Connect with us

Banjaluka

NEVIĐEN SPEKTAKL U BANJALUCI! Lepa Brena i Stanivuković NAJAVILI ŠOU ZA PAMĆENJE i pregršt poklona! (VIDEO)

Banjalučane i sve posjetioce za doček nove 2024. godine u Banjoj Luci očekuje spektakl za koji će se pobrinuti dvije velike regionalne zvijezde Željko Samardžić i Lepa Brena.

Potvrdio je ovo i gradonačelnik Draško Stanivuković tokom zajedničke konferencije za novinare sa Lepom Brenom u Beogradu.

-Velika mi je čast što iz centra našeg Beograda najavljujemo spektakl u našoj prelijepoj Banjoj Luci, ali velika mi je čast što kao mlad čovjek mogu da najavim dolazak vanvremenske zvijezde – naše Lepe Brene, koja pripada svim generacijama – poručio je gradonačelnik.

Dodao je da će tokom predstojećih praznika uz dva vrhunska izvođača, Željka Samardžića i Lepu Brenu, ali uz svoju gostoljubivost i bogatu gastronomsku ponudu Banja Luka biti centar regiona.

-Sa velikom ljubavlju i radošću pozivamo vas da dođete u Banju Luku jer ona će ove godine biti centar regiona. U prvih deset mjeseci oborili smo sve rekorde posjećenosti a uvjeren sam da ćemo uz fantastičan program Banjalučke zime te rekorde i nadmašiti – rekao je Stanivuković.

Gradonačelnik je iskoristio priliku da pozove posjetioce i svih zemalja regiona da se pridruže i budu dio spektakla koji Banja Luka priprema povodom predostojećih praznika.

-Pozivam naše drage prijatelje iz naše Srbije, Hrvatske, Crne Gore, ali cijele Bosne i Hercegovine, ali i iz svih ostalih zemalja da posjete Banju Luku, gdje ih već sada očekuje bogata ponuda i izvrstan program u okviru Banjalučke zime. Uz kuvano vino, domaću rakiju i izvrsnu ponudu hrane Banja Luka je odlična destinacija da se pripremimo i zagrijemo za novogodišnje praznika kada vas svakako očekuje veličanstven doček Nove godine uz Željka Samardžića (31.12.) i Lepu Brenu sa kojom ćemo proslaviti prvi dan nove 2024. godine – naglasio je Stanivuković.

Kako je kazao, Banja Luka će prvi put ove godine novogodišnji doček prirediti na novoj lokaciji, tačnije na platou kod novog sportskog kompleksa Parka „Mladen Stojanović“, gdje će ove godine biti otvoren i Zimzopark.

-Na novom velikom platou koji može dočekati više desetina hiljada ljudi, pripremamo pravi spektakl, uz posebnu binu i scenu i druge dodatne sadržaje – naglasio je je gradonačelnik Banje Luke, te dodao će ove godine bina će imati i pistu, sve kako bi izvođači mogli imati bliži kontakt sa publikom.

Jedna od najvećih regionalnih zvijezda Lepa Brena zahvalila je gradonačelniku na pozivu za gostovanje u Banjoj Luci, povodom novogodišnjih praznika, ali i na tome što je u grad unio novu energiju i učinio ga ljepšim.

-Najmlađem gradonačelniku u Evropi želim da se zahvalim na pozivu i predivnim riječima, ali i na tome što je uz brojne novine učinio da Banja Luka postane grad otvorenog srca – istakla je Lepa Brena.

Dodala je da Banjalučane, ali i sve posjetioce u Banjoj Luci očekuje jedna potpuno drugačija energija i pravi spektakl.

-Pripremamo jedan širi, jedan poseban repertoar, kako bismo zagrijali atmosferu i kako bi se svi oni koji dođu u Banju Luku dobro zabavili. Napravićemo spektakulran koncert sa jednom pozitivnom energijom, jer želimo i da nam predstojeća godina bude upravo takva – kazala je Brena.

Kako je istakla, zimski period zahtijeva jedan svečaniji program, jer, prema njenim riječima, zima to zapravo i jeste.

– Bez obzira na vremenske prilike obećavam jedan fantastičan provod, na kojem već radi cijeli moj tim. Iz 22 albuma koja sam snimila pripremamo jedan živ i veseo repertoar. Svi koji žele da se dobro provedu i sa jednom novom energijom uđu u novu godinu neka nam se pridruže na platou kod sportske arene u Banjoj Luci – zaključila je Brena.

Čitavu pres konferenciju možete pogledati na ovom linku.

Banjaluka

SAVIĆ-BANJAC UPOZORAVA: „Skupština Banjaluke mjesecima blokirana, građani trpe štetu – vrijeme je za hitnu reakciju“

Gradski menadžer Mirna Savić-Banjac pozvala je rukovodstvo Skupštine Grada da bez odlaganja zakaže novu sjednicu, podsjećajući da je Banjaluka ove godine imala svega tri redovna zasjedanja, a da je posljednje održano 23. juna.

– Pozivam skupštinsku većinu i novo rukovodstvo banjalučkog SNSD-a da pod hitno promijeni način rada. Pozivam ih da reaguju i pozovu aktuelnog predsjednika da radi svoj posao ili da imenuju novog predsjednika, jer Banjaluka i njeni građani ovo nisu zaslužili – poručila je Savić-Banjac.

Ističe da je Banjaluka na usvajanje budžeta za tekuću godinu čekala skoro šest mjeseci, dok Nacrt budžeta za 2026. godinu već mjesec dana stoji „u ladicama“ bez zakazane sjednice.

Savić-Banjac upozorava da se ovakvim postupanjem direktno nanosi šteta građanima i krši Zakon o lokalnoj samoupravi.

