Banjaluka
BANJALUKA pruža VIŠE! Subvencije ZA VRTIĆE RASTU, porodice dobijaju KONKRETNU podršku!
Povećanje subvencija za boravak djece u privatnim predškolskim ustanovama za 30 odsto, koje stupa na snagu 2. avgusta, obradovalo je brojne roditelje u Banjaluci, jer će ova mjera olakšati kućni budžet i donijeti veću sigurnost porodicama sa mališanima.
Gradonačelnik Draško Stanivuković predstavio je set novih mjera podrške u okviru kampanje „Banjaluka pruža više“, naglašavajući da je cilj pomoći svim generacijama građana.
– Držimo se i potvrđujemo našu devizu da je Banjaluka porodica. Trudimo se da sve generacije naših sugrađana pratimo određenim mjerama i podržavamo. Nastavljamo i dalje da podržavamo naše kategorije građana, i to dodatno u okviru kampanje „Banjaluka pruža više“ – poručio je gradonačelnik.
Predstavljenje su brojne mjere za pomoć mladima i porodici, a povećanje iznosa subvencije je ono što roditelji već dugo čekaju.
Banjaluka
ZAVRŠEN TEATAR FEST! Podgorički „Bolivud“ krunisan nagradom za hrabrost
U Narodnom pozorištu Republike Srpske je završen još jedan Teatar fest.
Žiri RTRS-a u sastavu: Јelena Kojović Tepić, Tatjana Bursać i Ernest Zavila je jednoglasno odlučio da nagradu Korak u hrabrost na ovogodišnjem Teatar festu dodijeli Gradskom pozorištu Podgorica za predstavu Bolivud.
U sat i po urnebesnog mjuzikla, publici je servirana gorka i golema dekonstrukcija savremenog života i u pozorištu i u našem dobu, i niko nije posteđen. Od urušavanja nacionalnog mita, preko postavljanja pitanja položaja žene, radnika, manjina, uticaju dnevne politike, nevladinog sektora, pa sve do čojstva i junaštva koji su počesto danas samo fraza, iako su nam ih usta puna po navici.
Divno dozirana autoironija, pri tom, pomaže da se svako poslije ove predstave, bez ljutnje, iskreno pogleda u ogledalo i promisli šta sve jeftino prodajemo teškom dobu u kom živimo.
Banjaluka
ZELENO SVJETLO ZA BESPLATNE PLACEVE! Završena sjednica Skupštine grada
Završena je deveta redovna sjednica Skupštine grada Banjaluke, na kojoj je usvojeno 50 tačaka dnevnog reda.
Banjaluči odbornici podržali su odluku o raspisivanju javnog poziva za dodjelu besplatnih placeva radi rješavanja stambenog pitanja mladih bračnih parova, porodica sa četvoro i više djece, kao i samohranih roditelja, brojne odluke o dodjeli prostora pod posebnim uslovima za udruženja, za sportske organizacije.
Takođe zeleno svjetlo dobila je i odluka o visini učeničkih i studentskih stipendija, što će omogućiti veće stipendije od naredne školske/akademske godine.
Podršku je dobila i tačka koja se odnosi na dodjelu poslovnog prostora u Ulici Josifa Pančića Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje za potrebe novog vrtića u naselju Starčevica. Riječ je o prostoru površine 429 kvadratnih metara, u kojem bi bilo obezbijeđeno oko stotinu novih mjesta za banjalučke mališane.
Gradski parlamentarci podržali su i odluku o davanju saglasnosti za izdavanje garancija za refinansiranje duga „Toplane a.d. Banja Luka“ sa pripadajućim amandmanom, a podršku je dobila i odluka o finansiranju sanacije i rekonstrukcije I Kuljanske ulice.
Usvojeno je i više prijedloga naziva ulica, regulacionih planova, ali i drugih važnih tačaka.
Iz tehničkih razloga odobornici Skupštine Grada bili su jednoglasno uzdržani u vezi tačke koja se odnosi na utvrđivanje naziva ulice posvećene „Hrabrim srcima“, te je usaglašeno da se već na narednoj sjednici nađe novi prijedlog u kojem će biti udovoljeno inicijativi da ova ulica ponese naziv „Stazica hrabrih srca“.
Predsjednik Skupštine Grada Ljubo Ninković najavio je bi da sljedeće redovno zasjedanje moglo biti realizovano u prvoj sedmici jula
Banjaluka
„UVAŽAVAMO GLAS GRAĐANA“: Stanivuković predložio da se stavi van snage regulacioni plan za Rosulje
Nastavljamo da slušamo sugrađane i uvažavamo njihove prijedloge, kazao je.
Nastavljamo da slušamo naše sugrađane i uvažavamo njihove prijedloge i sugestije koje se odnose na izmjenu Regulacionog plana za naselje Rosulje (Malta 1).
Poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković i s tim u vezi na današnjoj sjednici uputio prijedlog odluke da se regulacioni plan koji se odnosi na ovo naselje stavi van snage.
-U narednom periodu razmatraćemo mogućnost izrade plana manjeg obuhvata za konkretne slučajeve, u skladu sa primjedbama i sugestijama koje su nam uputili mještani. Nastavljamo da radimo odgovorno i u interesu građana, uz uvažavanje njihovih stavova i potreba – kazao je gradonačelnik.
-
Uncategorized3 dana agoSAMOUNIŠTENJE NAJSTARIJE STRANKE! Najveći neprijatelj SDS-a nije SNSD, već bolesne sujete i bratoubilački rat u SOPSTVENIM REDOVIMA
-
Politika11 sati agoVIŠE IZVORA POTVRDILO PRLJAV PAZAR! Vukanović zbog tajnog pakta sa CRNATKOM politički likvidira Milana Savanovića!
-
Politika2 dana ago“DOBIĆE ORDEN OD VLASTI”! Kako je Vukanović „sahranio“ SDS
-
Politika2 dana agoPOGLEDAJTE MATEMATIKU KOJA JE ZALEDILA REŽIM, A KOJU JE SDS UNIŠTIO! Sa Stanivukovićem na čelu, opozicija bi zbrisala SNSD sa preko 55% glasova!
-
Politika2 dana agoZA KOGA RADI MILAN MILIČEVIĆ? Zašto režimski mediji slave njegov govor?
-
Politika2 dana agoGOSPODSKI ŠAMAR RUŠITELJIMA JEDINSTVA! Stanivuković se zahvalio Blanuši na kandidaturi, pa poručio “Čuo sam i poruku onih koji MINIRAJU ZAJEDNIČKI NASTUP”
-
Politika2 dana agoELEK PROZVAO MINISTRA BUDIMIRA: “Čuva ga 30 policajaca dok glođe rebarca na Jagnjijadi”
-
Politika3 dana agoKARAN HOSPITALIZOVAN NA UKC RS! Stigli prvi zvanični detalji
