovo član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, Milada Šukalo, nakon što je javnost zemlje, ali i regiona ostala zaprepaštena snimkom u kojem direktor UKC-a i predsjednik GrO SNSD Banjaluka, Vlado Đajić, u prostorijama gdje ljudi treba da se liječe razmjenjuje veće količine narkotika.

– Od mnogo pitanja koja se postavljaju, dva su najvažnija. Prvo je zašto Vladu Đajića poslije snimka jutros umjesto ostavki sa funkcija nije sačekala policija sa nalogom za hapšenje? Drugo, koje je možda i najvažnije, je da li je droga koja se nalazi na snimku dijeljena na žurkama koje je Vlado Đajić organizovao za našu omladinu u Multimedijalnoj sali SNSD-a? – upitala je Šukalo.

Ona je i ranije pozivala na odgovornost i ukazivala na moguće zloupotrebe djece na ovakvim zabavama.

– Godinama upozoravamo na suludu politiku Vlade Đajića u Banjaluci i njegov loš uticaj na omladinu kojoj je pod krinkom lake zabave možda servirao i druge nedozvoljene supstance. Scene kao u serijama o latinoameričkim kartelima, koje smo jutros vidjeli na snimku sa UKC-a, zadnja su šansa da kažemo da je dosta – navodi ona.

Dodaje da “predati našu mladost monstrumima koji se kriju iza mantila ili političke funkcije znači osuditi ovu zemlju na propast.”

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ: Centralno spomen-obilježje biće osveštano 9. januara

U toku je testiranje osvjetljenja na ovom monumentalnom zdanju, rekao je Stanivuković.

Centralno spomen-obilježje poginulim borcima Odbrambeno – otadžbinskog rata prvi put zasijalo je sinoć.

-U toku je testiranje osvjetljenja na ovom monumentalnom zdanju koje gradimo u čast preko 24.000 heroja koji su svoj život utkali u temelje Republike Srpske – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Kako je kazao – radovi se privode kraju.

-Radovi ulaze u završnu fazu i, ako Bog da, 9. januara 2026. godine otvorićemo i osveštati ovo zdanje – na najveći praznik naše Republike – zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Aktuelno