Connect with us

Hronika

Detalji tragedije u Prijedoru: Nakon preticanja motori se direktno sudarili

Prijedor je sinoć pogodila velika tragedija u kojoj je poginuo 18-godišnji A.L., dok se njegov vršnjak, maloljetni A.N. bori za život nakon saobraćajne nesreće u mjestu Tukovi.

Uviđajem je utvrđeno da je A.L. stradao nakon što je došlo do direktnog sudara njegovog motora gilera sa skuterom pežo kojim je upravljao A.N., prenosi UNA.

“Pri rezultati istrage ukazuju da su se tri motocikla kretala magistralnim putem prema Sanskom Mostu. Na jednom dijelu puta krenuli su da pretiču vozilo ispred sebe kada je iz suprotnog pravca naišao četvrti motocikl, skuter peugeot. Navodno na skuteru nije bilo upaljeno svjetlo, pa ga ostali motociklisti nisu ni vidjeli. Došlo je do direktnog sudara peugeotap i gilere, a oba vozača su pala na asfalt”, kaže dobro upućeni izvor.

On dodaje da je nakon stravičnog sudara, doslovno “far u far”, K.Č. naletio na točak jednog od dva motocikla pri čemu se njegov motor piaggio zanio i K.Č. je pao, ali srećom bez teških posljedica.

Nakon nesreće A.N. je ukazana ljekarska pomoć i hitno je prebačen u UKC Republike Srpske u Banjaluci. Kako se saznaje njegovo stanje je dosta teško i bori se za život.

Hronika

KO JE NENAD RADINKOVIĆ, koji je na snimku sa Vladom Đajićem?

Nenad Radinković, za koga Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, tvrdi da se nalazi na spornom snimku sa Vladom Đajićem, generalnim direktorom UKC RS, odranije je više nego poznat pravosudnim i policijskim organima ne samo u Republici Srpskoj, već i širom Evrope.

On je više puta do sada privođen, saslušavan i hapšen za više krivičnih djela, a nerijetko je bio u bjekstvu i nedostupan policijskim organima.

Slučaj Đurović
Radinković je u javnosti najviše ostao poznat po saobraćajnoj nesreći koja se desila 2011. godine u Banjaluci, a u kojoj je poginuo mladić Nikola Đurović iz Banjaluke.

Zbog te nesreće, on je osuđen na četiri godine zatvora kao neko ko je kobnog dana vozio automobil kojim je udaren automobil u kojem je bio Đurović, ali roditelji nastradalog mladića nikada nisu prihvatili da je Radinković najviše odgovoran za saobraćajku.

Nakon presude, Radinković je pobjegao iz BiH, a uhapšen je u junu 2018. godine u Briselu po potjernici koju je za njim raspisao Interpol.

Pretpostavlja se da je bjekstvo najviše proveo u Francuskoj.

Hapšen i osuđivan u Francuskoj
Odlazak u Francusku doveo je Radinkovića u velike probleme.

Biva uhapšen zbog šverca oružja 2013. godine, te je tada osuđen na osam godina zatvora.

Krijumčarenje oružja
Za Francusku ga veže i akcija “Charon-hitra”, takođe zbog krijumčarenja oružja.

Radinković je tokom 2025. godine izbjegao hapšenje u okviru ove akcije.

Vodilo se da je u bjekstvu, jer nije zateknut na adresi koju je prijavio istražnim organima.

Otmica u Banjaluci
Nenad Radinković je bio uhapšen i zbog otmice muškarca, koga je držao u vikendici i tražio otkupninu od njegovog brata. Navodno se radilo o velikom iznosu novca, ali je, prema sumnjama primio 42.000 evra u kriptovaluti i to posredstvom treće osobe.

Nastavi čitati

Hronika

Jedan od pljačkaša u Kalesiji pronađen mrtav, IZBACILI GA IZ AUTA

U pucnjavi koja se rano jutros (19.novembra) desila u Kalesiji, ranjen je jedan od osumnjičenih za pljačku zlatare.

