Sport
„IZVINITE!“ Iker Kasiljas se oglasio poslije tvita u kome je „objavio“ da je homoseksualac

Kratkotrajan, ali i snažan je bio fudbalski zemljotres nakon što su nekadašnji kapiteni Reala i Barselone objavili na društvenim mrežama informaciju da su gej.
Podsjetimo, prvo je legendarni golman Real Madrida, Iker Kasiljas, na Tviteru poručio:
– Nadam se da ćete to poštovati. Ja sam gej. #SrećnaNedelja.
Nedugo potom, čuveni defanzvic Brase Karlos Pujol je kao odgovor na ovu objavu napisao:
– Vrijeme je da ispričamo našu priču, rekao je Pujol, uz grafičke prikaze srca i poljupca.

Imajući u vidu da su se obojica ostvarili kao roditelji, te da su godine proveli živeći sa poznatim, lijepim ženama, mnogi su posumnjali u istinitost ovih tvrdnji, okrivivši hakere za stvaranje zbrke.
Više od sat i po su te objave stajale na društvenoj mreži, a onda je svoju obrisao Kasiljas, nešto kasnije i Pujol.
A onda, skoro tri sata poslije velike zbrke koja je nastala, legendarni golman Reala je sve objasnio:
– Nalog mi je bio hakovan. Sada je, srećom, sve u redo, Izvinjavam se mnogo svim mojim pratiocima. A još više se izvinjavam celoj LGBT zajednici – poručio je Kasiljas na Tviteru.
Podsetimo, Karlos Pujol sa fotomodelom Vaesom Lorenco ima dve ćerke, dok se Iker Kasiljas zabavljao sa misicom Evom Gonzales, a potom sa zanosnom sportskom novinarskom Sarom Karbonero sa kojom je dobio dva sina. Njih dvoje su bili u braku, ali su se razveli 2021. godine.
Sport
BIVŠI TRENER PROGOVORIO! Ivanišević otkrio koja je Đokovićeva najveća mana

Proslavljeni hrvatski teniser i stručnjak Goran Ivanišević objelodanio je jednu veliku manu koju ima Novak Đoković.
Ivanišević i Đoković sarađivali su od 2019. do 2024. godine i za to vrijeme osvojili čak deset Grend slem titula. Hrvat, koji trenutno nema angažman ali bi trebalo da postane trener Stefanosa Cicipasa poslije Rolan Garosa, u intervjuu za zagrebački “Gol” govorio je o svom nekadašnjem štićeniku.
On je nahvalio Novaka, ali se onda i osvrnuo na jednu njegovu manu.
“Novak je poseban, drugačiji, najbolji. Njegova glad za napretkom je nevjerovatna. Puno se može naučiti od njega”, izjavio je Ivanišević, pa dodao:
“Malo je posvađan s vremenom. Nikad ne dolazi na vrijeme. I svi to znaju, svi su se već navikli”, prenosi b92.
Sport
SVČANO OTVOREN TENISKI TEREN NOVAKA ĐOKOVIĆA! “Poklon ne samo za djecu, već i za budućnost”

Danas je na Novom Beogradu svečano otvoren teniski teren, mjesto koje simbolično i emotivno spaja prošlost, sadašnjost i budućnost jednog od najvećih tenisera svih vremena Novaka Đokovića.
Potpuno renoviran i jedinstveno dizajniran, teren slavi izuzetnu karijeru Novaka Đokovića i postaje nova tačka susreta sporta, obrazovanja i snova za buduće generacije.
Projekat je realizovan u saradnji između Fondacije Novak Đoković, brenda Lacoste i organizacije We Art Etendart, a cilj mu je da mladima u Srbiji omogući lakši pristup tenisu i podstakne ih da kroz sport razvijaju upornost, samopouzdanje i timski duh. Teren će voditi Fondacija Novak Đoković u okviru svog obrazovnog programa, koji koristi sport kao alat za učenje, osnaživanje i razvoj djece.
Upravo na ovom terenu Novak Đoković je kao dječak držao reket u ruci. Danas, najbolji teniser svih vremena, 24-struki grend slem šampion i jedan od najvećih sportista u istoriji, vratio se na to isto mesto kako bi ga otvorio za decu koja tek počinju da sanjaju.
Otvaranje terena u Beogradu dio je globalne inicijative koju su Lacoste i We Are Etendart pokrenuli 2020. godine, a slične projekte realizovali su u Klisiju (Francuska), Njujorku, Sao Paulu, Troji i Grasu. Beograd je, kao Novakov grad, bio prirodan izbor za naredni korak – mesto koje svedoči o početku jednog izuzetnog sportskog puta, ali i o moći zajednice da vjeruje u djecu i pruži im šansu.
Teren će biti otvoren za školsku djecu, mlade sportiste i polaznike obrazovnih programa Fondacije Novak Đoković, koji uključuje sportske, kreativne i kulturne aktivnosti. Time Fondacija nastavlja svoju misiju stvaranja jednakih šansi za svako dete, od najranijeg uzrasta, bez obzira na socijalno ili geografsko porijeklo.
“Zahvaljujem svom sponzoru Lacoste koji je učestvovao u ovom divnom projektu. Ovaj teren je poklon ne samo za decu, već i za budućnost. Jer kad jednom dete poveruje u sebe – ceo svet se menja. A ja, kao i cela Fondacija Novak Đoković, verujemo u njihove snove”, zaključio je Đoković.
Sport
OVO ĆE BITI ZANIMLJIVO! Srbija protiv BiH u kvalifikacijama za SP

Košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine i Srbije igraće zajedno u Grupi C kvalifikacija za Svjetsko prvenstvno 2027, odlučeno je žrijebom u Dohi.
Uz Srbiju i BiH, u Grupu C, izvučena je i selekcija Turske, kao i drugoplasirani pretkvalifikacija grupe “A”, koji će biti rival “zmajevima” i “orlovima” na putu za Mundobasket.
Grupa A: Španija, Gruzija, pobjednik pretkvalifikacija, drugoplasirana reprezentacija iz pretkvalifikacija.
Grupa B: Grčka, Crna Gora, pobjednik pretkvalifikacija, Portugal.
Grupa C: Srbija, Turska, Bosna i Hercegovina, drugoplasirana reprezentacija iz pretkvalifikacija.
Grupa D: Litvanija, Italija, Velika Britanija, Island.
Grupa E: Njemačka, pobjednik pretkvalifikacija, Izrael, Kipar.
Grupa F: Letonija, Poljska, pobjednik pretkvalifikacija, drugoplasirana reprezentacija iz pretkvalifikacija.
Grupa G: Francuska, Finska, Belgija, drugoplasirana reprezentacija iz pretkvalifikacija.
Grupa H: Slovenija, Češka Republika, Estonija, Švedska.
Evropske kvalifikacije za Mundobasket su podijeljene u dvije faze – u prvoj su 32 selekcije raspoređene u osam grupa, a po tri najbolje iz svake grupe će proći u narednu fazu, gdje će 24 ekipa biti raspoređene u četiri grupe od po šest timova.
Po tri najbolje selekcije će se na kraju plasirati na Svjetsko prvenstvo u Katar.
FIBA Svjetski kup 2027, održaće se u Dohi od 27. avgusta do 12. septembra 2027. godine.
-
Svijet2 dana ago
DORUČAK ŠIROM SVIJETA! Upoznajte raznolikost okusa
-
Društvo18 sati ago
“HOROR EKSKURZIJA! Pokvaren autobus “Halilovića”, isti prevoznik NEDAVNO IMAO STRAŠNU SAOBRAĆAJKU U HRVATSKOJ!
-
Politika2 dana ago
GALIJAŠEVIĆ: Helez gradi Hamas i Hezbolah u okviru ORUŽANIH SNAGA BIH
-
Region3 dana ago
SPORNIH 7 MINUTA U SLUČAJU NESTANKA DANKE ILIĆ: Novo saslušanje majke danas
-
Region2 dana ago
VUČIĆ: “Niš je večeras oslobođen, i tako ćemo osloboditi svaki grad u Srbiji”
-
Politika3 dana ago
SNSD I UJEDINJENA SRPSKA PRIZNALI ŠMITA: Vlada Srpske provela odluku OHR-a
-
Svijet3 dana ago
POČELI PREGOVORI UKRAJINE I RUSIJE U ISTAMBULU: Sjeli za sto poslije tri godine
-
Politika3 dana ago
VUKOMANOVIĆ PORUČILA PREMIJERU: Godine u limuzinama ubile su osjećaj za narod