Hronika
Incident u ugostiteljskom objektu: UHAPŠENA ŽENA,nožem teško povrijedila muškarca

Ženska osoba čiji su inicijali K.T. uhapšena je na Palama zbog sumnje da je nožem nanijela teške povrede muškarcu iz Istočnog Starog Grada, saopšteno je iz Policijske uprave Istočno Sarajeva.
Ona se sumnjiči da je juče, petnaest minuta iza ponoći, u ugostiteljskom objektu na Palama nožem teško povrijedila muškarca kojem je ljekarska pomoć ukazana u Bolnici “Srbija” u Istočnom Sarajevu.
Na teret joj se stavlja krivično djelo tjelesna povreda, a nakon dokumentovanja predmeta Okružnom javnom tužilaštvu Istočno Sarajevo protiv osumnjičene će biti dostavljen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.
(BL portal)
Hronika
Uhapšen otac iz pakla koji je držao kćerku (osam) zatočenu godinama

Za osumnjičenim je bila raspisana potraga u petak, 24. marta.
Uroš P. osumnjičen je za krivično djelo nasilje u porodici i protivpravno lišavanje slobode na štetu nevjenčane supruge, kao i krivična djela zapuštanje i zlostavljanje maloljetnog lica i kršenje porodičnih obaveza u odnosu na dijete.
U roku od 48 časova osumnjičeni će iznijeti odbranu pred tužiocem.
Prema pisanju “Blica”, Uroš je uhapšen u rezervnom stanu na Karaburmi, gdje se krio kod jednog prijatelja koji je, takođe, poznat po problematičnom ponašanju.
Dijete su juče pronašli pripadnici MUP-a u stanu u Mirijevu neuhranjeno i zapušteno, pošto je pretučena partnerka Uroša P. uspjela da pobjegne iz stana i u policiji prijavi nasilje u porodici. Prema navodima medija, otac je svoju kćerku godinama držao zatočenu u stanu.
(Glas Srpske)
Hronika
Državljanin Srbije osumnjičen da je počinio 34 krađe u Banjaluci

Banjalučka policija je danas podnijela Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka izvještaj protiv lica D.R. iz Srbije koje se sumnjiči da je počinilo 34 krivična djela teška krađa od početka godine.
Kako se navodi u saopštenju Policijske uprave Banjaluka, u okviru operativne akcije kodnog naziva “SILVER”, a koja je usmjerena na sprečavanje i otkrivanje imovinskih krivičnih djela, policijski službenici su došli do saznanja da se lice D.R. može dovesti u vezu sa izvršenjem 34 krivična djela teška krađa izvršena na području Banjaluke u od 1. januara do 5. marta ove godine.
“Lice D.R. se sumnjiči da je uz upotrebu fizičke snage i podesnog alata nasilo ulazilo u unutrašnjost porodičnih kuća i stanova na području grada Banjaluka, a potom vršilo premetačinu, pronalazilo i otuđilo novac i razne vrijedne predmete. Materijalna šteta pričinjena ovim krivičnim djelima iznosi oko 160.000 KM”, piše u saopštenju.
Dalje se navodi da na osnovu naredbe sudije Osnovnog suda u Banjaluci, a uz prethodnu saglasnost tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, izvršen je pretres stana i drugih prostorija u
Banjaluci, kao i putničkog vozila opel, koje je lice D.R. koristilo.
“Tom prilikom je pronađen 91 predmet koji je uz potvrdu privremeno oduzet (zlatni i srebrni nakit, ručni satovi, mobilni telefoni, vatreno oružje, odjevni predmeti), a koji se može dovesti u vezu sa izvršenjem predmetnih krivičnih djela. Policijski službenici preduzimaju sve mjere i radnje u cilju pronalaska lica D.R., koje se nalazi u bjekstvu”, ističe se u saopštenju Policijske uprave Banjaluka.
(Nezavisne novine)
Hronika
UBIJEN radnik televizije u Tirani, policija TRAGA ZA UBICAMA

Jedan radnik albanskog kanala “Top čenel” ubijen je noćas, nakon što su nepoznati napadači pokušali da upadnu u zgradu ove televizije u Tirani.
Nedugo nakon napada, koji se dogodio sat poslije ponoći, na obližnjem auto-putu pronađen je zapaljeni “rendž rover”, za koji se sumnja da su ga izvršioci koristili za napad na televizijske kancelarije, prenio je “Albenijen post”.
Pretpostavlja se da se u zapaljenom vozilu nalazi i “kalašnjikov” koji je korišćen u napadu.
Ubijen je radnik star 60 godina, koji je preminuo na putu do bolnice.
Zasad se ne zna motiv napada koji se dogodio na glavnom ulazu u “Top čenel”.
U Tirani je tokom cijele noći organizovana potjera za napadačima, a policija je postavila kontrolne punktove širom grada.
(Nezvisne novine)
-
Politika2 dana ago
POTVRDILA ONO ŠTO SE VEĆ NEKO VRIJEME ŠUŠKALO Jelena Trivić ide u formiranje Narodnog fronta (VIDEO)
-
Svijet1 dan ago
Poljska, Velika Britanija, Njemačka,Belgija, Holandija, Francuska, Češka: Evropa GORI U PROTESTIMA
-
Svijet2 dana ago
Nastavljaju se masovna otpuštanja u IT SEKTORU, kriza se prelila i na BANKE
-
Banjaluka1 dan ago
Stanivuković poručio: Banjaluka uskoro dobija ČAK ČETIRI nova mosta (VIDEO)
-
Sport2 dana ago
OTKRIO NJEGOV STRIC I NEKADAŠNJI TRENER Na ovom turniru će Rafael Nadal reći ZBOGOM tenisu
-
Banjaluka7 sati ago
Među njima i Banjaluka: Seizmolog otkriva koja područja BiH su najugroženija
-
Društvo2 dana ago
ZA SVAKOGA PO NEŠTO Svaki pedalj Srpske krije TURISTIČKU ATRAKCIJU
-
Banjaluka2 dana ago
SEDMICA PUNA DEŠAVANJA U BANJALUCI Odluka o besplatnom priključku za vodu, akcija uređenja naselja, radovi na više lokacija u gradu