Connect with us

Hronika

POTRESNI DETALJI TRAGEDIJE U ŠKOLI: Učenica (14) se požalila na glavobolju i samo pala, ljekari je reanimirali bezuspješno

Učenica M. M. (14) iznanada je preminula na stepeništu u školskom dvorištu, danas nešto prije 15 časova.
Hitna pomoć je ubrzo došla, reanimirali su je sat vremena, ali, na žalost, nije joj bilo spasa i na kraju su morali da konstatuju smrt.
Velika tragedija dogodile se danas u Osnovnoj školi “Despot Stefan Lazarević” na Zvezdari, a učenici i svi u školi i dalje ne mogu da dođu k sebi od šoka i tuge.

Kako Blic saznaje na licu mjesta, učenica se sa još nekoliko drugarica vraćala iz škole, bile su u prvoj smjeni.

Tragedija se dogodila na stepeništu u školskom dvorištu. Kako saznajemo, M. M. se požalila da je boli glava i u trenutku je samo pala.
Hitna pomoć je stigla za desetak minuta, reanimirali su je sat vremena, međutim sve je bilo bezuspješno. U 14.55 konstatovali su smrt.
U školu su ubrzo došli i njeni roditelji, a nesrećna majka je, kako kažu očevici, skrhana od bola, u potpunom je šoku, ne zna može da dođe k sebi od šoka i saznanja da joj je dijete umrlo.

Učenici je, kako saznajemo, cijelog dana bilo dobro, nije se ni na šta žalila do samog trenutka kada se desila tragedija. Kažu da se cijeli dan smijali i da ništa nije ukazivalo na to da će ovakva tragedija moguća.

Kako saznajemo na licu mjesta, đevojčica nije imala ozbiljnih zdravstvenih problema, jedino čega se sećaju jeste da je u sedmom razredu imala problema sa slijepim crijevom, ali da je to ubrzo riješeno. Međutim, saznajemo i da je imala problema sa teškim glavoboljama.

U školi se nalaze predstavnici Ministarstva prosvjete Srbije, kao i rukovodilac školske uprave ua Beograd. Čekaju sudsku medicinu da utvrdi šta je u pitanju, odnosno šta je tačan uzrok smrti. U školi se nalazi i policija. Učenici trenutno ne mogu da napuste školu, dok traje uviđaj.

(Blic)

Hronika

EKSPLOZIJA U KONTEJNERU NA LAUŠU: Sumnja se na minsko-eksplozivno sredstvo

Prilikom pražnjenja kontejnera u banjalučkom naselju Lauš jutros oko šest časova došlo je do eksplozije, najvjerovatnije usljed aktiviranja jednog ili više nepoznatih minsko-eksplozivnih sredstava, potvrđeno je iz policije.

Policijskoj upravi Banjaluka događaj je prijavio radnik “Čistoće”, navodeći da je eksplozija nastala neposredno prije prijave tokom redovnog pražnjenja kontejnera, piše RTRS.

Na mjestu događaja nalaze se policijski službenici koji obezbjeđuju lice mjesta i preduzimaju potrebne mjere radi utvrđivanja svih okolnosti.

O incidentu je obaviještena Republička uprava civilne zaštite, nakon čega će uslijediti dalje aktivnosti i postupanje nadležnih službi.

U eksploziji nije bilo povrijeđenih lica.

Nastavi čitati

Hronika

VELIKA AKCIJA POLICIJE: Pretresi u Kalesiji, Živinicama i više gradova Srpske

Opsežna policijska akcija od ranih jutarnjih časova. Policija vrši pretrese u Kalesiji, Živinicama, Bratuncu, Šekovićima i Osmacima zbog sumnje na ilegalno držanje oružja.

Na području Kalesije, Živinica, Bratunca, Šekovića i Osmaka u toku su pretresi zbog sumnje u izvršenje krivičnog djela nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija, saopšteno je iz Policijske uprave MUP-a Tuzlanskog kantona.

Na području tog kantona pretrese vrši kantonalna policija, dok se pretresi u Republici Srpskoj obavljaju u saradnji sa pripadnicima Policijske uprave Zvornik, navodi se u saopštenju.

Pretresi su vrše od ranih jutarnjih časova pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Tuzla i po naredbi Opštinskog suda u Kalesiji.

Nastavi čitati

Hronika

STRAVIČNA TRAGEDIJA U HRVATSKOJ! Učenik se ugušio u školi tokom jela

Tragičan događaj potresao je u poned‌jeljak Veliku Goricu. Učenik jedne osnovne škole preminuo je nakon što se tokom obroka počeo gušiti hranom, saznaje RTL Danas iz izvora upoznatog sa slučajem.

Kako pišu novinarke RTL-a Dunja Stanković i Ivana Ivanda Rožić prema nezvaničnim informacijama, riječ je o devetogodišnjem d‌ječaku koji je pohađao drugi razred osnovne škole. Navodno je tokom jela u usta istovremeno stavio dvije krofne, nakon čega je došlo do gušenja. Na mjesto događaja odmah je pozvana Hitna medicinska pomoć. Uprkos brzoj intervenciji i naporima radnika hitnih službi, d‌ječaku nažalost nije bilo spasa.

Nastavi čitati

Aktuelno