Politika
DVOSTRUKI ARŠINI JELENE TRIVIĆ! Ne smeta joj da bude sa DODIKOM U BEOGRADU, ali kada to radi Draško onda je SIMBIOZA”

Zajedno sa delegacijom Narodnog fronta, prisustvaću svesrpskom saboru, rekla je Jelena Trivić, predsjednik Narodnog fronta.
Trivić tvrdi da se ne radi o političkom događaju, nego o događaju važnom za sam srpski narod, ma gdje on živio.
– U svakom slučaju, ukoliko bude prostora za diskusuju na temu budućnosti srpskog naroda u Republici Srpskoj i BiH, planiram ukazati na štetu koju je Milorad Dodik nanio i još uvijek nanosi našem srpskom narodu, ne samo u SRPSKOJ nego svim Srbima u regionu, pa tako i u Srbiji, reče Trivić, i osta živa.
Istina je naravno drugačija jer Trivić će se na ovom događaju pojaviti upravo rame uz rame sa Dodikom, Stevandićem i Cvijanović, a nikakav prostor za diskusiju nije ni predviđen te je to samo još jedna od njenih praznih priča.
Kada se gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković po službenoj dužnosti pojavi na događajima sa republičkom vlašću Trivić histerično vrišti kako je riječ o simbiozi, ali kada to čini ona onda to nije tako, a upravo je ona ta koja ima vrlo bliske veze sa banjalučkim SNSD-om i svojim drugom Vladom Đajićem.
SIMBIOZA CVJETA! Narodni Front i banjalučki SNSD U ČVRSTOM ZAGRLJAJU protiv Banjaluke! (FOTO)
Banjaluka 24
Politika
IGOR CRNADAK “Migranti su izgovor da se PRIKRIJE KRIMINAL REŽIMA”

Režim nepotrebno prepada narod sa dolaskom “kriminogenih migranata”, jer niko neće dozvoliti da se takvim potezima ugrozi bezbjednost naših građana, naveo je šef Kluba poslanika PDP u Narodnoj skupštini Republike Srpske Igor Crnadak.
– Dobro je da ta tema dođe na Narodnu skupštinu, kako bismo dobili odgovor zašto Dodik ne spominje sporne migrante za koje se tvrdi da trebaju doći na Balkan iz Sjedinjenih Američkih Država – naveo je Crnadak.
Prema njegovim riječima odluke Republike Srpske treba da se odnose “na sve migrante, bez obzira iz koje zemlje se upućuju i bez obzira na to šta su Željka Cvijanović i Dodikovi lobisti obećali u Americi u zamjenu za skidanje sankcija”.
– Pozivam javnost, kao i rukovodstvo Srpske i kolege narodne poslanike, da u narednim danima naročitu pažnju posvetimo posebnoj sjednici Narodne skupštine o javnim preduzećima, koja će biti održana prije redovne sjednice – rekao je on.
Istakao je da je veoma neobično da je predsjednik Srpske Milorad Dodik više od 30 puta spomenuo migrante u zadnjih 15 dana, a kriminal u javnim preduzećima nijednom, iako je lično on tvrdio da se tamo nalaze “organizovane kriminalne grupe, koje pljačkaju narodno bogatstvo”.
– Nećemo dozvoliti da bajke i izmišljene priče o migrantima skrenu pažnju sa našeg najvećeg problema, a to je diktatorski režim, koji sve više guši Republiku Srpsku i uporno je izlaže opasnostima – dodao je Crnadak.
Dodik je izjavio da je danas uputio Narodnoj skupštini inicijativu da se razmotri informacija o migrantima kako bi Srpska donijela određene mjere povodom najave vlada Velike Britanije i nekih zemalja EU da više od 50.000 migranata bude prebačeno u BiH.
Politika
BORENOVIĆ ODGOVORIO DODIKU “Frustrirani ste što nemate više parlamentarnu većinu i u strahu od odlaska u opoziciju nastavljate i DALJE SVE BLOKIRATI”

