Svijet
POKUŠAJ ATENTATA: Pucano na Trampa tokom govora u Pensilvaniji! (VIDEO)
Donald Tramp je držao govor u Pensilvaniji kada je odjednom pao na zemlju. Okružili su ga članovi obezbjeđenja i odveli sa bine, a na snimcima koji su se pojavili na mrežama vidi se krv na njegovom licu.
Američki mediji navode da je na skupu Donalda Trampa u Pensilvaniji ispaljeno nekoliko metaka, nakon čega je bivši predsjednik brzo odveden sa bine od strane obezbjeđenja.
Video appeared to show blood on former President Donald Trump's ear where he was standing before he was escorted to a vehicle by the US Secret Service after multiple shots rang out at his Pennsylvania rally https://t.co/VCgifZ5JVG pic.twitter.com/pZ1CxhblOA
— Reuters (@Reuters) July 13, 2024
Tramp je prvo pao na zemlju, zatim se podigao i podigao pesnicu u vazduh, prije nego što je odveden sa bine i smješten u vozilo, a zatim odvezen sa mjesta događaja, javlja Skaj Njuz.
Na snimcima s mjesta događaja vidi se krv na njegovom uvetu. Izgledalo je kao da drži ruku na tom mjestu dok je padao.
BREAKING: Trump raising fist as blood drips on his ear and face pic.twitter.com/nUL2ASQYDm
— The Spectator Index (@spectatorindex) July 13, 2024
Republikanski senator iz Ohaja, J.D. Vens, je na Tviteru napisao: “Svi se pridružite molitvama za našeg predsjednika Trampa i sve prisutne na tom skupu. Nadam se da su svi dobro”.
Iz Tajne službe je saopšteno da je Tramp na sigurnom i da će oni voditi istragu.
Svijet
SVJETSKA ARENA U USIJANJU! Trampov plan za Gazu usvojen, Hamas odbacuje međunarodnu vlast
Savjet bezbjednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) usvojio je rezoluciju koju su sastavile Sjedinjene Američke Države u znak podrške mirovnom planu predsjednika SAD Donalda Trampa za Pojas Gaze.
UN su odobrile plan SAD kojim se ovlašćuju međunarodne stabilizacione snage u Gazi i potencijalni budući put do palestinske države, prenosi AP.
Trinaest od petnaest članica SB UN glasalo je za dokument, dok su Rusija i Kina bile uzdržane, prenosi TASS.
Ranije je Hamas saopštio, u svoje i u ime drugih palestinskih frakcija koje predvodi u Pojasu Gaze, da je rezolucija koju su SAD podnijele SB UN “opasna” i da predstavlja “pokušaj da se Pojas Gaze podvrgne međunarodnoj vlasti”.
U saopštenju koje prenosi “Times of Israel” navodi se da palestinske frakcije odbacuju svaku klauzulu koja se odnosi na razoružanje Gaze ili narušavanje “prava palestinskog naroda na otpor”.
Hamas je takođe odbacio svako strano vojno prisustvo u Pojasu Gaze, uz navode da bi to predstavljalo kršenje palestinskog suvereniteta.
“Svaka međunarodna snaga mora da bude direktno potčinjena UN i da radi u koordinaciji sa zvaničnim palestinskim institucijama”, navodi se u saopštenju.
Hamas je isključio učešće izraelskih trupa u snagama UN.
Sveobuhvatni plan američkog predsjednika prekida vatre u Gazi predviđa da o bezbjednosti u Gazi brinu Međunarodne stabilizacione snage, dok je uprava povjerena palestinskoj administraciji, koju će nadgledati Odbor za mir kojim predsjedava Tramp.
Prema mirovnom planu, Gaza treba da bude demilitarizovana i obnovljena, iako je Hamas do sada odbijao da se složi u vezi s pitanjem demilitarizacije, prenosi Tanjug.
Svijet
Rajaner izgubio pravo za slijetanje na jedan aerodrom ZBOG KAŠNJENJA LETOVA!
Irska avio-kompanija “Rajaner” izgubila je dva svoja slota za slijetanje na aerodromu u Ajndhovenu zbog učestalih kašnjenja letova, saopštio je nizozemski list “Ajndhovens Dagblad”.
Koordinacija aerodroma Holandije (ACNL), tijelo koje dodjeljuje slotske termine, utvrdila je da je “Rajaner” kasnio na letove u ponedjeljak uveče iz Sofije i u četvrtak uveče iz Pize, prenio je Rojters.
Kao posljedica toga, avio-kompanija je isključena iz dva slota u sljedećem ljetnjem rasporedu, kaznu koja se rijetko izriče, naveo je list.
ACNL i “Rajaner” nisu odgovorili na zahtjeve za komentar.
Svijet
PREDSJEDNIK FINSKE OTVORENO: “Evropa će prije ili kasnije morati direktno pregovarati sa Rusijom!”
Evropa će prije ili kasnije morati direktno da pregovara sa Rusijom, izjavio je predsjednik Finske Aleksander Stub.
“Kad god dođe taj trenutak, koji će doći nekad, to će morati da bude koordinisano”, ogovorio je Stub na pitanje “Politika” da li Evropa treba da se uključi u direktne pregovore sa predsjednikom Rusije Vladimirom Putinom, prenosi Srna.
Premijer Mađarske Viktor Orban nazvao je u oktobru oklijevanje EU da pregovara sa Rusijom “katastrofalnom greškom”, jer smatra da će zbog toga drugi odlučivati o budućnosti Evrope.
-
Politika1 sat agoDOKTOR CRTA UHVAĆEN SA KESOM KOKAINA! Kome je Đajić kopao jamu u koju je sam upao (VIDEO)
-
Politika2 dana ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika2 dana agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Hronika3 dana ago“NIJE SAV SVOJ KAD POPIJE, SA SVIMA SE POSVAĐAO ZBOG OVACA” Predsjednik mjesne zajednice otkrio detalje o čovjeku koji je ubio oca i sina u Babušnici
-
Politika3 dana agoVelika Britanija šalje vojsku u BiH, EVO ZBOG ČEGA!
-
Društvo2 dana agoNOVI UDAR NA GRAĐANE! ERS traži poskupljenje struje za 20 odsto
-
Društvo2 dana agoNESREĆA MOGLA ZAVRŠITI TRAGIČNO! Policajac spasio život Danijelu (15) iz Prijedora, SEKUNDE SU BILE U PITANJU
-
Region3 dana agoVUČIĆ GRAĐANIMA “Po svaku cijenu IZBJEĆI OTIMANJE RUSKE IMOVINE u NIS-u”
