Svijet
ZELENSKI: Rusija ne mijenja svoj stil, udarili su skoro po CIJELOJ UKRAJINI
Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je Rusija u današnjem napadu na Ukrajinu lansirala više od 400 dronova i 40 raketa, uključujući balističke rakete i da je do sada poznato da su poginule tri osobe, a da je 49 povrijeđeno.
“Rusija ne mijenja svoj stil. Još jedan napad velikih razmjera na gradove i običan život. Udarili su skoro po cijeloj Ukrajini: u Volinskoj, Lavovskoj, Ternopiljskoj, Kijevskoj, Sumskoj, Poltavskoj, Hmeljnickoj, Čerkaskoj i Černigovskoj oblasti. Neke od raketa i dronovi su oboreni. Hvala našim vojnicima na zaštiti”, naveo je Zelenski na Fejsbuku, prenio je Ukrinform.
Prema njegovim riječima, broj poginulih može da raste.
“Nažalost, broj može da se poveća: ljudi traže pomoć. Trenutno su tri osobe poginule. To su zaposleni u Državnoj službi za vanredne situacije Ukrajine. Moje iskreno saučešće rodbini. Sve potrebne službe trenutno rade na terenu, čiste ruševine, a spasilačke operacije su u toku. Svakako ćemo sanirati svu štetu”, napomenuo je Zelenski.
On je naglasio da Rusija mora da odgovora za napad.
“Od prvog minuta ovog rata, oni su napadali gradove i sela da bi uništili živote. Mnogo smo uradili zajedno sa svijetom da bismo imali priliku da se branimo. Ali sada je trenutak kada Amerika, Evropa i svi u svijetu zajedno mogu da zaustave ovaj rat vršeći pritisak na Rusiju. Ako neko ne izvrši pritisak, to je saučesništvo i odgovornost. Moramo da delujemo odlučno”, zaključio je Zelenski.
Kako je objavio Ukrinform, tri spasioca Državne službe za vanredne situacije su poginula, a devet radnika hitne pomoći je povrijeđeno u Kijevu dok su otklanjali posljedice neprijateljskih napada, prenosi Tanjug.
Svijet
LAVROV “Evropa je glavna prepreka miru, UMJESTO TOGA ONI SE SPREMAJU ZA RAT SA RUSIJOM”
EU otvoreno se sprema za rat sa Rusijom, nije spremna za konstruktivne pregovore o ukrajinskom sukobu, rekao je ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
Lavrov je kritikovao EU zbog njene kontinuirane podrške Ukrajini, podsećajući da “gotovo sve evropske zemlje, uz nekoliko izuzetaka, pune kijevski režim novcem i oružjem” – čak i dok Rusija nastavlja da ima inicijativu na bojnom polju.
Prema njegovim riječima, EU i dalje sanja da će se ruska ekonomija srušiti pod pritiskom sankcija.
“Nakon što je nova administracija došla na vlast u SAD, Evropa i EU pojavile su se kao glavne prepreke miru. Oni ne kriju činjenicu da se spremaju da se bore sa Rusijom na bojnom polju”, rekao je Lavrov za TASS.
Lavrov je ukazao da neprijateljstvo EU prema Rusiji vuče korijene od 2014. godine i početka ukrajinske krize kada je Brisel “počeo da govori o takozvanoj ruskoj prijetnji i da podstiče mržnju prema Rusiji i militaristička osjećanja” među evropskim stanovništvom.
Optužio je “evropsku ratnu stranku” da ulaže politički kapital u nanošenje strateškog poraza Rusiji i da je spremna da ide do kraja, dodajući da su ih “ove ambicije bukvalno zaslijepile”.
Lavrov se, takođe, osvrnuo na spekulacije zapadnih medija da bi Rusija mogla da napadne NATO u roku od nekoliko godina.
“Nema potrebe da se plašimo da će Rusija da napadne bilo koga. Međutim, ako bi neko pomislio da napadne Rusiju, suočio bi se sa razornim udarcem”, istakao je Lavrov.
Svijet
TRAMP: Tarife donose bogatstvo, SAD bez inflacije i sa REKORDNOM BEZBJEDNOŠĆU
Predsjednik SAD Donald Tramp ponovio je da tarife koje je uveo raznim zemljama i sektorima generišu veliko bogatstvo i do sada neviđenu nacionalnu bezbjednost.
“Trgovinski deficit je smanjen za 60 odsto, što je bez presedana 4,3 odsto BDP. Nema inflacije! Ponovo smo poštovani kao zemlja”, napisao je Tramp na mreži “Trut sošl”.
On je u ranijoj objavi naveo da je stopa kriminala u SAD na najnižoj tački ikada dosad, što je pripisao “najuspješnijoj operaciji na južnoj granici u istoriji”.
Svijet
MOSKVA IMA PORUKU ZA EVROPU “Krenete li na nas, odmah ponesite BIJELU ZASTAVU”
Vojnici država-članica EU nemaju šta da traže na teritoriji Ukrajine, ali ako ipak krenu tamo onda odmah sa sobom mogu da ponesu bijelu zastavu, rekao je predsednik Koordinacionog savjeta za integraciju novih regiona pri Javnoj komori Rusije Vladimir Rogov.
-Vojnici EU nemaju šta da traže u Ukrajini pošto su svi praktično u NATO-u. Predlažem im da odmah ponesu bijelu zastavu. Moći će odmah da ga podignu i tako se spasu i odu sa istorijski ruskih teritorija koje su trenutno pod vlašću izdajnika i nacista- naveo je on.
Političke elite zapadnoevropskih država koje su agresivno nastrojene prema Rusiji napokon treba da nauče istorijsku lekciju – da je bilo kakva agresija prema Rusiji smrtonosno opasna i da će se uz velike posljedice vratiti onima koji su je osmislili i odlučili se na nju.
Lider Evropske narodne partije i šef poslaničke grupe u Evropskom parlamentu, Manfred Veber, predložio je slanje njemačkih trupa u Ukrajinu pod zastavom Evropske unije, prenose njemački mediji.
-
Politika2 dana ago31 KILOMETAR, 180 MILIONA EVRA! Kineski kredit za autoput kroz Srpsku
-
Hronika2 dana agoMONSTRUMI! Četvorica muškaraca se iživljavala nad mačkom, SVO VRIJEME SU SE SMIJALI
-
Politika2 dana agoPOKRET SIGURNA SRPSKA ŠIRI MREŽU! Goran Kuzmanović na čelu PSS-a u Tesliću
-
Politika2 dana agoNIKOLINA ŠLJIVIĆ OBJAVILA DIPLOMU I PORUČILA: “Oglašavam se posljednji put”
-
Politika3 dana agoSKANDAL NA UNIVERZITETU U BANJALUCI! Kresojević pozvao ministra Karana da zaustavi nezakonito imenovanje rektora
-
Svijet3 dana agoRUSKI BLOGERI DIGLI UZBUNU: “Preokret u Kupjansku, generali lažu Putina”
-
Društvo3 dana agoOTKLANJAMO NEDOUMICE: Zabrana pušenja u RS stupa na snagu u avgustu, lokali da se prilagode do februara 2027.
-
Politika2 dana agoDODIK ĆE “NAREDITI” ANI TRIŠIĆ DA NE POTPISUJE ZAKON? Komšije mu rekle da nije dobar?
