Connect with us

Svijet

BRAJANU VOLŠU PROČITANA OPTUŽNICA, ZASTRAŠUJUĆI DETALJI ANINE SMRTI: U 10 kesa za đubre nađeni dijelovi njene narukvice i odjeće

Brajan Volš doveden je danas nešto poslije 14 sati po našem vremenu u Okružni sud u Kvinsiju gdje se suočio sa optužbama za ubistvo svoje supruge Beograđanke Ane Volš. Brajan Volš se izjasnio da nije kriv.

On je na današnjem ročištu zvanično optužen i za prevoz tijela na nedozvoljen način.

Nakon što mu je pročitana optužnica, Brajan Volš je vraćen u zatvor.

Američki mediji ocjenjuju da je tužiteljka u sudnici iznijela vrlo precizan vremenski okvir počev od 1. januara u 6.10 časova ujutru, vreme za koje Brajan tvrdi da ju je posljednji put vidio.

U 10 kesa za đubre, koje je bacao tokom čak 4 dana, od 1. do 4. januara pronađeni su dijelovi Anine odjeće koju je, kako je on policiji u prijavi nestanka opisao.

Dio kesa pobacao je i u kontejnere u blizini naselja u kojem živi njegova majka.

Međutim, ono što se ističe u izvještajima bostonske televizije 7njuz jeste da tijela nema ali da tužilaštvo ima čvrst slučaj.

Prvo, jaki čvrsti materijalni dokazi u 10 kesa za đubre koje je pobacao, kao i video-snimci iz radnje u kojoj je kupovao sredstva za čišćenje, najlone, zaštitno odijelo, tepihe i peškire. Pravnik i analitičar Tom Hups koji je komentarisao uživo u TV programu pomenute TV rekao je da se čini da Brajan baš i nije bistar momak.

On je dodao da i djeca znaju da u toj situaciji nećeš da guglaš kako se otarasiti tijela, kad možeš da naslijediš nekog ko je nestao i kako da prikriješ smrad leša. Hup je dodao i da sada treba da utvrditi da li je to ubistvo sa umišljajem, ili iz nehata, ili nesrećan slučaj, ubistvo iz strasti…

Takođe, on primjećuje da za sve to što je nađeno u kesama koje je bacao treba i utvrditi sljedeće: da li su nađena krv i DNK proistekli iz njihove borbe i ubistva, ili se neko od njih ranije posjekao.

On dodaje i da treba utvrditi gdje se njihov sukob odigrao, u podrumu, prizmelju…

Brajan Volš je sve vrijeme gledao u tužiteljku dok je čitala zastrašujuće detalje o ubistvu supruge Ane Volš.

Sudija je rekla da je tokom istrage nađeno 10 kesa za đubre sa peškirima, tepisima, dijelom narukvice i odjeće Ane Volš. U kesama su bili i ostaci sredstava za čišćenje, rukavice, zaštitno odijelo, ostaci sode bikarobone…

Na velikom broju predmeta koje je pobacao u 10 crnih kesa pronađeni su tragovi DNK Ane Volš.

Svijet

PRVI PUT U ISTORIJI! U bečkim školama više muslimana nego hrišćana

Djeca islamske vjere čine najveću vjersku grupu u bečkim osnovnim i srednjim školama, podaci su Gradske uprave za prošlu školsku godinu.

U školama koje pohađa oko 112.600 djece, od osnovnih i srednjih do polutehničkih i škola za djecu s posebnim potrebama, 41,2 odsto učenika izjašnjava se kao muslimani.

To je porast u odnosu na godinu prije kada ih je bilo 39,4 posto, podaci su Kancelarije bečkog gradskog šefa za obrazovanje Betine Emerling /liberalna stranka Neos/.

Hrišćani sada zajedno čine 34,5 odsto učenika, od kojih je 17,5 posto rimokatolika i 14,5 procenata pravoslavaca.

Nikakvu vjersku pripadnost nema oko 23 odsto djece, a manjinske grupe uključuju budiste /0,2 odsto/, Jevreje /0,1 odsto/ i ostale vjere /0,9 odsto/.

Emerling je upozorila na rezultate istraživanja koji pokazuju da su mladi muslimani u Beču u prosjeku religiozniji, te skloniji izražavanju diskriminatorskih stavova.

