Politika
SKANDAL U SNSD-u! Adžić iz partije ISKLJUČIO ministra DENISA ŠULIĆA! (FOTO)

Gradiška je postala epicentar političkog skandala nakon što je gradonačelnik Zoran Adžić isključio Denisa Šulića, ministra trgovine i turizma, iz lokalnog SNSD-a. Ovaj potez je izazvao burne reakcije unutar stranke, ali i šire javnosti, dok SNSD mašinerija ubrzano pokušava da zataška cijeli događaj.
Prema dostupnim informacijama, odluka o isključenju donesena je zbog neslaganja između Adžića i Šulića, koji je godinama bio jedan od najistaknutijih članova stranke u Gradišci. Međutim, detalji sukoba još uvijek nisu u potpunosti razjašnjeni. Ono što je dodatno produbilo skandal jeste činjenica da su, kako se čini, SNSD strukture blokirale portal na kojem je prvobitno objavljena vijest o ovom događaju, čime su izazvale još veću pažnju javnosti.
Ovaj incident dolazi u nezgodnom trenutku za SNSD, dok se predsjednik stranke Milorad Dodik nalazi na liječenju u bolnici. Umjesto da pokažu jedinstvo, članovi SNSD-a očigledno ulaze u međusobne sukobe, što dodatno potkopava ionako poljuljanu reputaciju partije. Politički analitičari upozoravaju da bi ovakvi unutrašnji sukobi mogli dovesti do daljih podjela unutar stranke, koja već “puca po šavovima”.
Građani Gradiške, ali i šira javnost, s nestrpljenjem očekuju rasplet ove situacije. Ostaje da se vidi da li će Dodik, čim se oporavi, uspjeti da umiri sukobe unutar stranke ili će ovaj skandal označiti početak kraja SNSD dominacije u Gradišci.
Banjaluka24
Politika
SUTRA POSEBNA SJEDNICA NSRS, obratiće se i Dodik

U Banjaluci će sutra biti održana posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske na kojoj će se obratiti predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik povodom 30 godina sprovođenja Dejtonskog sporazuma.
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić rekao je Srni da je danas održan telefonski Kolegijum na kojem je usvojen dnevni red 22. posebne sjednice koja će biti održana sutra, po okončanju 14. redovne sjednice.
On je naveo da će na dnevnom redu posebne sjednice naći tri tačke.
“Prva tačka je obraćanje predsjednika Republike Srpske povodom 30 godina sprovođenja Dejtonskog sporazuma, druga tačka je Prijedlog zakona o finansiranju političkih stranaka, a treća imenovanje vršioca dužnosti glavnog revizora javnog sektora Republike Srpske i njegovog zamjenika do okončanja postupka njihovog izbora”, rekao je Stevandić.
Redovna sjednica parlamenta Srpske biće nastavljena sutra u 10.00 časova razmatranjem Nacrta zakona o izmjeni Zakona o stvarnim pravima.
Politika
IMA KO DA VRAĆA! Vlada garantuje za novo zaduženje termoelektrana

Vlada Republike Srpske dala je saglasnost i garancije za nova kreditna zaduženja “Elektroprivrede Republike Srpske“ (ERS) i Rudnika i termoelektrane “Ugljevik“ (RiTE Ugljevik) u ukupnom iznosu od 45 miliona konvertibilnih maraka, potvrđeno je nakon posljednje sjednice Vlade.
U skladu s odlukom, ERS će se zadužiti 25 miliona KM, a sredstva će biti iskorišćena za izmirenje ranijih finansijskih obaveza.
S druge strane, RiTE “Ugljevik“ će uzeti kredit od 20 miliona KM, koji je, prema dostupnim informacijama, namijenjen za otvaranje novog ugljenokopa.
Ovo je prvi put da Vlada RS izričito garantuje za kreditno zaduženje RiTE “Ugljevik“, dok je za ERS to već uobičajena praksa, s obzirom na dosadašnje potrebe za podršku likvidnosti i servisiranje obaveza.
Podsjećamo, Vlada Republike Srpske je nedavno preuzela i preduzeće “Comsar Energy RS“ putem javnog preduzeća “Gas RES“, čime je vratila pod svoju kontrolu ležište “Ugljevik Istok 2“, strateški važan resurs za energetski sektor Srpske.
Politika
OGLASIO SE I ČOVIĆ “Ako će Šmit da vlada, šta će nam izbori i parlament?”

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović rekao je da Kristijana Šmita niko nije imenovao i da ne postoji mogućnost da nametne odluku kojom bi riješio krizu u zemlji.
– Nije ga niko imenovao koliko ja vidim. Ta mogućnost da interveniše ne postoji. Šta ćemo mi onda ovdje? Svi treba da se trudimo da BiH bude normalna zemlja – rekao je Čović.
On je istakao da postoje zakoni i Ustav i da ne treba prizivati nikakva nametanja.
– Neka zovu Šmita i imenuje sve. Neka Šmit donosi zakone, šta će nam izbori, Savjet ministara ili parlament – rekao je Čović za N1.
On je naveo da je prilikom posljednjeg susreta Šmitu jasno rekao da je protiv nametanja.
– Rekao sam jasno da ne želimo nijedno nametanje. Ne možemo otvarati evropske procese, a imati upravljačke strukture izvan Ustava – rekao je Dragan Čović.
N1
-
Svijet3 dana ago
DORUČAK ŠIROM SVIJETA! Upoznajte raznolikost okusa
-
Društvo1 dan ago
“HOROR EKSKURZIJA! Pokvaren autobus “Halilovića”, isti prevoznik NEDAVNO IMAO STRAŠNU SAOBRAĆAJKU U HRVATSKOJ!
-
Politika2 dana ago
GALIJAŠEVIĆ: Helez gradi Hamas i Hezbolah u okviru ORUŽANIH SNAGA BIH
-
Region2 dana ago
VUČIĆ: “Niš je večeras oslobođen, i tako ćemo osloboditi svaki grad u Srbiji”
-
Društvo2 dana ago
POTREBNA POMOĆ ZA LIJEČENJE: Dječak ima 4 tumora na mozgu, jedan na obrvi
-
Politika2 dana ago
VUKOMANOVIĆ I KRESOJEVIĆ “Roditelji-njegovatelji ostaju bez naknade kada njihovo dijete napuni 30 godina, A POTREBE OSTAJU ISTE”
-
Zdravlje1 dan ago
ŠKRBIĆ NAJAVIO! “Od jeseni moguće liječenje pacijenata iz Srpske RUSKOM VAKCINOM PROTIV RAKA”
-
Politika2 dana ago
“DODIKA BAŠ BOLI VIADUKT”: Aleksandra Pandurević optužila predsjednika Srpske za glumatanje