Connect with us

Politika

MILADIN STANIĆ IZNENADIO! “Stanić o izborima: Nije problem u vlasti, već u nama”

Šef Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Miladin Stanić izjavio je danas da nije problem u vlasti već u opoziciji koja nije dovoljno dobro kontrolisala izborni proces, pa je to otišlo u smjeru protiv opozicije.
Stanić je naveo da je bilo propusta u izbornom procesu, ali da više nije ni važno u kom obimu, jer je Centralna izborna komisija /CIK/ BiH proglasila pobjednike.

“CIK odlučuje o tome ko je pobjednik. Izbori se završavaju onako kako je proglasio CIK, a legitimno pravo i vlasti i opozicije je da se bori za što bolji položaj i rezultat”, rekao je Stanić za RTRS.

Centralna izborna komisija BiH potvrdila je danas rezultate opštih izbora za sve nivoe. Članovi CIK-a jednoglasno su glasali za ovu odluku.

Prema potvrđenim rezultatima, predsjednik Republike Srpske je Milorad Dodik, a srpski član Predsjedništva u narednom četvorogodišnjem mandatu biće Željka Cvijanović.

Politika

RADOJIČIĆ “Svaki glas je važan! DA BISMO VRATILI NORMALNOST I SIGURNOST!”

Zamjenik predsjednika Pokreta Sigurna Srpska, Igor Radojičić, izjavio je da je „svakom građaninu jasno da ova vlast mora otići“, jer je, kako kaže, afera sa snimkom iz kabineta direktora UKC-a samo jedan dio problema ovog sistema.

„Ne smijemo dozvoliti da nam se ponovi Ugljevik, niti da se dalje urušava javno dobro. Bolnice treba da budu mjesto efikasnog liječenja, a ne scenografija za afere. Predsjednik Republike mora biti čovjek koji okuplja, spaja i vraća povjerenje u institucije“, rekao je on.

On ističe da je javni sektor doveden na rub propasti, da se institucijama ne upravlja stručno, te da je krajnji trenutak za promjene. Radojičić je pozvao građane da u nedjelju masovno izađu na izbore.

„U nedjelju, 23. novembra, počinju promjene. Svaki glas je važan. Da bismo vratili normalnost i sigurnost, da bismo dobili predsjednika koji će povezivati, a ne dijeliti — izađite i glasajte za Branka Blanušu. To je naš izbor i naš put u bolju Srpsku“, poručio je Radojičić, koji je predsjednik NP Svojim putem.

Nastavi čitati

Politika

Mihajilica čestitao slavu MUP-u! “POLICIJA JE STUB BEZBJEDNOSTI Republike Srpske”

Član Predsjedništva PSS Milanko Mihajilica, prisustvovao je obilježavanju krsne slave Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske – svetog Arhangela Mihaila.

Povodom slave, Mihajilica je čestitao svim pripadnicima MUP-a i istakao značaj koji ova institucija ima za Republiku Srpsku. „Želim svim pripadnicima MUP-a srećnu slavu. Policija je stub bezbjednosti i mira u Srpskoj“, rekao je Mihajilica, koji je i član Odbora za bezbjednost u NSRS.

On je istakao da je od ključne važnosti da Republika Srpska ima jake i profesionalne policijske strukture kako bi se obezbijedila bezbjednost građana i stabilnost zajednice.

Nastavi čitati

Politika

AFERA ĐAJIĆ PREŠUĆENA NA RTRS-U: Javnost zaslužuje istinu, ne propagandu

Zanimljivo je, ali i duboko zabrinjavajuće, da režimski mediji i javni servis RTRS gotovo nijednom riječju ne spominju snimak na kojem se jasno vidi direktor UKC-a, Vlado Đajić, u kompromitujućoj situaciji koja zahtijeva ozbiljno, temeljno i profesionalno pojašnjenje. Umjesto da se bave ovom aferom, RTRS i provladini portali žurno pokušavaju da skrenu pažnju javnosti na druge, marginalne teme.

Dovoljno je pogledati posljednje vijesti na RTRS-u:

“Šobot imenovan za v.d. direktora UKC-a” – kadrovska promjena predstavljena kao centralna vijest.

“Đajić: Klasična prevara i namještaljka” – prostor se daje isključivo Đajićevoj odbrani, bez ikakvog ozbiljnog novinarskog propitivanja ili provjere navoda.

“Goran Maričić privremeni predsjednik Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka” – partijske teme guraju se u prvi plan, dok se ključne afere sistematski potiskuju.

Nigdje, ni u jednoj vijesti javnog servisa, nema riječi o samom snimku. Nema analize, nema pitanja, nema novinarstva. Umjesto da informišu javnost oni već danima rade sve kako bi značaj afere umanjili, a fokus prebacili na sporedne političke teme.

Isto tako, podatak da je Karan za samo 11 dana predstavljen 57 puta na RTRS-u, dok je Blanuša prikazan svega 2 puta, najbolje pokazuje da javni servis ne radi u službi građana, nego u službi partijskih interesa. To nije javni servis, to je partijski bilten.

Kao član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, želim jasno i glasno da poručim: građani zaslužuju istinu, a ne propagandu.

Pozivam sve medije, a posebno javni servis koji finansiraju građani, da se vrate osnovnim principima: objektivnom, nepristrasnom i profesionalnom novinarstvu. Samo tako možemo graditi društvo u kojem istina ima prednost nad političkim interesima.

Bojan Dragić, član Sigurne Srpske.

Nastavi čitati

Aktuelno