Ona je navela da su među mladim muslimanima češći antisemitizam, neprijateljstvo prema LGBT osobama i otpor prema rodnoj ravnopravnosti.

“U Beču niko ne bi trebalo da temeljiti svoj način života na fundamentalističkom tumačenju vjerskih tekstova koje je neprijateljsko prema ženama, manjinama, državi ili demokratiji”, rekla je Emerling za austrijsku agenciju APA.

Kao odgovor na te izazove, Emerling predlaže uvođenje novog obaveznog školskog predmeta “Život u demokratiji”, čije bi predavanje počelo već u osnovnoj školi, prenosi “Der Standard”.

Rasprava o novom predmetu odražava širu napetost u Austriji i drugim evropskim zemljama – kako pomiriti vjerske slobode s pripremom mladih za život u raznolikim i sve više multikulturanim demokratskim društvima.

Austrija već dugo ima model vjeronauka koji se odvija po religijama, ali raste broj političara koji traže predmete u kojima bi sva djeca zajedno učila o demokratiji i društvenim vrijednostima.

Nastavi čitati

Svijet

STRAH I PANIKA! Napadi u Jerusalimu – Netanjahu pokreće rat na više frontova!

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je danas da je ta zemlja u intenzivnom ratu protiv terora na nekoliko frontova.

On je to rekao prilikom posjete mjesta gdje je jutros došlo do napada na autobus u Јerusalimu prilikom kojeg je ubijeno najmanje šest, a povrijeđeno više od 20 putnika, prenosi DŽeruzalem post.

– U toku je potjera i opkoljavanje sela iz kojih su teroristi došli. Јedna od osoba koja je ubila teroristu bio je ultraortodoksni vojnik iz bataljona Hašmonaim. Ova ubistva, ovi napadi, na svim frontovima, oni nas ne slabe. Oni samo povećavaju našu odlučnost da završimo misije koje smo preuzeli na sebe, u Gazi, u Јudeji i Samariji, svuda – rekao je Netanjahu. Inače, Netanjahu je danas trebalo da svjedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njega zbog korupcije, ali je zbog napada odložio dolazak na sud.

Napad se dogodio jutros u 10.13 po lokalnom vremenu kada su dvojica muškaraca otvorila vatru na autobus sa putnicima. Njih su na licu mjesta ubili pripadnik izraelske vojske (IDF) i jedan naoružani civil koji su se nalazili u blizini, a kasnije je saopšteno da su napadači Palestinci iz Zapadne obale iz oblasti Ramala.

Nakon napada IDF je pokrenuo pretrese u oblasti Ramala, a svi ulazi i izlazi iz Јerusalima su do daljeg zatvoreni.

Nastavi čitati

Svijet

SI NA SAMITU BRIKSA “Izdržati test međunarodnih turbulencija”

Kineski predsjednik Si Đinping rekao je na onlajn samitu BRIKS-a da će ova organizacija izdržati test međunarodnih turbulencija i nastaviti održiv razvoj.

“Moramo da se oslonimo na svoje snage, produbimo praktičnu saradnju i postignemo plodnije rezultate u oblastima kao što su trgovina, finansije, nauka i tehnologija”, rekao je Si.

Si je naveo da BRIKS treba da podržava otvorenost i štiti međunarodni ekonomski i trgovinski poredak, prenosi kineska državna televizija. On je ocijenio da, što je saradnja između zemalja BRIKS-a bliža, to će one sa većim samopouzdanjem odgovoriti na spoljne izazove.

“Pojedine zemlje kontinuirano pokreću trgovinske i carinske ratove, što ozbiljno utiče na globalnu ekonomiju i potkopava međunarodna trgovinska pravila”, ukazao je Si.

On je izjavio da dijeli stav Brazila o ukrajinskoj krizi. “Predsjednik Lula je govorio o ukrajinskoj krizi i sukobu u Pojasu Gaze. Saglasan sam sa stavom Brazila, siguran sam da smo svi ujedinjeni po ovim pitanjima”, rekao je Si.

Brazilski predsjednik Luiz Injasio Lula da Silva rekao je ranije da rješavanje sukoba u Ukrajini mora da uzme u obzir legitimne interese svih zainteresovanih strana.

Nastavi čitati

Aktuelno