Sport
BRAVO! Jokić po sedmi put na NBA “Ol Star” vikendu!

Zajedno sa Srbinom, u startnu petorku Zapada uvršteni su i Šaj Gildžes-Aleksander iz Oklahome, Stef Kari iz Golden Stejta, Kevin Durant iz Finiksa i Lebron Džejms iz Los Anđeles Lejkersa.
Sa druge strane, u startnu petorku Istoka izabrani su Džejlen Branson iz Njujork Niksa, Donovan Mičel iz Klivlenda, Karl-Entoni Tauns iz Njujork Niksa, Džejson Tejtum iz Bostona i Janis Adetokumbo iz Milvokija.
Startne petorke u obe konferencije birane su na sledeći način – 50 odsto glasova je došlo od strane navijača, a po 25 odsto od trenera NBA klubova i novinara. Po sedam rezervnih igrača u obe konferencije naknadno će glasanjem izabrati treneri NBA klubova.
Deset igrača koji su u startnim postavama konferencija imaju garantovano učešće na “Ol Star” vikendu na kom će prvi put najbolji igrači NBA lige igrati u novom formatu.
Prvi put u istoriji “Ol Star” vikenda biće igran mini-turnir sa četiri tima i tri utakmice. Dvije ekipe će se sastati u jednom polufinalu, a preostale dvije ekipe će se sastati u drugom polufinalu. Pobjednički timovi igraće međusobno u finalu. Za svaku utakmicu, pobjednik će biti prvi tim koji postigne ili pređe 40 poena.
Od 24 igrača koji budu izabrani, po 12 sa Istoka i Zapada, biće napravljena tri tima po osam igrača – Tim Šak (bira ga Šakil O’Nil), Tim Keni (bira ga Keni Smit) i Tim Čak (bira ga Čarls Barkli). Sastavi tri ekipe biće određeni na draftu koji će biti obavljen uživo u noći 6. februara.
Što se tiče mini-turnira, žrijebom će biti određeno ko će protiv koga igrati u polufinalu, a četvrta ekipa koja će dobiti šansu da učestvuje u mini-turniru biće pobjednik meča između ekipa sastavljenih od igrača koji su godinu ili dve u NBA ligi sa jedne strane i najboljeg tima Dži lige sa druge strane. Taj meč igraće se 14. februara, na otvaranju “Ol Star” vikenda.
Sport
PIKSI PREKRIŽIO SERGEJA MILINKOVIĆA-SAVIĆA! “Dok sam ja selektor, on više neće biti pozvan”

Dok sam selektor neću više pozivati u nacionalni tim Sergeja Milinković-Savića, izjavio je danas selektor Srbije Dragan Stojković.
Sergej Milinković-Savić, koji je član Al Hilala, se ne nalazi na spisku igrača selekcije Srbije za duele protiv Albanije i Andore, a Piksi je objasnio razloge.
“Razgovarali smo, mislim pet puta. Poslednji koji je bio je da je završena Liga nacija, plej-of, da nam predstoji etapa i ciklus, koji je vrlo kratak, pet, šest meseci. On je ostao pri stavu da psihički nije spreman. Što se mene tiče, dok sam ja selektor, on više neće biti pozvan. Mislim da više nema smisla da se gubi vreme. Igrao on ili neigrao, ja ga i dalje izuzetno cenim. Njegov stav je da psihiloški nije spreman. Priznaćete, posle pet razgovora, ne bi trebalo više govoriti na tu temu. Ponovio bih da to nema veze sa mnom. Nikakva svađa, zamolio bih ljude da ne prave nepotrebne priče. Nemam želje ni energije da nekoga ubeđujem ako neće”, istakao je selektor Srbije.
Na Stojkovićevom popisu nema ni golmana Torina Vanje Milinković-Savića, a selektor je objasnio i tu situaciju.
“Sa Vanjom je situacija takva da u momentu kada smo krenuli Ligu nacija, on se žalio na povredu kuka. Branio je sve utakmice u Torinu, ja sam poštovao takvu odluku. Mi smo završili ciklus u Ligi nacija, došli do toga da se borimo za opstanak i uspeli smo da pobedimo možda bolju reprezentaciju Austrije. On je propustio godinu dana, mi smo nastavili na toj poziciji. Ja dvojicu golmana ne mogu da stavim, malo je glupo. Svi oni koji su odbijali šansu su opravdali poverenje. Nisu vrata zatvorena, da li se do kraja oporavio videćemo”, naveo je Stojković.
Sport
FK BORAC SPREMIO NOVITET ZA NAVIJAČE! Od danas u prodaji album sa sličicama (FOTO