Ma nemoj, a to što si prvi put u postdejtonskoj BiH sveo Srbe i Republiku Srpsku na svega dva ministarstva u Savjetu ministara BiH, jer si dao Hrvatima da imaju predsjedavajuću i kontrolišu tri ministarstva, a Bošnjaci četiri ministarstva!!! Je li to krivično djelo, diskriminacija srpskog naroda u Dodikovoj režiji, svođenje Republike Srpske na jednu petinu u režiji SNSD-a (2/10 najvažnijih pozicija u Savjetu ministara BiH)”.
Rekao je ovo poslanik PDP-a u PD PS BIH, Branislav Borenović, komentarišući izjavu predsjednika RS i SNSD-a, Milorada Dodika da je opozicija usvajanjem Zakona o Savjetu ministara počinila krivično djelo prema Srpskoj.
-Frustrirani ste što nemate više parlamentarnu većinu i u strahu od odlaska u opoziciju nastavljate i dalje sve blokirati čuvajući te svoje proklete fotelje i privilegije i dovodeći Republiku Srpsku u veliku opasnost, izolaciju i blokirane milijarde maraka raznih korisnih projekata iz EU uz stotine miliona maraka izgubljenih arbitražnih sporova i isto toliko namještenih kumovskih tendera – saopštio je Borenović i dodao:
-E to je pravo krivično djelo i udar na Srpsku i sve njene stanovnike.
Politika
BEZBJEDONOSNI VAKUM! Povučena tačka o IMENOVANJU ANDRIĆA za zamjenika SIPA-e otkriva duboke podjele!

Savjet ministara BiH ni na današnjoj sjednici nije se izjašnjavao o prijedlogu Ministarstva bezbjednosti BiH da Dragan Andrić bude imenovan za zamjenika direktora SIPA.
Za razliku od prošle sjednice, ova tačka našla se na dnevnom redu današnjeg zasijedanja, ali je na kraju ipak povučena.
Imenovanje Andrića predloženo je nakon provedene konkursne procedure, a prema nezvaničnim inforamcijama imenovanju se, između ostalih usprotivio i Elemedin Konaković, ministar spoljnih poslova BiH koji je tražio da se ta tačka povuče sa dnevnog reda
Inače, imenovanje zamjenika direktora SIPA aktuelno je od kada je Zoran Galić, razriješen sa te dužnosti zbog istrage koja je protiv njega pokrenuta, a zbog koje je pobjegao iz Bosne i Hercegovine.
Galić je prošle godine trebao biti uhapšen, ali je napustio BiH i trenutno se nalazi u Hrvatskoj.
Nezavisne
-
Politika2 dana ago
DRAŠKO STANIVUKOVIĆ: „Ubacite u bukvare ljutu bitku za Košare, da đaci znaju gdje su ginuli junaci“
-
Svijet3 dana ago
IRANSKI DRONOVI I PROJEKTILI ZASULI IZRAEL: Poginuli i ranjeni u više gradova (VIDEO)
-
Politika3 dana ago
BIH NE RADI NIŠTA: Auto-put od Beograda do Sarajeva mrtvo slovo na papiru
-
Politika1 dan ago
DRINIĆ “Vrijeme je da Srpska konačno počne da cijeni one koji ovdje OSTAJU I STVARAJU”
-
Društvo2 dana ago
PROTEST SA 6.500 KAMIONA: U ponedjeljak će granicu moći preći samo vojnici, policajci i medicinari
-
Politika2 dana ago
VUKOMANOVIĆ NIJE PREĆUTALA “Lakše je zatvoriti školu nego kladionicu”
-
Svijet1 dan ago
NOVE PRIJETNJE “Izrael će nastaviti da guli kožu sa iranske zmije u Teheranu”
-
Politika2 dana ago
MILIČEVIĆ “Uskoro imena ljudi koji će činiti VLADU U SJENCI”