Politika
KO JE MILOŠ BUKEJLOVIĆ, NOVI MINISTAR U VLADI?! Mlad, zgodan i nepoznat javnosti

Izbori su završeni, pobjednici proglašeni, sljedeći korak je formiranje nove Vlade Republike Srpske. I ovaj put mandatar će biti Radovan Višković.
Nakon šesnaest godina Anton Kasipović više neće biti ministar, a na njegovo mjesto dolazi mladi, obrazovani i sposobni, ali široj javnosti nepoznati Miloš Bukejlović iz Doboja.
Ko je Miloš Bukejlović?
Miloš Bukejlović rođen je u Doboju 1989. godine. U rodnom gradu je završio osnovnu školu i Gimnaziju „Jovan Dučić”. Zvanje diplomiranog pravnika je stekao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Prvo radno mjesto mu je bilo u kabinetu gradonačelnika kao referent za normativne i kadrovske poslove, a potom je vršio dužnost sekretara Skupštine grada Doboj.
Period (od – do) 01.08.2012.- 31.12.2013. godine
Poslodavac Agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća Doboj
Direkcija za izgradnju i razvoj Grada Doboj.
Radno mjesto: Pripravnik sa visokom stručnom spremom
Period (od – do)01.01.2014.- 01.10.2015. godine
Poslodavac:Gradska uprava Doboj
Radno mjesto: Odsjek za pravne poslove u kabinetu Gradonačelnika
Samostalni stručni saradnik
Period (od – do)01.10.2015.- 01.10.2016. godine
Poslodavac:Skupština Grada Doboj ( Gradska uprava Doboj )
Radno mjesto: Sekretar Skupštine Grada Doboj
Period (od – do)01.10.2016.- 10.03.2020. godine.
Poslodavac: Skupština Grada Doboj ( Gradska uprava Doboj )
Radno mjesto: Potpredsjednik Skupštine Grada Doboj
Period (od -do) 11.03.2020. -12.03.2021. godine
Poslodavac:Skupština Grada Doboj ( Gradska uprava Doboj )
Radno mjesto: Predsjednik Skupštine Grada Doboj
Period (od -do)12.03.2021.-30.09.2021. godine
Poslodavac: Skupština Grada Doboj ( Gradska uprava Doboj )
Radno mjesto:Potpredsjednik Skupštine Grada Doboj
Period (od -do) 01.09.2021.- danas
Poslodavac: MH „ERS“ MP a.d. Trebinje- ZP „Elektro Doboj“ a.d. Doboj
Radno mjesto: v.d. direktora
Poznavanje rada javnih preduzeća, akcionarskog društva i iskustvo na tom polju:
-Predsjednik nadzornog odbora u a.d. „Vodovod“ Doboj od 01.08.2019. godine do 30.11.2020. godine
-Predsjednik nadzornog odbora u a.d. „Gradska toplana“ Doboj od 01.02.2018. godine do 15.06.2021. godine
-Predsjednik nadzornog odbora u a.d. „Željeznice Republike Srpske“ Doboj od 15.12.2020. i danas
Smiješi mu se i funkcija potpredsjednika Vlade Republike Srpske
I pored velike želje vječitog ministra Petra Đokića da postane novi potpredsjednik Vlade Republike Srpske ovom mjestu najbliži je Miloš Bukejlović koji je svojim znanjem i bogatim iskustvom može obavljati ovu funkciju u prilog mu ide i činjenica da pripada hrvatskom narodu jer prema važečem Zakonu vladu čine predsjednik i dva potpredsjednika s tim da predsjednik i potpredsjednici ne mogu biti iz reda istog konstitutivnog naroda.
Izvor: Nacional.live
Politika
NENAD VUKOVIĆ “Republika Srpska će platiti dug „Vijaduktu“, NEMINOVNO I SA KAMATAMA”

Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, Nenad Vuković, upozorio je da će troškove duga prema firmi „Vijadukt“, uključujući i kamate, na kraju snositi Republika Srpska, bez obzira na to ko će ih formalno isplatiti i kada će do toga doći.
„I glavnicu i kamate za dug ‘Vijaduktu’ će platiti Republika Srpska, kad-tad, ovako ili onako. Nebitno je da li će sada taj iznos platiti budžet BiH, ili će biti pljenidba i prodaja objekata institucija BiH – sve će na kraju pasti na teret budžeta Republike Srpske, bilo regresno, bilo direktno. I svaki dan kašnjenja košta nas novih 9.000 evra“, istakao je Vuković.
On je poručio da je ponašanje SNSD-ovih predstavnika u Savjetu ministara i Vladi Srpske „žalosno i sramotno“, te da se radi o pokušaju izbjegavanja odgovornosti za dug koji je, kako kaže, napravljen neodgovornim odlukama Vlade Republike Srpske.
„Svakog normalnog čovjeka je sramota gledati kako naša vlast prvo ne želi prihvatiti svoju obavezu, a potom pokušava prevariti Federaciju BiH. Nemam potrebu da branim Nermina Nikšića, ali hajde da budemo pošteni – kakve veze on ima sa dugom koji su napravili naši muljatori?“, upitao je Vuković.
On je dodao da je potpuno pogrešno i, kako kaže, skandalozno što režimski mediji okreću pažnju javnosti prema premijeru Federacije BiH, umesto da pozovu na odgovornost čelnike iz Banjaluke.
„Predstava za javnost služi da se stvori utisak kako će dug biti prebačen na teret svih građana BiH, ali je jasno da od toga neće biti ništa. Republika Srpska će to platiti, samo je pitanje kada“, naglasio je on.
Prema njegovim riječima, mnogo je važnije pitanje kako je ovaj spor uopšte nastao i ko će snositi odgovornost za štetu koja iznosi preko 100 miliona KM.
„Ovo mora biti predmet istrage. Ne smije se dozvoliti da se odgovornost sakrije iza kolektivnih odluka. Ne može se pobjeći od istine – neko će na ovome imati veliku korist, a građani Srpske će platiti cijenu“, zaključio je Vuković.
Politika
TEGELTIJA SE OPET OŽENIO! Treća sreća ili ponovo neuspjeh?

Milan Tegeltija, bivši predsjednik VSTS BiH, nesuđeni predsjednik FK Borac Banjaluka, a sadašnji savjetnik Milorada Dodika, podijelio je na društvenim mrežama radosnu vijest: stao je na ludi kamen sa voditeljkom Aminom Bešo.
Par ne krije sreću, a prve fotografije, izazvale su lavinu komentara.
Tegeltija iza sebe ima dva braka. O prvom se malo šta zna, osim da je sklopljen u vrijeme kada je bio mladi tužilac.
Drugi je, međutim, punio novinske stupce. Njegova bivša supruga Tijana, poznata i kao Tiki Tile, pored braka s Tegeltijom, koji je okončan prije dvije godine, ostala je upamćena i po “incidentu” na Jahorini kada je, navodno, zatečena u apartmanu s Mladenom Samardžijom — čovjekom koji je tada bio jedan od najtraženijih evropskih bjegunaca.
Politika
I PRNJAVORU OBEĆAO 2 MILIONA! Dodik nastavlja ISTU PRIČU U SVIM GRADOVIMA

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik prilikom današnje posjete Prnjavoru obećao je novčanu podršku u ukupnom iznosu 2.306.000 KM za projekte proširenja Dječijeg vrtića “Naša radost” i završetak vodovoda u Štrpcima, izjavio je Srni gradonačelnik Darko Tomaš.
“Predsjednik nas je obavijestio da su iz njegovog kabineta i iz sredstava Vlade Republike Srpske odobrena sredstva po našim zahtjevima za proširenje kapaciteta Dječijeg vrtića `Naša radost` u iznosu od 806.000 KM i za završetak vodovoda u mjesnoj zajednici Štrpci u iznosu od 1.500.000 KM” , precizirao je Tomaš.
On je dodao da će predsjednik Dodik ponovo u maju posjetiti Prnjavor kada će se razgovarati i o drugim važnim projektima za ovu lokalnu zajednicu.
-
Region1 dan ago
KARLEUŠA NAPALA KUSTURICU! “Srbine Turčine, sjeti se zbog čega se stidiš svoje majke”
-
Politika3 dana ago
ŠTA ĆE NA KRAJU BITI? Zakoni Narodne skupštine služe Dodiku za trgovinu?!
-
Region1 dan ago
KOLIKO JE LJUDI BILO NA SKUPU U BEOGRADU – Procjena Arhiva javnih skupova
-
Svijet2 dana ago
RODITELJI U ŠOKU,JAVNOST TRAŽI ODGOVORE: Djevojčica umrla nakon operacije krajnika!
-
Politika2 dana ago
TROŠE KAO DA SUTRA NE POSTOJI! Dodikov kabinet “STUKAO” 400 000 KM na hotele i večere, pa JOŠ 50 000 NA AVIO KARTE
-
Region2 dana ago
DRAMA U NOVOM PAZARU: Studenti pokušali da zaustave autobuse za miting u Beogradu!
-
Društvo1 dan ago
VANDALIZAM U MOSTARU! Oskrnavljena pravoslavna crkva, oštećene freske
-
Banjaluka2 dana ago
PROLJEĆE SE VRATILO U GRAD: Brojni građani uživali na ulicama Banje Luke, pridružio im se i gradonačelnik