Kako saznaje “Avaz”, on je pronađen mrtav.

Nakon pokušaja pljačke zlatare, počinioci su zapucali na policajce i pobjegli s lica mjesta.

Preminulog pljačkaša navodno su iz automobila izbacili ostali počinioci.

U Kalesiji je trenutno opsadno stanje, brojne policijske snage su na terenu u potrazi za ostalim počiniocima.

Nastavi čitati

Hronika

POZNATI NOVI DETALJI UBISTVA U MOSTARU! Predložen pritvor Anisu Kalajdžiću JER MOŽE PONOVITI KRIVIČNO DJELO

Kantonalno tužilaštvo Mostar danas, 18.novembra, je podnijelo prijedlog za određivanje pritvora Kantonalnom sudu u Mostaru, protiv osumnjičenog Anisa Kalajdžića (33), iz Mostara, zbog postojanja osnovane sumnje da počinio krivično djelo “Teško ubistvo ženske osobe” iz čl. 166. a) st. 1 Krivičnog zakona Federacije Bosne i Hercegovine, u stjecaju sa KD “Neovlašteno nabavljanje, držanje ili prodaja oružja ili bitnih dijelova za oružje” propisano čl. 65. st. 1. a) u vezi sa čl. 6. Zakona o oružju i streljivu HNK.

“Osumnjičeniku Anisu K. se stavlja na teret da je dana 16.11.2025. godine oko 18,00 sati, na autobusnoj stanici u Mostaru, Trg Ivana Krndelja bb, nakon što je prethodno nabavio pištolj na ilegalan način i kojeg je kod sebe neovlašteno posjedovao, ispred fitness centra sačekao oštećenu A.J. koja je tu trenirala, te joj prišao i više puta udarao u predjelu glave i grudi od čega se ona branila držeći ruke ispred sebe, da bi u jednom trenutku izvadio pištolj, pa je oštećena zbog straha za vlastiti život potrčala u pravcu hotela „T..“, Trg Ivana Krndelja bb u Mostaru, bojeći se za svoju sigurnost, građanima prolaznicima preplašeno govorila da zovu policiju jer je muškarac prati i prijeti joj pištoljem, da bi potom ušla u restoran „B..“ i mobitelom pozvala policiju, za koje vrijeme je osumnjičenik došao i oštećenu pronašao u toaletu dok je ona ponovno pokušavala pozivati u pomoć, pa joj je osumnjičenik prišao i pucajući iz pištolja u pravcu glave zadao joj smrtonosne ozljede od kojih je oštećena preminula na licu mjesta”, stoji u saopštenju Tužilaštva HNK.

Kako ističu, pritvor je predložen iz razloga jer naročite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo, a za koje se može izreći kazna zatvora u trajanju od tri godine ili teža kazna i zbog postojanja izvanrednih okolnosti s obzirom da je riječ o krivičnom djelu koje je posebno teško, a s obzirom na način počinjenja i posljedicu krivičnog djela, tako da bi puštanjem na slobodu osumnjičenika rezultiralo prijetnjom narušavanja javnog reda, budući da je u posljednje vrijeme učestalo vršenje najtežih krivičnih djela, ubistava na štetu žena.

Napominju i da u saradnji sa MUP-om HNK – Sektorom kriminalističke policije nastavljaju sa poduzimanjem istražnih radnji u ovom predmetu u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti pod kojima je počinjeno ovo krivično djelo.

Ponovili su da su ranije podigli optužnicu protiv Kalajdžića zbog produženog KD Ugrožavanje sigurnosti iz čl. 183. st.1. i st. 3. KZ FBiH, a sve u vezi s čl. 55. istog Zakona, koja je potvrđena u cijelosti dana 15.05.2025. godine od strane Općinskog suda u Mostaru, te je zakazano ročište radi izjašnjenja o krivnji optuženog.

Nastavi čitati

Aktuelno