Connect with us

Sport

Ćavi kaznio sve igrače Barcelone

Subotnji remi (1:1) u gradskom derbiju protiv Espanjola bio je gorko razočaranje za navijače Barcelonu i šefa stručnog štaba Ćavija.

Nakon što je Markos Alonso zabio već u 7. minuti, defanzivac je od heroja došao do tragičara, jer je kasnije skrivio jedanaesterac koji je omogućilo Hoselu (Joselu) da poentira za izjednačenje i ukrade neprocjijenjive bodove.

– Da je Barsa pobijedila u katalonskome derbiju, Ćavi bi igrače nagradio slobodnim danom na Novu godinu, piše “Diario AS”.

Umjesto toga, ekipa je dobila poziv da se pojavi u trening-kampu na dodatnome treningu.

Ovim rezultatom Blaugrana i dalje vodi u La Ligi, ali drugo mjesto drži Real Madrid s istim brojem bodova. Sada samo gol-razlika dijeli dva velikana.

Sljedeću utakmicu Barcelona igra protiv trećeligaša CF Intersitija u Kupu kralja u srijedu navečer.

Glas Srpske

Sport

Rukometni klub „Borac“ osvojio KUP BIH

Ekipa banjalučkog Borca novi je pobjednik Kupa BiH, nakon što su u finalnoj utakmici savladali Leotar 31:19 i tako stigli do svog osmog trofeja u ovom takmičenju.

Pobjedničkoj ekipi trofej je uručio gradonačelnik, Draško Stanivuković.

-Banja Luka je ponosna. Iskrene čestitke ovoj fantastičnoj ekipi i rukovodstvu kluba – rekao je gradonačelnik.

Naime, u dvorani „Borik“ vladala je sjajna atmosfera, a od samog početka crveno – plavi su pokazali dominaciju, te su vodili od početka do kraja i zasluženo osvojili trofej.

Junak pobjede bio je Vladan Đurđević koji je postigao 11 golova, dok je golman Nebojša Grahovac meč završio sa 12 odbrana.

U taboru Leotara Đorđe Racković je bio najefikasniji sa šest pogodaka.

Podsjećamo, ekipa „Borca“ je u polufinalu bila bolja od Gračanice sa 29:26, dok je Leotar sa 30:27 nadigrao Konjuh.

Nastavi čitati

Sport

OLJA ŠAKIĆ ODNIJELA PEHAR U PRIJEDOR! Pobjednica maratona “Stazama Branka Ćopića”

Olja Šakić iz Prijedora i Enes Zulić iz Bihaća bili su najbrži u svojim kategorijama na maratonu “Stazama Branka Ćopića.

Šakić, koja je na maratonu učestvovala prvi put, stazu je istrčala za 4:13:12, druga je bila Marija Zec, a treće mjesto su podijelile Radana Bursać, Dajana Pećanović i Sandra Bijelić.

Zulić, koji na ovom maratonu učestvuje drugi put i drugi put pobjeđuje u muškoj kategoriji, stazu od 42,2 kilometra pretrčao je za 2:54:49.

Drugo mjesto osvojio je Mihael Šula iz Bratislave sa vremenom, a treće Marko Panić iz Novog Grada.

U polumaratonu u muškoj konkrenciji prva tri mjesta osvojili su članovi Atletskog kluba “Maraton” Brčko, prvo Dušan Broćeta, drugo Davor Vidović i treće Srđan Samardžić.

U ženskoj konkurenciji pobjednik polumaratona je Snježana Pisarić iz Mrkonjić Grada, član AK “Maraton” Brčko, druga je Dragana Roljić i treća Maša Glištra.

Sport

NAPUSTILA GA SREĆA! Mahač izbacio NOLETA sa turnira u Ženevi

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković doživio je danas još jedan bolan poraz u aktuelnoj sezoni.

Od njega je u polufinalu turnira u Ženevi bio bolji Čeh Tomaš Mahač rezultatom 2:1 (6:4, 0:6, 6:1).

Meč je trajao dva sata i osam minuta.

Srpski teniser je u prvom setu poveo 4:1, ali je Mahač uspio da napravi veliki preokret i sa pet uzastopnih gemova osvoji set rezultatom 6:4.

Poslije prvog seta Đoković je zatražio medicinsku pomoć zbog problema sa desnim ručnim zglobom.

Nakon toga Đoković osvaja drugi set bez izgubljenog gema.

Češki teniser je u trećem setu napravio tri brejka koja su mu bila dovoljna za 6:1.

Mahač će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud (Norveška) i Flavio Koboli (Italija).

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.