Connect with us

Politika

“POLAKO, MUDRO I PAMETNO” Miličević o potezima SDS-a nakon raspada koalicije na nivou BiH

Komentirajući odluku Trojke da prekine koaliciju sa SNSD-om, predsjednik SDS-a Milan Miličević primjećuje da su takvu odluku danas saopštili lideri stranaka, a da će je stranački organi potvrditi.

On pretpostavlja da će je oni prihvatiti, ali će sačekati konačnu potvrdu.

U razgovoru za “Avaz” Miličević kaže da ovakva odluka krizu vlasti dodatno produbljuje i da nakon nje BiH ulazi u vakuum prostor u kojem institucije nastavljaju da ne funkcionišu, što se odražava na život stanovnika u cijeloj državi.

“U ime SDS-a, a djelimično i u ime naših partnera s kojima smo jučer u Istočnoj Ilidži imali sastanak, mogu reći da mi, kako god bilo, nismo ti koji će juriti u vlast na nivou BiH, jer nas interesuju konačni ciljevi, a ne pozicije. Konačni ciljevi su da institucije počnu da funkcionišu kvalitetno i da budemo bliže evropskom putu, odnosno da stanovnici ove zemlje žive bolje. Ako se dogovorimo oko tih ciljeva s ljudima s kojima budemo pregovarali, onda smo spremni da uđemo u vlast. Ako se o tome ne dogovorimo, mi ćemo biti izvan institucija. Za vakuum vlasti su krivi oni koji su bili vlast, na čelu sa SNSD-om, a dalje ćemo polako, mudro i pametno”, kazao je Miličević.

Politika

STANIVUKOVIĆ OPLEO PO RTRS-u “Svaka priča ima dvije strane, to što radite nije ETIČKI, A NI PROFESIONALNO”

Predsjednik pokreta Sigurna Srpska Draško Stanivuković poručio je da bi, ukoliko se već na RTRS-u prikazuju fotografije njega i njegovih saradnika, bilo profesionalno i fer da dobiju priliku da iznesu i svoju stranu priče.

– Ako već na RTRS-u prikazuju fotografije mene i mojih saradnika, red bi bio da dobijemo priliku da kažemo i našu stranu priče. Profesionalno, etički i fer bilo bi da gradonačelnik Banjaluke, najvećeg grada u Republici Srpskoj, dobije bar pet minuta na Javnom servisu – poručio je Stanivuković.

On je naglasio da građani imaju pravo da čuju istinu iz više izvora, a ne samo iz jedne, politički kontrolisane strane.

– Iako znamo da je RTRS pod kontrolom SNSD-a i da ne služi interesima građana, a sa objektivnošću je već odavno na „vi“, možda imaju priliku da nas bar malo demantuju – pozivom za gostovanje – zaključio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Politika

KLEVETA GA KOŠTALA! Sud plijeni imovinu Konakoviću

Opštinski sud u Sarajevu naložio je da se ministru inostranih poslova u Savjetu ministara Elmedinu Konakoviću zaplijeni imovina sa zateznom kamatom nakon što je zbog klevete osuđen na novčanu kaznu od 3.000 KM.

Sud je naložio da se izvršenje presude provede pljenidbom polovine plate, na dijelu primanja koji prelazi 1.000 KM izvršenje se može provoditi do dvije trećine tog dijela, prenosom zaplijenjenih iznosa na transakcijski račun određen rješenjem o izvršenju sve do konačnog namirenja, navodi “Avaz”.

Kako se dodaje, Sud obavezuje poslodavca da postupi po nalogu i u slučaju promjene radnog statusnog izvršenika odmah obavijesti sud.

“Avaz” podsjeća da je Opštinski sud u Sarajevu 6. decembra 2019. godine presudio da je Konaković počinio klevetu na štetu Maje Hadžihalilović zbog izjava od 20. septembra 2018. godine koje su se dovodile u vezu s navodnim neregularnostima u izbornom procesu.

Sud je dosudio 3.000 KM nematerijalne štete sa zateznom kamatom od dana tužbe i troškove postupka 1.060 KM.

Provođenjem ovog postupka počeće naredna faza prisilne naplate redovnim skidanjem dijela primanja, sve dok se ne izmiri zatezna kamata i troškovi.

Ministarstvo kao poslodavac dužno je da odmah postupi po sudskom nalogu i mjesečno transferisati zaplijenjene iznose do potpunog namirenja. Rješenje je pravosnažno i izvršno od 25. septembra ove godine.

Nastavi čitati

Politika

BORENOVIĆ PORUČIO CVIJANOVIĆEVOJ “I Vlada Srpske da uplati pomoć, ali ne FUNKCIONERIMA”

Poslanik PDP-a u Predstavničkom domu PS BiH Branislav Borenović reagovao je na prijedlog člana Predsjedništva BiH Željke Cvijanović da svakom zaposlenom u institucijama BiH treba uplatiti 1.000 maraka jednokratnu pomoć.

-Treba po 2000 KM uplatiti svakom zaposlenom, što je i opravdan zahtjev sindikata. Svim zaposlenim u institucijama BiH, osim članovima Predsjedništva, ministrima, poslanicima, direktorima… koje treba izuzeti iz ove odluke! Isto trebaju uraditi vlasti i na svim drugim nivoima-istakao je Borenović i dodao:

-Očekujem da Vlada Republike Srpske to uradi za svakog zaposlenog u Srpskoj, posebno za zaposlene u zdravstvu, ali i u prosvjeti i svim ostalim važnim oblastima društva, po 2.000 KM svakom, osim naravno funkcionerima, da ljudi i njihove porodice prebrode ova teška vremena. I da se nađe adekvatno rješenje za radnike u realnom sektoru kroz takav jednokratan iznos koji bi bio u potpunosti neoporezovan.

Nastavi čitati

Aktuelno