Društvo
Počinje sezona skijanja na Kozari, OVO SU NOVE CIJENE KARATA

Na Kozari danas počinje sezona skijanja i, kao i prethodnih godina, prvi dan je besplatan, najavljeno je iz Skijališta Kozara.
Milan Jelača iz Planinarsko-skijaškog društva “Ljubijski rudar” rekao je da će raditi obje male staze, mali ski-lift i ski-traka, a da se na velikim stazama pravi vještački snijeg i da od vremenskih uslova zavisi kada će početi sa radom i staze Kozara jedan i Kozara dva i veliki liftovi.
“Male staze smo uspjeli vještački zasnježiti, na velikim radimo kad god imamo uslova”, dodao je Jelača.
Bebi ski-lift na maloj stazi i ski-traka na bebi stazi rade od 10.00 do 16.00 časova. Karte se danas ne naplaćuju, a isto je radno vrijeme ski-rentala i iznajmljivanje opreme se naplaćuje.
Od ove sezone vrijede nove cijene, pa dnevna karta za odrasle košta 25 KM, a za djecu do 14 godina 18 KM.
Poludnevna je 20 KM za odrasle, a 15 KM za djecu do 14 godina, dok je noćno skijanje 22 KM, jednako i za djecu i za odrasle, a ski-pas za bebi lift i ski-traku je 17 KM.
Uz cijenu ski-karte naplaćuje se 10 KM depozita koji se vraća skijašima po završetku skijanja kada na kasi prodaje ili izlaznoj stanici ski-lifta vrate elektronske kartice.
Planinarsko-skijaško društvo “Ljubijski rudar” Prijedor upravlja skijalištem na Kozari, a dodatne informacije dostupne su na veb-stranici www.kozaraski.com i na “Fejsbuk” stranici Skijalište Kozara.
Društvo
VREMENSKA PROGNOZA! Sunčano uz malu do umjerenu oblačnost

U Bosni i Hercegovini sutra se očekuje sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Vjetar će biti slab, zapadni i jugozapadni.
Jutarnja temperatura vazduha biće od 12 do 18 stepeni, na jugu do 20, dok će se dnevne temperature kretati između 26 i 32 stepena Celzijusa, a na jugu zemlje do 34 stepena.
Društvo
Troškovi života samo rastu, pogledajte na koliko je OTIŠLA STAVKA ZA HRANU

Sindikalna potrošačka korpa za jul ove godine iznosila je 2.750 KM i prosječna neto plata ju je pokrivala sa 56,58 odsto.
Trošak za hranu u julu je iznosio 1.269 KM.
Sindikalna potrošačka korpa za jun ove godine koštala je 2.744 KM, od čega se na trošak prehrane odnosilo 1.264 KM.
Iz Saveza sindikata Srpske podsjećaju da sindikalna potrošačka korpa sadrži troškove za: prehranu, stanovanje i komunalne usluge, tekuće održavanje domaćinstva, odjeću i obuću, higijenu i njegu zdravlja, prevoz, obrazovanje i kulturu.
– Porodice u Republici Srpskoj u julu su najviše novca trošile na prehranu – 1.269 KM. Za stanovanje i komunalne usluge bilo je potrebno izdvojiti 667 KM, za prevoz 226 KM, nabavka odjeće i obuće koštala je 221 KM, dok je za tekuće održavanje domaćinstva u julu mjesecu bilo potrebno izdvojiti 161 KM – navodi se u saopštenju.
Prosječna neto plata u Republici Srpskoj isplaćena u julu iznosila je 1.556 KM i manja je za 8 KM u odnosu na prosječnu neto platu isplaćenu u junu ove godine.
Najveća prosječna plata isplaćena je u oblasti finansijskih djelatnosti i djelatnosti osiguranja i iznosila je 2.007 KM, a najmanja prosječna plata isplaćena je u građevinarstvu, u iznosu od 1.206 KM.
Društvo
Divlje SVINJE u krdima haraju po SELIMA – poljoprivrednici na MUKAMA

Poljoprivrednici na sjeveru BiH muku muče sa još jednim problemom i to divljim svinjama koje su toliko namnožile da u krdima hodaju po njivama.
Od Doboja, Modriče, Gradačca, Gračanice, Srebrenika, divlje svinje su se namnožile toliko da se krda koja broje i do trideset veprova, ženki i mladunčadi, a mogu susresti na putu, kao što se desilo prije nekoliko dana u udaljenom selu Lukavica. Srećom da tim putem u to doba noći niko nije naišao, jer je mogao stradati. Poljoprivrednici su se našli u neobranom grožđu, u situaciji kada se nemaju kome obratiti. U gradskoj upravi kažu da divlje svinje nisu njihova nadležnost, lovci opet tvrde da su u ovoj lovačko sezoni, ispunili odobrenu kvotu, odstrijelili su 105 komada divljih svinja.
”Mi shvatamo poljoprivrednike, farmere i mještane koji su za oranje, frezanje, sjeme, gnojivo dali svoj novac u nadi da će na svojim njivama zasijanim kukuruzom moći proizvesti hranu za stoku, na prvom mjestu silažu, i zbog toga smo ove nedjelje u svih 19 lovačkih sekcija od Lukavice, preko Malešića, Babića, Škahovice, Sokola, Doborovaca, Vranovića, Rašljeve do Gornje Miričine, dakle na sjevernim dijelovima opštine uz učešće više stotina lovaca, organizovali progon divljih svinja. To je ono što po zakonu možemo i što ćemo uraditi i naredne nedjelje, 31. avgusta, u lovištu ”Šemuinica”, kaže predsjednik Lovačkog društva ”Srndać” Džemal Jukan, piše Avaz.
-
Svijet2 dana ago
DRONOVIMA NAPADNUTI MOSKVA I SANKT PETERBURG! Ukrajina ne miruje (VIDEO)
-
Hronika2 dana ago
TUGA KOD PRIJEDORA! Majka i kćerka sahranjene zajedno
-
Politika11 sati ago
Dodik obećava 140.000 KM za SVAKO DIJETE U SRPSKOJ, ekonomisti zatečeni: “OVO JE MATEMATIKA JEZDE I DAFINE”
-
Društvo1 dan ago
ODLAZE I NEMAJU NAMJERU DA SE VRATE! Građani plaćaju stotine maraka da bi se odrekli BiH pasoša!
-
Politika3 dana ago
REFERENDUMSKIM PITANJEM Dodik “pobija”sam sebe! “PRESTALI SMO SE NADATI”
-
Politika1 dan ago
DODIKOVA EKONOMSKA BAJKA! Plate 1.000 evra “iduće godine”, obećanje od 2018. i dalje neispunjeno
-
Politika1 dan ago
NOVI MANIFETLUK LUKE PETRIVIĆA! Građanima veći računi, on daje skoro MILION ZA REKLAMU
-
Politika2 dana ago
Dodik ne može imenovati mandatara, JER JE SAM PRIZNAO SUD BiH