Connect with us

Svijet

Kćerku milijardera ugurali u džip, u potragu uključen FBI, a porodica nudi 50.000 dolara nagrade

Elizu Flečer (34), učiteljicu i majku dvoje djece, koja je inače i nasljednica hardverske firme vrijedne milijardu dolara su oteli, a bezbjednosne kamere su usnimile crni džip na mjestu gdje je nestala.

Policija je saopštila da im je prijavljeno da je žena, inače kćerka milijardera, kidnapovana dok je džogirala u blizini univerziteta u SAD.

Eliza Flečer (34) je u petak bila išla na jutarnje trčanje kada je navodno ugurana u crni SUV automobil.

Prema izvještajima svedoka, ona je trčala u blizini ulice Zak Kurlin u Memfisu oko 4:20 ujutro kada se dogodila otmica.

Prema izjavama svjedoka, došlo je do kratke borbe između nje i otmičara prije nego što su je ugurali u vozilo. Flečerova je nasljednica bogatstva od milijardu dolara, koja će naslijediti i porodični hardverski posao Orgil Inc.

Porodica nudi nagradu od 50.000 dolara za informacije koje bi mogle da dovedu do njenog pronalaženja. Njen telefon je pronađen razbijen pored njene flašice za vodu ispred imanja koje pripada univerzitetu, dok su kamere snimile Flečerovu prije nego što je nestala.

Policija Memfisa sada traži da se jave svi koji imaju neku informaciju.

– Ne znamo šta se dešava, ali svi je očajnički traže, a policija radi na tome. Ako nešto znate ili ste videli rano jutros, samo vas molimo da se javite. Želimo da je pronađemo – rekao je njen prijatelj, Hart Robinson za VREG:

U istragu su uključeni i FBI i istražni biro Tenesija

Svijet

Merkelova poslala jasnu poruku Zapadu “NE PODCJENJUJTE PUTINA”!

Angela Merkel, bivša njemačka kancelarka, upozorila je da evropski političari ne bi smjeli da potcjenjuju Vladimira Putina, predsjednika Rusije.

-Bilo bi pogrešno potcjenjivati Putina, uključujući i sada, a isto tako bi bilo pogrešno da ne vjerujemo u same sebe- rekla je Merkelova na forumu u Njemačkoj, odgovarajući na pitanje da li joj se čini da je Rusija danas ranjivija nego ranije.

Bivša kancelarka je ocijenila da je “potpuno ispravno” što Zapad pruža vojnu pomoć Ukrajina.

-Smatram da je ispravno i to što mnogo toga činimo u cilju vojnog obuzdavanja, što prevazilazi okvire same pomoći Ukrajini- poručila je Merkel, prenosi Sputnjik.

Bivša njemačka kancelarka izrazila je skepticizam prema pozivima da ona ili njen prethodnik, Gerhard Šreder, djeluju kao posrednici u pregovorima između Rusije i Evrope o rusko-ukrajinskom sukobu.

-Tokom svog mandata, bila sam posrednik u Minskim sporazumima iz 2015. i u Normandijskom formatu, zajedno sa francuskim predsjednikom. I nikada nisam mogla da zamislim da će me sada neko pitati: ‘Da li biste želeli da uradite ovo i razgovarate sa Putinom?’ Već sam to radila tokom svog mandata. Dakle, ova opcija (djelovanja kao posrednika) mora biti isključena- rekla je on.

Nastavi čitati

Svijet

RUSKI IZVORI TVRDE DA HANTAVIRUS HARA FRONTOM: “Ukrajinski vojnici umiru”

Hantavirus se širi među ukrajinskim oružanim snagama u Sumskoj oblasti zbog glodara, loših sanitarnih uslova i oslabljenog imunog sistema među pripadnicima vojske, rekle su ruske bezbjednosne agencije agenciji TASS.

“Na Sumskom frontu, ukrajinske položaje muče glodari, nehigijenski uslovi i oslabljen imuni sistem, što sve doprinosi širenju hantavirusa. Ovu informaciju potvrdila je kijevska ljekarka Irina Semenova, koja je izjavila da je hantavirus široko rasprostranjen među pripadnicima ukrajinskih oružanih snaga na Sumskom frontu”, tvrdi izvor agencije.

Bezbjednosne snage su ranije izvijestile da ukrajinski vojnici zaraženi hantavirusom ne dobijaju medicinsku njegu zbog zabrane koju su uveli komandanti u Harkovskoj i Sumskoj oblasti, podsjeća TASS i dodaje da su bezbjednosne snage izvijestile da ukrajinski graničari stacionirani u Černigovskoj oblasti redovno umiru od hantavirusa, prenosi Tanjug.

TASS je naveo da se strani plaćenici u ukrajinskim oružanim snagama žale na internetu na stalne zdravstvene probleme ukrajinskih vojnika, ističući da su neki od vojnika to nazvali “kugom”.

Hantavirusi su porodica virusa koji prvenstveno inficiraju male sisare, ali se mogu prenijeti i na ljude.

U teškim slučajevima, zaražene osobe pate od oštećenja pluća, srčane insuficijencije i hemoragične groznice.

Nastavi čitati

Svijet

ZAKLETI NEPRIJATELJ: Kim traži “neosvojivu tvrđavu” na granici sa Južnom Korejom

Sjevernokorejski lider Kim Džong Un izjavio je da je neophodno ojačati vojne snage na granici sa Južnom Korejom kako bi se ona pretvorila u „neosvojivu tvrđavu“, objavila je danas državna agencija KCNA.

Prema Kimovim riječima, planovi za jačanje jedinica na prvoj liniji fronta na granici sa Južnom Korejom, kao i drugih glavnih jedinica, ključni su za „temeljnije odvraćanje rata“.

On je pozvao na prilagođavanje sistema obuke i proširenje praktičnih vježbi kako bi se odrazile promjene u modernom ratovanju i redefinisali operativni koncepti u sjevernokorejskoj vojsci, navodi KCNA.

Kim je naglasio potrebu za budnošću protiv „zakletog neprijatelja“, što je termin koji Sjeverna Koreja koristi za Južnu Koreju.

Ministarstvo za ujedinjenje Južne Koreje saopštilo je danas da se čini da je ovo prvi Kimov sastanak sa komandantima divizija i brigada otkako je preuzeo vlast, dodajući da će Seul nastaviti da „upravlja“ vojnim tenzijama i nastoji da izgradi povjerenje.

Združeni načelnici generalštaba Južne Koreje naveli su da su sjevernokorejske trupe pojačale radove na utvrđivanju od marta u oblastima blizu kopnene granice između dvije Koreje, uključujući izgradnju zidova.

Dvije Koreje tehnički su i dalje u ratu nakon što je njihov sukob od 1950. do 1953. godine završen primirjem, a ne mirovnim sporazumom, podsjeća Reuters.

Nastavi čitati

Aktuelno