FK Borac spremio je novitet za sve svoje pristalice-album sa samoljepljivim sličicama za sezonu 2024/25.
Album je od danas u prodaji, a one koji se budu uhvatili u koštac sa izazovom da ispune čitav album čekaju sličice igrača svih takmičarskih selekcija koji su u sezoni 2024/25 nosili Borčev dres.
View this post on Instagram
Cijena albuma je 5 KM, paket sa pet sličica je 1 KM, a za prvih sto navijača koji dođu u Zvaničnu klupski prodavnicu na platou kod Narodnog pozorišta album je besplatan.
Sport
“NOVAČE, DA LI ZAVIDIŠ RODŽERU I RAFI?”: Đoković čuo pitanje, pa dao odgovor koji će da oduševi Pariz

Novak Đoković je na konferenciji za medije dobio pitanje i o finalu Lige šampiona, uz spominjanje Federera i Nadala. Od izvještača MONDA sa Rolan Garosa Nemanje Stanojčića.
Novak Đoković nastavlja pohod ka 25. grend slem tituli. U trećem kolu Rolan Garosa je bez većih problema pobijedio Filipa Mišolića i zakazao okršaj sa Kameronom Norijem u osmini finala. Poslije trijumfa je razgovarao sa novinarima u miks zoni i dobio je jedno dosta zanimljivo pitanje.
Novinara je zanimalo da li Novak možda zavidi Rodžeru Federeru i Rafaelu Nadalu što su mogli da gledaju finale Lige šampiona između Intera i PSŽ-a i ubjedljivu pobedu francuskog kluba? On to nije mogao da uradi, jer je u tim momentima bio na terenu.
“Ne, ne, ne zavidim uopšte nikome. Da nisam bio na rasporedu gledao bih fudbal, ali sam sa druge strane imao osjećaj kao da sam pratio, jer je publika bila toliko unešena u televizore, pratili su rezultat, dosta je to remetilo naš meč. Razumijem uzbuđenje, Pariz je prvi put dobio prvaka Lige šampiona, vjerujem da će da ‘gori’ grad”, nasmijao se Đoković i tako oduševio Parižane.
Novak je molio organizatore da ga ne stave u večernji termin, jer voli fudbal i htio je da gleda okršaj iz Minhena. Nisu ga poslušali, stavili su ga u taj termin, pa je savladao Mišolića u manje-više isto vrijeme kada je PSŽ deklasirao Inter (5:0) i počeo da slavi osvajanje “ušatog pehara”.
-
Politika1 dan ago
SNSD PREDLAŽE: Nešić ponovo ministar bezbjednosti BiH?! Po hitnom postupku
-
Region3 dana ago
VUČIĆ KATEGORIČAN “Zbog blokada uništeni fakulteti, NEKO ĆE MORATI DA ODGOVARA”
-
Politika2 dana ago
“ĐAVO JE ODNIO ŠALU” Građanima na naplatu dolazi sukob rukovodstva Republike Srpske sa Zapadom
-
Politika2 dana ago
ŽRTVE JUNAKA NEĆE U ZABORAV! Stanivuković “Odbrana Sarajevsko-romanijske regije temelj opstanka i slobode!”
-
Banjaluka3 dana ago
STANIVUKOVIĆ “SNSD NE RAZUMIJE KULTURU jer je za njih vrhunac uzdizanja – ĐAJIĆEVA ŽURKA”
-
Region2 dana ago
VUČIĆ NAJAVIO PRIJEVREMENE IZBORE! “Pobijedićemo ih ubjedljivo”
-
Politika2 dana ago
Republika Srpska prvi put ISPOD MILION STANOVNIKA – NESTAJEMO KAO NACIJA!
-
Svijet1 dan ago
PANIKA U VAŠINGTONU: U Bijelu kuću stigao izvještaj da Iran ima dovoljno uranijuma za 10 NUKLEARNIH BOMBI