Svijet
KADIROV JASAN: Sve šanse e za prekid vatre izgubljene zbog akcija Kijeva

Šanse za prekid vatre između Rusije i Ukrajine su skoro u potpunosti izgubljene zbog akcija ukrajinskog predsjednika Vladimira Zelenskog i njegovog okruženja, na koje sada Moskva uzvraća, izjavio je čečenski lider Ramzan Kadirov.
On je naglasio da vlasti u zemljama koje „nose plašt i mirotvoraca i sudija“ i koje su osudile ruske raketne udare na vojne komande, komunikacije i energetske objekte u Ukrajini, „nisu marile za živote hiljada ljudi u Donbasu, uključujući djecu, žene i stare, dugih osam godina“.
Svijet
AMEIČKI AVIONI LETE KA IRANU! Očekuje se žestok odgovor SAD

Američki borbeni avioni su poletjeli iz vazduhoplovne baze u Saudijskoj Arabiji i kreću se ka Iranu, javili su izraelski mediji, navodeći da se očekuje trenutna reakcija SAD na raketni napad koji je Iran izveo na američke vojne baze u regionu.
Američki predsjednik Donald Tramp sazvao je hitan sastanak sa najvišim zvaničnicima u vezi sa iranskim napadima na američke baze u Iraku i Kataru, javlja Foks njuz.
Tramp, ministar odbrane Pit Hegset, komandant generalštaba američke vojske Den kejn i drugi zvaničnici iz Sobe za krizne situacije u Bijeloj kući prate dešavanja na Bliskom istoku, saopštila je danas Bijela kuća.
Iranski napad
Operacija Irana, nazvana „Bašarat al-Fath“, sprovedena je kao odgovor na američko-izraelski napad na ključna iranska nuklearna postrojenja.
Iranske snage ispalile su deset balističkih raketa na američku bazu Al-Udejd u Kataru i jednu raketu na bazu Ain al-Asad u Iraku. Prema izvorima Revolucionarne garde (IRGC), tri rakete su direktno pogodile cilj, a nad bazom su se vidjeli dim i plamen.
Iransko državno rukovodstvo istaklo je da je napad bio odgovor na „vražji napad SAD na mirna nuklearna postrojenja“, ocjenjujući ga kao „masovni čin vojne agresije i flagrantno kršenje međunarodnog prava“. IRGC je istakao da je pogođena upravo „najveća strateška američka vazduhoplovna baza na Bliskom istoku, sjedište vazdušnih snaga SAD u regionu“.
Katar je na napad reagovao hitno i oštro. Ministarstvo spoljnih poslova u Dohi nazvalo je iranski napad „drskim činom agresije“ i „grubim narušavanjem suvereniteta Katara, njegovog vazdušnog prostora, međunarodnog prava i Povelje UN“.
Doha tvrdi da su katarski PVO sistemi uspješno presreli projektile, a da su ranije evakuisani svi pripadnici vojske i osoblje baze, uključujući i pripadnike katarske vojske. Nije bilo žrtava, saopštila je katarska strana, ali je istaknuto da Katar zadržava pravo na „direktan i proporcionalan odgovor“.
Svijet
SVI U RATU SA SVIMA! Izrael pokreće napade na Iran nakon napada na američku bazu u Kataru

Izrael je večeras pokrenuo novi talas udara na Iran, saznaje Fox News.
Izvori su napad potvrdili sa glavnim stranim dopisnikom Fox Newsa Trej Jingstom (Trey Yingstom). Udari su uslijedili nakon što je Iran napao američku bazu u Kataru.
Podsjetimo, visoki zvaničnik Bijele kuće kaže da i Bijela kuća i Pentagon prate prijetnje protiv zračne baze Al Udeid, najveće američke vojne baze na Bliskom istoku.
Svijet
BLISKI ISTOK NA IVICI EKSPLOZIJE! Katar ruši iranske rakete, prijeti žestokom osvetom!

Ministarstvo odbrane Katara saopštilo je da su protivvazdušne snage presrele iranski raketni napad koji je bio usmjeren ka vazduhoplovnoj bazi Al-Udejd.
“Zahvaljujući budnosti oružanih snaga i preventivnim mjerama, incident nije izazvao gubitke života, niti povrede”, navodi se u saopštenju Ministarstva, a prenosi Al Džazira.
Katarsko Ministarstvo odbrane potvrdilo je da su vazdušni prostor i teritorija države Katar bezbjedni i da su katarske oružane snage u pripravnosti, osuđujući iranski napad koji “predstavlja očigledno kršenje suvereniteta, vazdušnog prostora i međunarodnog prava”.
Katar je dodao da zadržava pravo da direktno odgovori na način srazmjeran prirodi i obimu napada i u skladu sa međunarodnim pravom, na šta je Iranski savjet za nacionalnu bezbjednost odgovorio da vojne operacije ne predstavljaju “nikakvu prijetnju ili opasnost za našu prijateljsku i sestrinsku zemlju, Katar, i njen narod”.
Prethodno su se sirene za vazdušnu opasnost oglasile u Kataru, Iraku, Bahreinu, a u Ujedinjenim Arapskim Emiratima je zatvoren vazdušni prostor.
-
Kuhinjica3 dana ago
SAVRŠEN DORUČAK Recept za najbolji tost sa sirom koji ćete ikad probati
-
Banjaluka3 dana ago
HOROR U BANJALUCI: Žena se mjesecima raspadala u stanu, STANARI STRAHUJU OD ZARAZE
-
Svijet2 dana ago
DRAMA U POVRATKU IZ PAKLA! Srbi evakuisani iz Izraela sletjeli u Beograd: Trudnica među 38 spasenih!
-
Svijet2 dana ago
AMERIKA NAPALA IRAN: Tramp dao zeleno svjetlo, SAD gađale 3 nuklearna postrojenja
-
Društvo3 dana ago
NAJDUŽA OBDANICA U GODINI: Stiglo nam je ljeto
-
Horoskop3 dana ago
DNEVNI HOROSKOP ZA 21. JUN! Ovan pred novim izazovima, Bik „široke ruke“, Blizanci u svom svijetu
-
Politika1 dan ago
DODIK TVRDI “Grupa iz Konjica UCIJENILA MOJU GLAVU na milion evra!”
-
Svijet3 dana ago
IRAN I IZRAEL POKRENULI NOVE NAPADE: Poletjela 52 američka aviona ka Bliskom istoku, Tramp konačno o ODLUCI VIJEKA