Connect with us

Svijet

HOROR U AMERICI, TOKOM HAPŠENJA BILA SVA KRVAVA: Kćerka RASKOMADALA majku, dijelove tijela stavila u lonac i u rernu

Amerikanka Torilena Mej Filds iz Kentakija uhapšena je prošle nedjelje nakon što je u dvorištu kuće njene majke Trudi, pronađeno raskomadano tijelo.

Tijelo je pronašao muškarac koji je radio na imanju u Maunt Olivetu, oko 80 kilometara jugoistočno od Sinsinatija, prenio je AP.

Kasnije su pronađeni ljudski ostaci i u loncu u rerni u kući.

Kada je policija stigla Filds je imala krv na licu, rukama i odjeći, prenosi Blic.

Pretresajući kuću, policajci su u rerni pronašli čelični lonac sa ljudskim ostacima, a lonac je “i dalje bio topao na dodir“, rekli su iz policije i dodali da je žrtva majka uhapšene.

Čovjek koji je pozvao policiju rekao je da je Torilena Mej Filds možda koristila drogu, piše Tanjug.

Svijet

U slučaju pljenidbe ruske imovine UGROŽEN I EVRO

Moguća konfiskacija zamrznute ruske imovine u EU mogla bi uticati na ulogu evra kao globalne rezervne valute, piše “Fajnenšel tajms”

List podsjeća da imovina denominirana u evrima čini oko 20 odsto deviznih rezervi koje drže centralne banke širom svijeta.

U tom pogledu evro je drugi po vrijednosti, odmah poslije američkog dolara, koji čini gotovo 60 odsto globalnih deviznih rezervi.

“Međutim, ako EU odluči da zaplijeni zamrznutu imovinu Rusije, centralne banke i privatni investitori počeće da sumnjaju da li se isplati kupovati evropske hartije od vrijednosti”, piše list.

Iako je Evropska centralna banka izrazila skepticizam u vezi sa šemom pljenidbe imovine, ukazujući na njene rizike, “Fajnenšel” je naveo da su pojedine zemlje EU, koje su se dugo tome protivile, promijenile svoj stav i sada podržavaju takav potez.

Nastavi čitati

Svijet

SNIMAK TRAMPA KAKO TRAPAVO PLEŠE POSTAO VIRALAN: Melanija ga samo posmatrala, nije htjela da ustane VIDEO

Američki predsjednik ustao je i zaplesao usred ceremonije žrijeba Svjetskog prvenstva, dok je publika u Kenedi centru u nevjerici gledala njegov sada već čuveni ples.

Američke disko legende Village People, omiljeni bend Donalda Trampa, nastupile su na kraju ceremonije žrijeba grupa za Svjetsko prvenstvo, koje je održano u petak u Kenedi centru u Vašingtonu.

Zvijezda sinoćnjeg događaja svakako je bio američki lider, kome je šef FIFA, Đani Infantino, prije žrijeba kontroverzno uručio nagradu za mir, a na kraju je zaplesao uz bezvremenski hit YMCA.

To je omiljena pjesma Donalda Trampa, koja se često pušta na njegovim političkim skupovima. Ovo nije prvi put da Tramp pleše na javnom događaju. Vidjeli smo Trampove plesne pokrete i ranije, ali ovog puta je bio u društvu visokih zvaničnika iz Meksika i Kanade, predsjednice Klaudije Šejnbaum i premijera Marka Karnija. Prva dama Amerike Melanija Tramp, koja je sedela pored supruga u svečanoj loži, nije mu se pridružila u plesu, prenosi Mondo.rs.

Nastavi čitati

Svijet

MASAKR U VRTIĆU: Dronom pogodili zgradu, poginulo najmanje 33 djece

Sudanske paravojne Snage za brzu podršku (RSF) dronom su napale vrtić u gradu Kalugi u centralnom dijelu Sudana, i tom prilikom je stradalo 50 osoba, među kojima je bilo 33 djece, saopštila je ljekarska grupa.

U saopštenju se navodi da su bolničari koji su došli na lice mjesta da pomognu povrijeđenima bili meta “drugog neočekivanog napada”, prenosi AP.

Očekuje se da će broj žrtava biti veći, ali su prekidi komunikacije u tom području otežali izvještavanje o žrtvama.

“Ubijanje djece u njihovoj školi je užasno kršenje dječjih prava. Djeca nikada ne bi trebalo da plate cijenu sukoba”, rekao je predstavnik UNICEF-a za Sudan Šeldon Jet u saopštenju, prenose agencije.

Rekao je da UNICEF poziva sve strane “da odmah zaustave ove napade i omoguće bezbjedan i nesmetan pristup humanitarnoj pomoći onima kojima je očajnički potrebna”.

Stotine civila je ubijeno širom južnog i centralnog Sudana u posljednjih nekoliko nedjelja, u intenziviranim borbama između sudanske vojske i RSF u ratu koji traje više od dvije godine.

Nastavi čitati

Aktuelno