Connect with us

Banjaluka

ĐAJIĆ IZGRADNJU SPOMEN OBILJEŽJA NAZVAO KOPANJEM RAKE! Stanivuković ogorčen poručio “Nema riječi da opišu gađenje prema ovoj izjavi”

Izgradnju Centralnog spomenika nazvao kopanjem rake: Stanivuković zgrožen Đajićevom izjavom, poručje da je to ponovno vaskrsnuće i vječni zavjet

Gradonačelnik Draško Stanivuković kazao je da ga je posebno zgrozila izjava predsjednika Gradskog odbora SNSD-a, Vlade Đajića koji izgradnju Centralnog spomen-obilježja naziva kopanjem rake i ponovnim sahranjivanjem boraca.

-Prosto nema tih riječi kojim možete pokazati stepen gadljivosti na izjavu u kojoj taj doktor izgradnju Centralnog spomen-obilježja, nakon 30 godina čekanja, zove kopanjem rake i ponovnim sahranjivanjem naših heroja i boraca – kazao je Stanivuković.

Ističe da je to ponovno vaskrsnuće, vječni zavjet i simbol prkosa i slobode i nastanka Republike Srpske i trajne i neupitne hrabrosti, koje su ti borci pokazali i čija će imena biti upisana zlatnim slovima na Centralno spomen-obilježje, koje cijela Republike Srpska čeka 30 godina.

-To ne može biti i nije nikakvo kopanje rake i nikakvo sahranjivanje. To djeluje morbidno, umobolno, a i njegova politička borba zaista djeluje politički bolesno – poručio je Stanivuković.

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.

Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.

“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.

Čestitku je završio tradicionalnim riječima:

“Srećna slava i na mnogaја ljета!”

Nastavi čitati

Banjaluka

KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi

Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.

U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ “Borci su bili i ostaju jedan od NAJVAŽNIJIH PRIORITETA Grada Banjaluka”

Pitanje boračke populacije za nas je i ostaje jedan od najvažnijih prioriteta, izjavio je danas gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nakon sastanka sa Radanom Ostojićem, predsjednikom Boračke organizacije Republike Srpske, i njegovim saradnicima.

Tokom sastanka razgovarano je o realizaciji novčane podrške u iznosu od 20.000 KM, koja će biti uplaćena fondaciji “Pomoć”. Ovaj iznos namijenjen je borcima za podršku u sudskim procesima, troškovima liječenja, kao i za nesmetan rad Boračke organizacije.

Bilo je riječi i o formiranju organizacionog odbora za otkrivanje Centralnog spomen-obilježja, čiju izgradnju narod Republike Srpske čeka više od 30 godina.

„Ostajemo posvećeni tome da svaki borac bude uvažen, zaštićen i podržan, onako kako to zaslužuje. Naš dug prema njima nije i nikada neće biti zaboravljen“, poručio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno