Connect with us

Sport

„Da li vam medalje SMETAJU?!” Banjalučki plivači i vaterpolisti uputili otvoreno pismo odbornicima, najavljuju PROTESTE!

„Naša djeca treniraju u uslovima koji su nedostojni bilo kakvog profesionalnog rada. Ne znamo ni do kada će bazen raditi, ali znamo da vi ćutite.“

Ovo je samo jedna od oštrih poruka koje su danas uputili banjalučki klubovi vodenih sportova odbornicima Skupštine Grada, u otvorenom pismu zbog, kako navode, neispunjenih obećanja i ozbiljne prijetnje zatvaranja Gradskog olimpijskog bazena.

„Zatvorili ste nam bazen, a naši rezultati govore za nas!“, poručuju i podsjećaju:

„Vratili smo se sa medaljama sa Evropskog prvenstva U16 u Ljubljani. Postavili smo novi državni rekord na Evropskom juniorskom prvenstvu. Osvojili smo titulu prvaka BiH. Organizovali kamp sa više od 200 učesnika i Nikolom Rađenom. A vi?“

U pismu se postavlja ključno pitanje:

„Da li je plivanje manje vrijedan sport? Da li vam smetaju uspješni plivači i vaterpolisti i njihove medalje? Je li to vaša vizija ulaganja u sport – da zatvorite jedini olimpijski bazen u ovom gradu?“

Podsjećaju da su odbornici izglasali amandman kojim je, kako navode, doveden u pitanje opstanak bazena.

„Vi ste donijeli odluku, a sad gledate u stranu. Tražimo hitnu reakciju, povlačenje amandmana i obezbjeđenje osnovnih uslova za rad – kao što ste omogućili drugim sportskim klubovima.“

Na kraju jasno poručuju:

„Ovo nije apel – ovo je zahtjev. Ukoliko ne dođe do brze reakcije, izlazimo na proteste ispred Skupštine. Nismo problem, mi smo dokaz da uspjeh postoji i kad vi zakažete.“

Sport

ATLETSKA SENZACIJA IZ BANJALUKE! Mihailo Jakovljević SLOMIO seniorski rekord Srpske na 400 metara i ispisao istoriju!

Sjajne vijesti dolaze iz Zagreba sa Otvorenog prvenstva Hrvatske u atletici.

Mladi takmičar banjalučkog Kastela Mihailo Jakovljević oborio je seniorski rekord Republike Srpske na 400 metara u dvorani.

Jakovljević je nastupio van konkurencije a stazu je pretrčao u rezultatu 49.35 što je novi rekord Republike Srpske. I ne samo to već je oborio i juniorski rekord BiH. Sigurno je da će se za ovog mladića koji ima tek 17 godina tek čuti i da je pred njim svijetla budućnost, piše Glas Srpske.

Nastavi čitati

Banjaluka

SPORTSKI VIKEND! Banjaluka domaćin Balkanskog karate prvenstva za seniore i veterane

Banjaluka je domaćin Balkanskog karate prvenstva za seniore i veterane, koje se u SD „Borik“ održava od 27. februara do 1. marta.

Otvaranju Prvenstva, koje je okupilo 350 učesnika iz 11 zemalja prisustvovali su i predstavnici Grada Banjaluke.

Gradski menadžer Mirna Savić-Banjac čestitala je Karate savez Republike Srpske na dobroj organizaciji, naglasivši da je ovo prvenstvo još jedna potvrda da je Banja Luka prepoznata kao pouzdan domaćin značajnih sportskih događaja.

– Banjaluka s ponosom nosi epitet „grada sporta“, a ovakve manifestacije to najbolje potvrđuju. Čast nam je što je naš grad domaćin takmičarima iz 11 zemalja i što postaje mjesto susreta vrhunskih sportista. Sistemsko ulaganje u sportsku infrastrukturu i stvaranje uslova za razvoj profesionalnog i rekreativnog sporta ostaje strateško opredjeljenje Grada, jer ulaganje u sport znači ulaganje u zdravu i perspektivnu zajednicu – poručila je Savić-Banjac.

Ona je iskoristila priliku da gostima poželi dobrodošlicu u Banju Luku, uz želje da se u našem gradu osjećaju ugodno, a ujedno je svim takmičarima poželjela uspjeh na ovom prvenstvu.

Iz Karate saveza navode da će na ovom prvenstvu nastupiti 29 takmičara iz Republike Srpske, te pozivaju sve ljubitelje sporta da u naredna tri dana uživaju u prvenstvu i pruže podršku karatistima, a ulaz je za sve posjetioce slobodan.

Nastavi čitati

Sport

“LEGENDA SE VRAĆA!” Organizatori potvrdili – Đoković stiže u teniski raj!

Najbolji teniser ikada nastupiće na Mastersu u Indijan Velsu početkom marta.

Novak Đoković nastupiće početkom marta na Mastersu u Indijan Velsu!

Da će najbolji teniser u istoriji zaigrati na prvom Mastersu sezone, potvrdili su sami organizatori:

“Legenda se vraća. 20 godina nakon svog debija, Novak Đoković se vraća u teniski raj”, napisano je na zvaničnim kanalima.

Nastavi čitati

Aktuelno