Politika
DRINIĆ: “Svakog dana trebamo djelovati kao da je dan SRPSKOG JEDINSTVA, SLOBODE I NACIONALNE ZASTAVE!”
Ponosno obilježavamo Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave! Slavimo našu istoriju i nepokolebljivu ljubav prema otadžbini. Jedinstvo je naša snaga, sloboda naš ideal, a nacionalna zastava simbol naše časti i dostojanstva. Ove vrijednosti smo obavezni čuvati i prenositi budućim generacijama.
Poručio je ovo Nebojša Drinić, generalni sekretar PDP, koji je istakao da je Republika Srpska stvorena voljom srpskog naroda, našom voljom i snagom odbranjena i opstaje, uz neizostavnu podršku matice Srbije, a danas je zamlja svih koji u njoj žive.
– Svakog dana trebamo djelovati tako kao da je dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave. Rijetko ko kao naš narod zna kolika je cijena slobode. Kroz istoriju, nismo bili osvajači, bili smo oni koji brane i odbrane svoje! Danas, kada živimo u miru, ne smijemo zaboravljati šta je srpski narod prošao u svojoj borbi za slobodu, kakva je žrtva podnijeta dok smo čuvali našu trobojku i koliki je značaj jedinstva u svim izazovima kroz koji smo prošli i iz kojih smo se, kao feniks iz pepela, uvijek izdizali. To nas je zauvijek odredilo kao narod, to nas spaja, čuva i obavezuje da našoj djeci ostavimo zdravu i složnu naciju – poručio je Drinić i dodao:
-Čuvamo svoje, poštujemo tuđe. Samo tako jedinstvo ima snagu, a sloboda smisao. Živjela Republika Srpska i matica Srbija!
Politika
“REPUBLIKA SRPSKA MAJKA JUNAKA”, slogan pod kojim se obilježava 9. januar (FOTO)
“Republika Srpska majka junaka”, slogan je pod kojim se ove godine obilježava Dan Republike, 9. januar.

Dan Republike će i ove godine Republika Srpska obilježiti nizom manifestacija. Svečanosti su planirane 5, 8. 9. i 10. januara.
U program obilježavanja je na prijedlog Odbora Vlade Republike Srpske za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova, kao poseban događaj, uvršten “Dan Republike i Dan boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata”.
Republika Srpska nastala je 9. januara 1992. godine u Sarajevu kao Republika srpskog naroda u BiH odlukom tadašnje Skupštine srpskog naroda u BiH.
Politika
ŽELIMIR NEŠKOVIĆ “Izbori se trebaju poništiti na svim biračkim mjestima u 4 LOKALNE ZAJEDNICE”
U petak u ponoć istekao je rok za dostavljanje žalbi na odluku Centralne izborne komisije BIH, kojom su prijevremeni izbori za predsjednika RS poništeni na 136 biračkih mjesta u 17 opština. Žalbe na odluku dostavili su i SNSD, i SDS, te će one, u skladu s Izbornim zakonom BiH biti proslijeđene Apelacionom odjeljenju Suda BIH, koje ima rok od tri dana da razmotri i odgovori na žalbe.
SNSD, čiji je kandidat Siniša Karan, nakon utvrđivanja rezultata izbora, već proglasio pobjedu, traži poništavanje odluke CIK-a o ponavljanju izbora na 136 biračkih mjesta.
– SDS je dostavio žalbu, jer smatramo da se rezultati izbora trebaju poništiti na svim biračkim mjestima u četiri lokalne zajednice – Bratunac, Laktaši, Zvornik i Doboj. Naš stav temeljimo na podacima da je kontaminirano više od 50 posto biračkih mjesta u ovim gradovima i postoji realan osnov da se Apelaciono odjeljenje Suda BiH na taj način odredi. Kada je riječ o nepravilnostima, imamo slučaj na jednom biračkom mjestu u Doboju da je neko glasao za 58 ljudi. Čak i za čitave porodice. To može da bude 10 ili 20 posto od ukupnog broja onih koji su glasali na tom biračkom mjestu. Dakle, ovi izbori su potpuno kontaminirani i mi insistiramo da ne čekamo oktobar 2026. već da se sada, na ponovljenim izborima na 136 biračkih mjesta, koliko je CIK odlučio ili na više od 250 biračkih mjesta u 4 lokalne zajednice, koliko mi tražimo, primjene tehničke izmjene Izbornog zakona. Da se koriste skeneri, uređaji za biometrijsku identifikaciju, jer na taj način bi definitivno demokratski izborni proces bio obezbjeđen – kazao je potpredsjednik SDS-a Želimir Nešković, prenosi Avaz.
Politika
Branko Blanuša izabran za PREDSJEDNIKA SDS-a
Branko Blanuša izabran je danas za predsjednika Srpske demokratske stranke na stranačkoj Skupštini u Banjaluci.
Blanuša je dobio jednoglasnu podršku.
Funkciju vršioca dužnosti predsjednika SDS-a do sada je obavljao Jovica Radulović
-
Politika2 dana ago31 KILOMETAR, 180 MILIONA EVRA! Kineski kredit za autoput kroz Srpsku
-
Hronika2 dana agoMONSTRUMI! Četvorica muškaraca se iživljavala nad mačkom, SVO VRIJEME SU SE SMIJALI
-
Politika2 dana agoPOKRET SIGURNA SRPSKA ŠIRI MREŽU! Goran Kuzmanović na čelu PSS-a u Tesliću
-
Politika2 dana agoNIKOLINA ŠLJIVIĆ OBJAVILA DIPLOMU I PORUČILA: “Oglašavam se posljednji put”
-
Politika3 dana agoSKANDAL NA UNIVERZITETU U BANJALUCI! Kresojević pozvao ministra Karana da zaustavi nezakonito imenovanje rektora
-
Politika2 dana agoDODIK ĆE “NAREDITI” ANI TRIŠIĆ DA NE POTPISUJE ZAKON? Komšije mu rekle da nije dobar?
-
Politika6 sati agoDODIK NAJAVIO NOVI AUTOPUT Banjaluka – Split preko Srpske?
-
Politika2 dana agoJOŠ JEDAN NAČELNIK PRELAZI KOD STANIVUKOVIĆA: Pokret Sigurna Srpska danas jači za novo ime
