Connect with us

Sport

BEKER OPLEO PO ĐOKOVIĆU “Nisam siguran da on ZNA ŠTA TRAŽI”

Boris Beker, legendarni teniser, rekao je da neće nikada više biti trener Novaka Đokovića, ali i da najboljeg igrača svih vremena ne treba otpisivati.

Beker je nekoliko godina proveo u stručnom štabu Đokovića, a poslije razlaza sa Goranom Ivaniševićem Novak nema glavnog trenera.

Najbolji igrač svih vremena već nekoliko mjeseci nema osvojen pehar, na Australijan openu je izgubio u polufinalu, a potom su usljedili neuspjesi na mastersima u Indijan Velsu i Monte Karlu.

Između Indijan Velsa i Monte Karla Đoković je završio saradnju sa Ivaniševićem, a u Kneževini je sa njim bio Nenad Zimonjić.

– Mislim da sada traži nešto drugačije, ali nisam siguran da i on zna šta je to. Uvijek će mi biti blizak prijatelj, stalno pričamo o tenisu. Međutim, ne postoji mogućnost da ponovo budem njegov trener jer sam to već radio. Neću se vratiti – naveo je Beker.

Đoković je odustao od nastupa na mastersu u Madridu, što Boris vidi kao pogrešan potez.

– Iznenadila me je njegova odluka da propusti Madrid. Mislim da su mu u ovom trenutku potrebni mečevi, potrebno mu je takmičenje. Ali on ima svoj raspored – istakao je Beker.

Ipak, i 56-godišnjak iz Lajmena svestan je o kakvom se čovjeku radi i da je Srbin sposoban da veoma brzo stvari preokrene u svoju korist.

– Vjerujem da mu je osvajanje zlata za Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu glavni cilj, pa je možda rasporedio svoj kalendar tako da bude svjež u julu. Moguće je da je to razlog. Nikada ga ne smijete potcijeniti i otpisati – zaključio je Beker.

RTRS/ sputniknews.com

Sport

POLA VIJEKA OD NAJVEĆEG USPJEHA: Prije 50 godina Borac postao šampion Evrope

Pola vijeka – tačno toliko se navršava ove subote od najvećeg uspjeha Rukometnog kluba Borac m:tel u klupskoj istoriji.

Prije tačno 50 godina, tadašnja generacija rukometaša u crveno-plavim dresovima, pod trenerskim patronatom Pere Janjića, postala je prvak Evrope savladavši u finalu Kupa evropskih šampiona, odigranom u dvorani Borik, ekipu danske Fredericije rezultatom 17:15.

Cijelim tokom finalnog susreta, odigranog pred krcatim tribinama banjalučkog hrama sporta, vodila se rovovska bitka ne za svaki gol, već za svaku loptu. Na kraju su tačku na svojevrsnu igru živaca stavili Abas Arslanagić i Nedeljko Vujinović – prvi je pri rezultatu 16:15 “skinuo zicer” Andersenu, a drugi realizovao sedmerac koji je u preostalih 16 sekundi do kraja izborio Zdravko Rađenović.

Osim pomenute Borčeve trojke, dio ekipe u velikom finalu bili su i Milorad Karalić, Dobrivoje Selec, Momir Golić, Borislav Golić, Nebojša Popović, Miro Bjelić, Rade Unčanin, Slobodan Vukša i Zoran Ravlić.

Put ka evropskom tronu Borac m:tel je započeo 20. novembra 1975. godine. Tada je u Boriku, u prvoj utakmici drugog kola, ubjedljivo porazio predstavnika Čehoslovačke Červenu hviezdu. Na semaforu je, nakon 60 minuta, pisalo 27:14, nakon čega je Borac i u revanšu u Bratislavi, odigranom 11. decembra, dokazao da je u tom trenutku kvalitetniji (22:26).

