Region
“Na ivici smo rata” Brnabićeva zabrinuta zbog situacije na Kosmetu
Predsjednik Vlade Srbije Ana Brnabić poručila je da je premijer samoproglašenog Kosova Aljbin Kurti situaciju u pokrajini doveo na ivicu rata, ali da to nije uradio sam već uz prećutno odobravanje Zapada, te da je Srbija vrlo blizu toga da zatraži da na Kosmet uputi svoje snage u skladu sa Rezolucijom Savjeta bezbjednosti UN 1244.
Vjerujem da kada budemo zahtijevali to, da će naravno svi to oberučke prihvatiti, kako bi imali poštovanje međunarodnog prava – rekla je Brnabićeva novinarima na aerodromu “Nikola Tesla”.
Ona je istakla da vjeruje da će se o tome u toku dana obratiti i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, te dodala da “imamo jedno potpuno ignorantsko ponašanje EU u vezi dešavanja na Kosmetu“.
Imamo jedno potpuno ignorantsko ponašanje EU koje ne reaguje ili reaguju kada dogori do noktiju. Eleks i Kfor ne rade svoj posao. Oni ne štite Srbe. Oni ne krše samo Briselski, nego i Kumanovski sporazum. Srbi su tamo životno i fizičko ugroženi, uključujući i decu i vrtićima. Kfor upada u vrtiće kada deca spavaju. Kako bi bilo da njihova deca tamo spavaju? – upitala je Brnabićeva.
Ona je naglasila da ne može da razumije ni Euleks, ni Kfor niti ono što oni rade i konstatovala da je na Kosmetu jedna ogromna katastrofa.
– Srbija samo želi mir. Kurti ljudima otima vino. Je li to ta vladavina prava koju oni garantuju – upitala je Brnabićeva.
Ona je zaključila da je ono što radi Kurti povratak u 18. vijek i opasnost ne samo za Srbe i Albance već za cijelu Evropu.
Region
ZARADIO 25.000 EVRA Kolumbijac na području Splita organizovao pružanje seksualnih usluga
Opštinsko državno tužilaštvo u Splitu podiglo je optužnicu protiv četrdesetogodišnjaka Kolumbijca koji je na području Splitsko-dalmatinske županije organizovao pružanje seksualnih usluga uz novčanu naknadu, te tako ostvario protivpravnu imovinsku korist od najmanje 25.000 evra.Usluge su pružale četiri državljanke Kolumbije sa kojima je optuženi dogovarao raspodjelu zarade, prenose hrvatski mediji.
Prema navodima optužnice, podignute zbog krivičnog djela prostitucija, osumnjičeni je od juna do septembra organizovao pružanje seksualnih usluga. Tužilaštvo je u optužnici predložilo produženje istražnog zatvora zbog opasnosti da bi osumnjičeni mogao da ponovi krivično djelo ako bude pušten na slobodu.
Region
MISTERIOZNA SMRT PORODICE IZ BIH: Svi pronađeni mrtvi, nađen i nož
Tročlana porodica koja je jutros nađena mrtva u porodičnoj kući u Čačku bila je iz Bosne i. Hercegovine.
“Oni su došli iz Bosne i Hercegovine, divni, vredni i pošteni ljudi. Nisu tu živeli sve vreme nego su dolazili s vremena na vreme. Koliko znamo sin im je živeo u inostranstvu. Niko nikad sa njima nije imao nijedan problem, ovo je baš tragedija”, rekao je za agenciju RINA jedan od komšija.
Podsjetimo, u porodičnoj kući u Čačku pronađena su tijela oca, majke i sina. Roditelji su imali oko 75 godina, a sin 47. Pored njega je nađen nož.
Nije poznato za sada da li je u pitanju dvostruko ubistvo i samoubistvo ili trostruko ubistvo. O nastradalima komšije imaju samo reči hvale.
Na licu mesta su policijske ekipe koje obezbeđuju kuću u kojoj je došlo do zločina, a sve okolnosti pod kojima se on dogodio biće poznate nakon istrage.
Region
UŽAS U RIJECI: Žena umrla na stubištu, muškarac u stanu imao povrede vrata
U stambenoj zgradi na Trgu Republike Hrvatske u Rijeci, rano jutros pronađena je teško povrijeđena žena, koja je ubrzo preminula.
Osim nje, pronađen je i muškarac koji je takođe teško povrijeđen i zbrinut, saopštila je Policijska uprava primorsko-goranska.
Policijski službenici, kako se ističe, oko osam časova jutros primili su dojavu I odmah se uputili na adresu. Na stubištu su zatekli su ženu koja je još davala znakove života, ali je, uprkos brzoj medicinskoj intervenciji, preminula.
U stanu je pronađen i muškarac s povredom vrata. On se, kako se navodi, dovodi u vezu s počinjenjem krivičnog djela. Nalazi pod nadzorom policijskih službenika i prebačen je na liječenje.
U toku je obavljanje uviđaja.
-
Svijet2 dana ago“ŠTA ĆETE SAD BEZ MOG GASA?!”: Putin šokirao Evropu, rekao šta im slijedi
-
Politika3 dana agoKRIŠTO PROZVALA HELEZA “On potkopava vrijednosti demokratskog društva”
-
Svijet3 dana agoKRALJ ČARLS: Spremni smo da sa Njemačkom podržimo Evropu “pred prijetnjom ruske agresije”
-
Hronika3 dana agoPonovo uhapšen Zmaj od Šipova, BJEŽAO OD POLICIJE!
-
Hronika2 dana agoTUŽILAŠTVO PODIGLO OPTUŽNICU: Grupa graničnih policajaca i carinika tereti se za mito
-
Zanimljivosti2 dana agoLUKAS O DODIKOVIM PRIJETNJAMA: “Kaže mi da ne idem predaleko, KO JE KOGA PRVI NAPAO?”
-
Svijet2 dana agoUPOZORENJE IZ BUDIMPEŠTE: Narednih dana se odlučuje da li će se rat proširiti na Evropu
-
Banjaluka3 dana agoSTANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”
