Uncategorized
KO ĆE NASLIJEDITI RUSKI TRON Spekulacije o Putinovom nasljedniku već počele
Sveopšta pobuna izbila je u Rusiji nakon što je predsjednik Vladimir Putin objavio “djelimičnu mobilizaciju” za pojačanje snaga u ukrajinskom ratu, pritisnut uspješnom kontraofanzivom Kijeva na sjeveroistoku zemlje koja je natjerala njegove trupe na povlačenje.
Uslijedili su protesti u zemlji, zabilježene su potresne scene žena koje se opraštaju od svojih sinova i muževa, dok su Rusi ponovo krenuli da bježe iz zemlje. Neki su došli i u Srbiju, a zabilježene su gužve i na rusko-finskoj granici.
Kolaps ruske vojske izazvao je optužbe među uticajnim ruskim ličnostima, čak je i Putinov saveznik, lider Čečenije Ramzan Kadirov, rekao da je Moskva “napravila greške” u ratu. Usljed posrtanja ruske invazije na Ukrajinu mnogi se pitaju da li će i kako Putin to da “preživi”. Glasine da unutrašnji krugovi žele da svrgnu Putina s vlasti pojačale su se krajem avgusta nakon ubistva Darje Dugine, kćerke filozofa Aleksandra Dugina, prenosi Blic.
Nekoliko imena u opticaju
Ako bi do svrgavanja Putina zaista i došlo, to bi otvorilo i pitanje njegovog nasljednika. Do sada se više puta pisalo o tome.
Razliku činiće način na koji Putin ode sa vlasti. Ako se unaprijed odredi nasljednik, elite će imati manje manevarskog prostora. Međutim, ako Putin napusti mjesto predsjednika iznenada, uslijedila bi borba za poluge uticaja.
Trenutno je u opticaju više imena za mogućeg Putinovog nasljednika. Dok su se krajem 2021. najviše kotirali ministri odbrane i spoljnih poslova Sergej Šojgu i Sergej Lavrov, oni se više ne pominju.
KO ĆE NASLIJEDITI RUSKI TRON Spekulacije o Putinovom nasljedniku već počele, a ovih osam imena je u igriSada su na listi Mihail Mišustin, Sergej Kirijenko, Vjačeslav Volodin, Juri Kovalčuk, Aleksej Navaljni, Jevgenij Prigožin, Viktor Zolotov i Aleksander Kurenkov.
Uncategorized
VREMENSKI HAOS SE PRIBLIŽAVA BALKANU: Meteorolozi proglasili “kod crveno”
Prema najnovijoj prognozi koju je objavio meteorološki sajt “Severe Weather Europe” (SWE), 2026. godina biće u znaku “Super El Ninja”, fenomena koji trenutno pokazuje trend ka rekordnom intenzitetu bez presedana u modernoj istoriji.
Uncategorized
STANIVUKOVIĆ ČUVA SRPSKU TRADICIJU: U Gomionici otkriven spomenik Kočićevom junaku Simeunu Đaku (FOTO)
Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a Draško Stanivuković prisustvovao je u manastiru Gomionica otkrivanju spomenika Simeunu Đaku, junaku iz djela Petra Kočića koji simbolizuje slobodarski duh, snagu naroda i borbu za pravdu.
Stanivuković je poručio da Simeun Đak, nakon Petra Kočića i Davida Štrpca, zauzima posebno mjesto u krajiškom identitetu, te istakao da spomenik predstavlja čuvanje kulture sjećanja i poštovanja prema velikanima srpske istorije i književnosti.
Kako je naveo, riječ je o inicijativi njegove porodice koja je zaživjela u manastiru Gomionica, mjestu koje je snažno povezano sa Kočićevim nasljeđem.
– Njegujmo kulturu sjećanja, čuvajmo naše velikane, naše svetinje i vjeru u slobodu, jer narod koji pamti svoje korijene, zna kuda ide – poručio je Stanivuković.
Uncategorized
Prijavili ih mještani: Hodočasnike iz Srpske PRESRELA FEDERALNA POLICIJA, nećete vjerovati zbog čega (FOTO)
Hodočasnici iz Istočnog Novog Sarajeva jutros su iz Miljevića krenuli prema manastiru Ostrog.
Međutim, u Ilovicama ih je legitimisala policija Federacija BiH, i to bez ikakvog razloga, tvrde čitaoci Srpskainfo, koji su nam dostavili i fotografije sa lica mjesta.
Razlog je, kako navode, optužba tamošnjeg stanovništva da su hodočasnici nosili četničku zastavu.
“Grupu hodočasnika iz Istočnog Novog Sarajeva, koji su jutros iz Miljevića krenuli prema manastiru Ostrog, u Ilovicama je legitimisala policija FBiH. Kako su rekli, postupili su po prijavama njihovih građana, da mladići u povorci nose četničku zastavu. Šta je istina procijenite sami”, navodi se u pismu koje su nam poslali.

Podsjetimo, hodočasnici iz Miljevićima, uoči Svetog Vasilija Ostroškog, tradicionalno idu na pokloničko putovanje u manastir Ostrog.
Grupa kreće iz Miljevića, a dolazak u manastir Ostrog je 12. maja, radi poklonjenja moštima Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca.
Hodočasnici pješače više dana, a pridružuju im se i mještani lokalnih zajednica kroz koje prolaze.
srpskainfo.com
-
Društvo1 dan agoRODITELJIMA KOJI ODBIJU VAKCINACIJU PRIJETI KAZNA DO 1.000 KM: Inspektorat Srpske kontroliše imunizaciju djece
-
Društvo2 dana agoLEGALIZACIJA BESPRAVLJA: Umjesto rušenja, za gradnju uz rijeke plaćaće se naknada?
-
Hronika2 dana agoAUTOMOBIL ZAVRŠIO U RIJECI: Teška nesreća u Banjaluci, ima povrijeđenih
-
Politika2 dana agoHERCEGOVCI SRDAČNO DOČEKALI STANIVUKOVIĆA: Već ga proglasili PREDSJEDNIKOM SRPSKE
-
Banjaluka2 dana agoGRAD DISAO KAO JEDAN: Završen deveti Moto-fest (FOTO)
-
Politika3 dana agoAMERIKA PONOVO STEŽE OBRUČ: Dodiku zaprijećeno novim sankcijama!
-
Politika2 dana agoPUKOTINE U ČOVIĆEVOM TABORU: Procurio audio sa sjednice najužeg rukovodstva HNS-a
-
Hronika2 dana agoALARMANTAN PORAST SLUČAJEVA: Sve više djece na meti predatora u Srpskoj