Uslijedio je dvomeč sa španskom Kalpisom, a Borac je ponovo bio domaćin u prvom odmjeravanju snaga. Osmog januara 1976. godine, upisao je trijumf razlikom od od sedam golova (28:21), dok je u Alikanteu deset dana kasnije bilo neriješeno (13:13), čime su puleni Pere Janjića zakazali duele sa slavnim Gumerzbahom, koji je do tada već imao četiri titule šampiona Evrope.

10. marta 1976. godine Borac je izvojevao veliki remi (16:16), a potom 27. marta trijumfovao rezultatom 15:13 i plasirao se u svoje drugo finale Kupa evropskih šampiona zaredom.

Iz prvog, sastavši se sa Forvercom iz Frankfurta, nije uspio da izađe kao pobjednik (19:17), međutim drugu šansu nije prokockao.

BORAC: Arslanagić, Selec 2, Rađenović 6, Karalić 2, Bjelić, Vujinović 2, Vukša, Unčanin 2, Popović 1, B. Golić, M. Golić 2, Ravlić.

FREDERICIJA: Jepsen, F. Hansen 3, Hideman, Nilsen 3, Sorensen 1, Jungland 1, A. Hansen, Andersen 3, Pulsen, Madsen 2, Petersen 2.

Nastavi čitati

Sport

NOVI INCIDENT! Jokićev brat skočio na navijače (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa stigli su do trijumfa nad San Antonio Spursima nakon prave drame (136:134), u utakmici koja je do posljednjih sekundi držala neizvjesnost.

Dominacija Nikole Jokića

Još jednu partiju za pamćenje odigrao je Nikola Jokić, koji je ubacio 40 poena i podijelio 13 asistencija, upisavši novi dabl-dabl učinak. Ipak, uprkos njegovoj dominaciji, završnica je bila izuzetno napeta, pa su navijači u nekoliko navrata bukvalno bili na ivici svojih sjedišta. Ne treba ni pominjati sa koliko emocija meč prati brat Nikole Jokića, Strahinja, koji je ovoga puta bio smješten u ložu Denvera, ali mu se nije dopalo ponašanje pojedinih navijača San Antonija.

Incident koji je zapalio atmosferu

U jednom trenutku situacija na tribinama dodatno se zakuvala.

Naime, grupa navijača ustala je i počela da se smije nakon što je Nikola Jokić dobio prekršaj. Takva reakcija iznervirala je Strahinju, koji je odmah skočio i burno reagovao.

Povišenim tonom im je poručio da “sjednu dole”, što su oni, vidno zatečeni, i učinili bez daljeg protivljenja, nakon čega im je brat najboljeg košarkaša svijeta uputio još nekoliko oštrih riječi.

Nastavi čitati

Sport

Đoković o plasmanu BiH na Mundijal “HOLIVUDSKI SCENARIO”

Najbolji teniser svijeta, Novak Đoković, pružio je snažnu podršku Bosni i Hercegovini tokom borbe za plasman na Svjetsko prvenstvo.

On je sinoć bio prisutan u Zenici, gdje je uživo svjedočio velikom spektaklu i historijskom uspjehu.

Svoje utiske nakon plasmana reprezentacije podijelio je u razgovoru sa Semirom Osmanagićem, naglasivši da Bosni i Hercegovini želi mnogo sreće na Mundijalu, prenosi Telegraf.rs.

– Istorijski uspjeh, spektakl. Zaista sam bio sretan pobjedom Bosne i Hercegovine juče. Mnogo sam sretan što sam imao prilike da prisustvujem, to su istorijski i sportski momenti koji se dese dva do tri puta za našeg života. Čast i privilegija da sam prisustvovao, narod je bio u ekstazi. Vidio sam da se slavilo u Sarajevu do duboko u noć. Zasluženo. Takav sportski gigant poput Italije da se izbaci na penale, na taj način, sa tom dramom, onako jedan holivudski scnario. Želim Bosni i Hercegovini sve najbolje na Mundijalu – rekao je Novak Đoković, prenosi Avaz

Nastavi čitati

Aktuelno