Connect with us

Sport

OVO SE NIKADA PRIJE NIJE DESILO! Olimpija nakon utakmice protiv Borca TUŽILA VLASTITE NAVIJAČE

FK Olimpija Ljubljana je primio zvanično saopštenje od UEFA o kazni zbog neprimjerenog ponašanja njihovih navijača tokom utakmica play-offa Konferencijske lige protiv Borca iz Banjaluke, zbog čega su odlučili da tuže pojedine fanove.

Kazna iznosi 183.125,00 evra i uključuje djelimično zatvaranje stadiona na sljedećoj evropskoj utakmici. Od 2022. godine klub je platio više od pola miliona evra kazni zbog sličnih prekršaja na tribinama, uključujući ponovljene nerede, nasilna djela i rasizam pojedinaca.

“FK Olimpija Ljubljana se oštro ograđuje od takvih navijača, jer nasilje i rasističke izjave nemaju mjesta na fudbalskim stadionima te da je potrebno tome stati ukraj. Uprava kluba odlučila je podnijeti krivične prijave i tužbe za odštetu protiv pojedinaca odgovornih za ove incidente. Uz pomoć sigurnosnih snimaka i personalizacije ulaznica, počinioci će biti identifikovani, a nadležni organi će odlučivati o sankcijama”, navodi se u njihovom saopštenju, prenosi Klix.

Uprkos ovim izazovima, klub je izrazio zahvalnost vjernim navijačima na izuzetnoj podršci tokom sezone, kako na domaćem stadionu Stožice, tako i širom Evrope.

Posebno ih je razočaralo što je manjina navijača uzrokovala štetu klubu u trenutku kada bilježe značajan rast i imaju ozbiljne planove za ulaganja u infrastrukturu i igrački kadar.

Igrači, stručni štab i svi zaposleni u FK Olimpija Ljubljana na kraju su poručili da cijene snažnu podršku s tribina, ali mole da ona bude iskazana na sportski način i u korist kluba.
Nezavisne

Sport

STRAŠNE VIJESTI: Poginuo fudbaler Liverpula Diogo Žota!

Fudbaler Liverpula Diogo Žota poginuo je u saobraćajnoj nesreći u provinciji Samora (Španija). Kako se navodi, sve se dogodilo na auto-putu, a zajedno sa njim u automobilu bio je i njegov brat. Obojica su preminula na licu mjesta, navodi “Marka” i više detalja znaće se kasnije o ovom nemilom događaju.

Radi se o Portugalcu, sjajnom napadaču, koji je imao samo 28 godina i koji je za nekoliko dana trebalo da se pojavi na ljetnim pripremama kluba za novu sezonu.

Prije samo pet dana, Dijogo Žota se i oženio dugogodišnjom partnerkom sa kojom ima troje djece.

Nastavi čitati

Sport

ĐOKOVIĆ VJERUJE U TITULU NA VIMLDONU: “Da to ne mislim, ne bih bio ovdje”

Novak Đoković ističe da vjeruje da će osvojiti Vimbldon – jer da nije tako ne bi dolazio da igra.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Vimbldona pošto je sinoć, u kasnim večernjim časovima, došao do pobjede nad Aleksanderom Milerom iz Francuske. Mučio se ozbiljno Đoković, ne samo sa svojim rivalom nego i sa drugim stvarima, pošto je uzeo i tablete koje su mu pomogle da riješi stomačne probleme.

Međutim, niti jednog trenutka nije razmišljao da odustane. U glavi je samo razmišljao kako da pobijedi, tako da pred sobom ima još šest “izazova” koje želi da okonča na Vimbldonu.

“Ne bih bio ovdje da ne mislim da imam šansu da osvojim Vimbldon”, rekao je Novak Đoković uz jasan osmijeh na licu.

“Uvijek imam šansu da pobijedim, zaradio sam pravo na taj osjećaj. Imao sam već mnogo uspjeha ovdje u posljednjih desetak godina. Šest finala zaredom sam odigrao, niko me nije pobijedio osim Alkaraza. Igram sljedeće kolo sa Denom Evansom, biće teško, uvijek sam osjećao da je trava, pogotovo u drugom dijelu karijere, moja najbolja podloga”.

Da li je Novak promijenio igru na Vimbldonu?
Ako ste primijetili da je igrao drugačije, niste jedini. Novak Đoković se prilagođavao na Vimbldonu i uspio je da napravi neke nove stvari koje ćemo gledati od njega u ovoj fazi karijere.

“Ako se vratimo na početak moje karijere, izlazio sam na mrežu poprilično. Igrao sam takav tenis, da napadnem svaku kratku lopticu na svakoj podlozi. Onda sam se malo vratio, pa nisam toliko želio da idem na mrežu, bio sam pasivniji, tako da zavisi sve… Na bitnim poenima pokušavam da izađem na mrežu, da ga iznenadim, zatvorim uglove, a i zavisi protiv koga igram. Uvijek želim da imam sve udarce u svom arsenalu, da budem raznovrstan i da mogu da se priviknem na svakog protivnika. Mislim da ovih dana morate da imate kompletnu igru”, rekao je Đoković obraćajući se medijima.

“Nema toliko servis volej igrača jer su riterneri sve bolji, loptice su veće i teže, nije lako završiti poene na mreži… Ali, na ovoj podlozi jeste bitno ako imate samopouzdanje da izlazite na mrežu i znate kako da se pozicionirate. Ne bih rekao da mi voleji dolaze prirodno, ali u posljednjih 6,7 godina jesam napredovao u servis voleju”.

Nastavi čitati

Sport

SRPKINJE LETJELE U SLOVENIJI! Ivana i Angelina donijele BODOVE SPASA, Belgijanka slavila zbog jednog skoka!

Srpske atletičarke osvojile su danas dva druga mjesta na Evropskom ekipom prvenstvu u Mariboru.

Poslije Ivane Španović u troskoku, važne bodove Srbiji u borbi za plasman u Prvu diviziju obezbjedila je i Angelina Topić.

Sjajna skakačica u vis zabilježila je rezultat 1,93, koliko je imala i Marel Mes iz Belgije – ali iz manje pokušaja, pa je njoj pripalo prvo mjesto.

“Angelina je sjajno skakala sve do visine od 1,91 m, gde je imala prve probleme. Rušila je oba puta, a tu je stala i Kipranka Elena Kuličenko, koja je završila kao treća. Ipak, usledio je ispravan za Angelinu u momentu kada više nije imala pravo na grešku, pa se granica pomerila na 1,93 metra”, piše “Telegraf”.

“Belgijanka Merel Mes je sjajno skočila i iz prve je imala ispravan skok, što joj je bio najbolji lični rezultat u karijeri. Angelina je ponovo bila pod pritiskom, ali je iz drugog pokušaja savladala ovu visinu i granica je onda pomerena na 1,95. Tu su oborile i Merel Mes, ali i Angelina Topić. Pošto je ovo takmičenje specifično i računaju se prethodna rušenja, Angelina Topić je imala samo jedan pokušaj za 1,95, ali je srušila, pa je Belgijanka došla do pobede”.

Angelina Topić je ovim drugim mjestom donijela reprezentaciji 15 bodova na Evropskom prvenstvu druge divizije.

Srbija je ovim bodovima obezbjedila opstanak u Drugoj diviziji kao prva “iznad crte” kada je u pitanju ispadanje u treći rang. Lošije su bile ekipe Kipra, Bugarske i Letonije.

Nastavi čitati

Aktuelno