Banjaluka
VIŠE OD 70 TAČAKA DNEVNOG REDA: Upućena inicijativa za sazivanje redovne sjednice banjalučke Skupštine

Rukovodstvu Skupštine grada Banjaluka dostavljena je inicijativa da se zakaže redovna sjednica Skupštine.
“Dostavljeno je preko 70 tačaka dnevnog reda, a u pripremi su i dodatni materijali. Između ostalog, tu su odluke koje su zaista ključne za građane od projekta za izgradnju rezervoara Tunjice jedan i dva, mosta u Docu, preko plana neizmirenih obaveza do Urbanističkog plana”, kazala je gradski menadžer Mirna Savić-Banjac.
Među dostavljenim materijalima, kako je navela su i izvještaji o poslovanju, ali i planovi i programi investicija gradskih preduzeća, te odluka o dođeli stanova JU „Centar za socijalni rad“.
“Među odlukama koje čekaju na redovno zasjedanje su i odluka o neradnoj nedjelji, pitanje napalte parkinga u gradu, omladinska i volonterska politika, odluka o stipendijama, ali i Program razvoja sporta na koji već dugo čekaju sportske organizacije da bi mogle da dobiju sredstva iz budžeta Grada s obzirom na to da je prošlo već više od pola godine a da ima nije isplaćena nijedna KM”, istakla je Savić-Banjac.
Prema njenim riječima, redovnu sjednicu čeka i inicijativa za besplatne placeve za višečlane porodice i mlade bračne parove.
“Imali smo samo tri redovne sjednice od početka godine, od kojih posljednja 20. marta. Dakle, dva i po mjeseca smo opet bez redovne sjednice”, kazala je Savić-Banjac.
Ovom prilikom pozvala je skupštinsko rukovodstvo da što prije zakaže Kolegijum Skupštine Grada da bi se što prije održala sljedeća redovna sjednica gradskog parlementa.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO KURBAN BAJRAM: Neka ovaj veliki praznik sve nas podsjeti na neprolazne vrijednosti zajedništva

Svim sugrađanima islamske vjeroispovijesti upućujem iskrene čestitke povodom Kurban-bajrama, sa istinskom željom da im ovi praznični dani donesu duševni mir, zdravlje i blagostanje.
Istakao je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković, naglašavajući kako svaki praznik koji proslavljamo zajedno nas podsjeća na važnost čovjekoljublja i solidarnosti.
-To su one istinske vrijednosti koje nas sve objedinjuju i na kojima se gradi duh zajedništva u kojem danas živimo. Neka ovaj veliki praznik sve nas podsjeti na neprolazne vrijednosti zajedništva, jer samo na taj način možemo da stvorimo duh tolerancije i međureligijskog poštovanja – naveo je on u čestici.
Istakao je još jednom kako je Banja Luka je porodica.
-Banja Luka je grad u kojem je suživot stvarnost, grad u kojem se poštuju različitosti i njeguje tolerancija. Banja Luka je prijatelj. Neka praznični dani budu prilika da učvrstimo međusobno razumijevanje i zajednički nastavimo graditi Banju Luku kao grad mira, poštovanja i ljubavi za sve njene građane – naveo je gradonačelnik Stanivuković.
Banjaluka
SAVIĆ BANJAC “Podnesena inicijativa za hitnu sjednicu zbog BLOKADE OLIMPIJSKOG BAZENA”

Gradski menadžer Mirna Savić-Banjac izjavila je da je podnesena inicijativa za sazivanje vanredne sjednice Skupštine grada Banjaluka.
Cilj sjednice je razmatranje prijedloga odluke o preraspodjeli budžetskih sredstava za 2025. godinu, s naglaskom na vraćanje sredstava Gradskom olimpijskom bazenu.
Savić-Banjac je istakla da su veliki problemi nastali uslijed, kako je navela, “neznanja ili odluke skupštinske većine da blokira rad Gradskog olimpijskog bazena”. Dodala je da je inicijativa uslijedila nakon jučerašnjeg sastanka sa predstavnicima “Akvane”, roditeljima i predstavnicima plivačkih klubova.
– Gradonačelnik je, kao što je i obećano, podnio inicijativu da se sazove vanredna sjednica i da se riješi problem realociranja, odnosno vraćanja sredstava na stavku koja je i bila predviđena od strane gradske administracije – kazala je Savić-Banjac.
Uputila je molbu Skupštini grada da pokažu razumijevanje i da što prije, čim to tehnički bude moguće, organizuju vanrednu sjednicu.
Banjaluka
TROTOART 2025! Rubikova kocka u parku Petar Kočić

TrotoArt 2025, jedan od najživopisnijih ljetnih festivala u Banjaluci, ove godine donosi ne samo umjetnost, ples i performanse, već i zanimljive edukativne sadržaje. Među njima je i radionica „Rubikova kocka“, koja će se održati u subotu, 14. juna, s početkom u 10 časova u parku Petar Kočić.
Radionica je namijenjena djeci, tinejdžerima, ali i odraslima koji žele naučiti trikove slaganja Rubikove kocke, razvijati logiku i zabaviti. Kako ističu organizatori, riječ je o radionici koja je „koliko zabavna, toliko i korisna“, a planirana je za završni vikend festivala.
– Banjaluka ovog ljeta postaje velika ulična galerija, pozornica i igraonica na otvorenom – od 9. do 15. juna! – poručila je Milada Šukalo, projekt menadžer Grada Banjaluka, najavljujući bogat program festivala koji će okupiti i djecu i tinejdžere kroz različite sadržaje.
Dodala je da TrotoArt donosi brojne događaje, umjetnike iz cijelog svijeta, performanse, ples, muziku i još mnogo toga, a da je upravo ova radionica savršen uvod u uzbudljiv festivalski vikend.
Festival TrotoArt već godinama mijenja vizuelni identitet Banjaluke, pretvarajući njene ulice i trgove u mjesta susreta, učenja i zajedničke kreativnosti.
Ulaz na sve festivalske sadržaje, uključujući i ovu radionicu, je besplatan.
BLink
-
Politika3 dana ago
ČOVIĆ SE OKOMIO NA BOŠNJAKE “Neće oni birati dva člana Predsjedništva”
-
Politika2 dana ago
RTRS UGOSTIO ĐAJIĆEVOG AĐUTANTA! MILENKO LETIĆ – reketaš, lažni inspektor i NEPRIJATELJ SPC!
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ “Dodik širi laži da bi prikrio strah! Srpska nikada neće biti SABIRNI CENTAR ZA MIGRANTE!”
-
Banjaluka2 dana ago
STANIVUKOVIĆ ODGOVORIO NA PITANJE O TV DUELU: Nisam za to, bolje da radimo, nego da se svađamo
-
Banjaluka1 dan ago
STANIVUKOVIĆ PORUČIO SNSD-u: Ne možete me pobijediti na izborima, zato pokušavate preko MUP-a!
-
Društvo3 dana ago
TRAGEDIJE KOJE SU PRIJEDOR ZAVILE U CRNO! Dva dječaka sebi oduzela život – GDJE SMO ZAKAZALI?
-
Banjaluka2 dana ago
MILIONSKA “POKRETNA” GARAŽA KOD UKC-a NIJE ZAVRŠENA: Šeranić optužuje Đajića za propast projekta
-
Politika3 dana ago
GRAĐANE NIKO NIŠTA NE PITA! Vlada Srpske se ponovo zadužila i to više od plana