– Obraćali smo se i Ministarstvu uprave i lokalne samouprave, jer se sjednice u Banjaluci ne održavaju u zakonskom roku i za nas je zaista neprihvatljivo da skupštinsko rukovodstvo uredno prima visoke plate, iako ne dolaze na posao i apsolutno ništa ne rade – istakla je ona, te još jednom pozvala skupštinsku većinu i novo rukovodstvo SNSD-a, koji participira u gradskoj vlasti, da hitno reaguju.

Nastavi čitati

Banjaluka

PONOVO SNSD VEZA! Gordan Pavlović kupio Fabriku duvana Banjaluka

Fočanski biznismen Gordan Pavlović, vlasnik kompanije „Pavgord“ iz Foče kupio je Fabriku duvana Banjaluka, otkriva portal Capital.

Kako otkriva izvor Capitala, Pavlović je banjalučku fabriku duvana platio više od deset miliona maraka, a kupio ju je preko svojih firmi „Pavgord“ i H&P.

Pavlovićev advokat Miloš Stevanović potvrdio je da je njegov klijent kupio banjalučku fabriku, ali nije želio da otkriva nikakve detalje.

– Ne mogu zaista da govorim o detaljima – bio je kratak Stevanović.

Pavlović je nedavno preko svojih firmi „Pavgord“ i H&P. kupio kompaniju ArcelorMital u Prijedoru i Zenici.

Prije toga, „Pavgord“ je kupio i kompaniju „Alumina“ iz Zvornika i sve njene povezane firme koje su bile u stečaju, zatim kompaniju „Boksit“ iz Milića, „Zrak“ iz Sarajeva, a spominje se i kao budući kupac „Koksare“ iz Lukavca koja je nedavno otišla u stečaj.

Nekadašnji gigant

Fabrika duvana Banjaluka je nekadašnji privredni gigant koji je početkom devedesetih zapošljavao više od 1.300 radnika i godišnje proizvodio oko 9.000 tona cigareta. Fabrika je poslije rata počela da gomila gubitke, a u procesu privatizacije je završila u vlasništvu banjalučkog biznismena Nebojše Antonića, koji je kasnije prodao bugarskoj kompaniji „Bulgartabak“.

Bugari su proizvodnju u fabrici obustavili krajem maja 2018. godine, a radnicima je prije nego što je stavljen ključ u bravu isplaćena otpremnina u iznosu od hiljadu maraka po godini radnog staža.

Na mjestu nekadašnje fabrike u strogom centru Banjaluke ostali su objekti na zemljištu od oko 23.000 kvadrata. Vrijednost ovog zemljišta mjeri se milionima maraka, a po svim prilikama, upravo to zemljište je razlog zbog koga je fočanski biznismen kupio fabriku.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nedavno je izjavio da grad Banjaluka ima ozbiljnu namjeru da kupi kompleks bivše Fabrike duvana koji se, kako je rekao, nalazi na listi Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika.

On je poručio da je plan da renoviraju i adaptiraju postojeće objekte, kako bi ubuduće bili mjesto kulturnih i društvenih događanja na kojem će biti gradski muzej, muzički centar, konferencijske i kongresne dvorane.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ: “Izbaciću Ninkovića iz kancelarije, SVAKAKO NIJE TAMO!”

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković ponovio je da Grad već skoro pola godine čeka zakazivanje redovne sjednice Skupštine grada, tvrdeći da predsjednik Skupštine odbija da zakaže sjednicu iako pred njima stoje brojni važni dokumenti, uključujući i Nacrt budžeta.

“Tražim da se sjednica Skupštine grada konačno zakaže nakon pet-šest mjeseci. Predali smo Nacrt budžeta odavno. Već skoro mjesec dana i dokument i Banjaluka stoje. Nema sjednica, ništa se ne radi”, rekao je Stanivuković.

Poručio je da će, ukoliko predsjednik Skupštine odmah ne reaguje, gradska administracija preduzeti drastične korake.

“Naša odluka je da ga izbacimo iz kancelarija, jer svakako ne boravi tamo. To se može desiti već danas ukoliko sjednica ne bude zakazana”, rekao je Stanivuković.

On je podsjetio da je gradska administracija ranije podnijela zahtjev Ministarstvu uprave i lokalne samouprave Republike Srpske kako bi se izvršio nadzor nad radom Skupštine grada, koja je tokom cijele godine održala tek nekoliko sjednica.

“Tražimo od resornog ministarstva da uradi ono što je u njihovoj nadležnosti – da reaguje na nerad Skupštine i da preispitaju zašto još nema sjednica”, naveo je Stanivuković.

Među odlukama koje čekaju na usvajanje nalazi se i odluka o nastavku naplate parkinga, koja važi samo do kraja ove godine.

“Odluke o naplati parkinga su u skupštinskoj proceduri i insistiramo da se sjednica sazove. Naplata parkinga donosi gradu između 400.000 i 500.000 KM mjesečno. Nezamislivo je da Banjaluka ostane bez ovog prihoda”, rekla je Mirna Savić Banjac, gradski menadžer.

Ona je naglasila da već pet godina gradska administracija radi u otežanim uslovima.

“Mi pet godina funkcionišemo u blokadama. Narodna skupština se skupi za 48 sati, a kada je u pitanju Skupština grada trebaju mjeseci da se zakaže”, rekla je ona.

Na čekanju, tvrdi Savić Banjac, stoji više od 70 tačaka dnevnog reda.

Kako kaže, sve dok Skupština ne počne da funkcioniše Grad neće moći rješavati ključne probleme, niti će građani imati koristi od odluka koje mjesecima stoje u fiokama.

Nastavi čitati

Aktuelno