Connect with us

Region

MNOGA SELA NA KOSOVU ODSJEČENA! Policija tzv. Kosova prokopala puteve i postavila barijere (VIDEO)

U opštini Leposavić su u toku današnjeg dana prokopani putevi preko Belog Brda koji vode ka Kopaoniku, a prethodno put u selu Jošanica koji vodi ka Novom Pazaru, izjavio je za Tanjug zamjenik direktora policije za region Mitrovica Sjever, Veton Eljšani.

Kako je rekao, cilj akcije, koja je, kako je istakao, sprovedena i na mnogim drugim mjestima, je sprečavanje ilegalnih kretanja na tom području i “borba protiv kriminala”.

Prema riječima mještana pripadnici takozvane kosovske policije su uz pomoć teške mehanizacije prokopali puteve i postavili velike betonske ploče.

Betonske prepreke na putu u selo Jošanica visoke su skoro dva metra.

Na taj način su odsjekli mnoge građane od svojih imanja i ostavili ih bez mogućnosti da koriste puteve koji se koriste decenijama unazad.

Postavljanje betonskih barijera na sredini puteva počelo je toku prošle nedelje, zbog čega su mnoga sela odsječena i otežano im je kretanje vozilima.

Region

UŽAS U RIJECI: Žena umrla na stubištu, muškarac u stanu imao povrede vrata

U stambenoj zgradi na Trgu Republike Hrvatske u Rijeci, rano jutros pronađena je teško povrijeđena žena, koja je ubrzo preminula.

Osim nje, pronađen je i muškarac koji je takođe teško povrijeđen i zbrinut, saopštila je Policijska uprava primorsko-goranska.

Policijski službenici, kako se ističe, oko osam časova jutros primili su dojavu I odmah se uputili na adresu. Na stubištu su zatekli su ženu koja je još davala znakove života, ali je, uprkos brzoj medicinskoj intervenciji, preminula.

U stanu je pronađen i muškarac s povredom vrata. On se, kako se navodi, dovodi u vezu s počinjenjem krivičnog djela. Nalazi pod nadzorom policijskih službenika i prebačen je na liječenje.

U toku je obavljanje uviđaja.

Nastavi čitati

Region

MASOVNA POTRAGA U MEĐIMURJU: Naoružani ubica Josip Oršuš i dalje u bijegu

Potraga za 40-godišnjim Josipom Oršušom iz Piškorovca ušla je u novi dan, a Međimurje je pod pojačanim policijskim mjerama.

Podsjećamo, u naselju Sitnice u četvrtak uveče se dogodilo ubistvo i pokušaj ubistva. Za bjeguncem, koji je već poznat policiji, pokrenuta je opsežna potraga.

Operativno-komunikacijski centar međimurske policije primio je dojavu 4. decembra u 20:53. Odmah po pozivu na teren upućene su sve raspoložive policijske snage i hitna pomoć. Oršuš je iz vatrenog oružja usmrtio 28-godišnju sestru svoje partnerke, dok se njegova 29-godišnja partnerka bori za život. Za bjeguncem, koji je već poznat policiji, pokrenuta je opsežna potraga.

Obje žene prevezene su u čakovečku bolnicu. Uprkos pokušaju reanimacije, mlađa žena preminula je u 22:10, dok je starija teško povrijeđena i i dalje životno ugrožena. Ljekari su potvrdili blagi pomak nabolje, te žena sada samostalno diše, ali njeno stanje i dalje ostaje kritično.

Slovenačka policija sljedećeg jutra pronašla je automobil kojim se Oršuš udaljio s mjesta zločina. Vozilo je prebačeno u Policijsku upravu međimursku radi detaljne pretrage. Oružje nije pronađeno, ali jesu tragovi koji bi mogli pomoći u istrazi, potvrdio je načelnik Policijske stanice Mursko Središće, Miljenko Vrbanec.

Hrvatska i slovenačka policija raspisale su potjernice, a u potrazi se koriste i dronovi.

Građani se pozivaju da osumnjičenom ne prilaze i da svaku informaciju odmah dojave na 192, prenosi tportal.

Vrbanec je uputio i poruku bjeguncu: „Ako ovo vidi ili čuje, bilo bi najbolje da se preda najbližim policijskim službenicima.“

Nastavi čitati

Region

SVE BLIŽE EU: Crna Gora zatvara pet poglavlja 16. decembra?

Međuvladina konferencija (IGC) između Crne Gore i Evropske unije (EU), na kojoj bi Podgorica trebalo da zatvori pet poglavlja u pregovorima sa tom zajednicom, vjerovatno će biti održana 16. decembra u Briselu, saznaju “Vijesti” iz više izvora.

Sagovornici “Vijesti” rekli su da bi istog dana trebalo da bude održan Savjet ministara EU, koji prije IGC treba da odobri zatvaranje poglavlja.

Narednog dana, 17. decembra, šef države Jakov Milatović trebalo bi da se sastane s predsjednikom Savjeta Antonijem Koštom.

Prema procedurama, ispunjenost mjerila za pet poglavlja ocjenjuje prvo Radna grupa Savjeta EU (COELA), zatim Komitet stalnih predstavnika država članica (COREPER II), a potom mjerila idu na ministarski nivo, odnosno ministrima spoljnih poslova ili evropskih poslova u okviru Savjeta EU za opšte poslove.

Zvaničnik briselske administracije rekao je “Vijestima” da termin međuvladine konferencije sa Crnom Gorom još nije potvrđen, jer se na COREPER-u i dalje razmatraju nacrti zajedničkih pozicija za relevantna poglavlja i da bi to moglo da se završi “narednih dana”.

Riječ je o poglavljima 3 (Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga), 4 (Sloboda kretanja kapitala), 6 (Privredno pravo), 11 (Poljoprivreda i ruralni razvoj) i 13 (Ribarstvo).

Što se tiče Poglavlja 31 (Spoljna, bezbjednosna i odbrambena politika), čije je “precrtavanje” krajem prošle godine blokirala Hrvatska, u vlasti ne očekuju da će Zagreb sada dati zeleno svjetlo za zatvaranje tog poglavlja.

Nastavi čitati

Aktuelno