Hronika
Pronađena žena oteta u Istri: Barikade na ulicama, policija traga za otmičarem
Pronađena je žena koja je jutros oteta na parkigu u Petroviji na području Umaga, a policija traga za otmičarem.
Žena je pronađena u mjestu Matelići, a na ulicama su barikade i policajci s dugim cijevima.
– Policija je jutros oko osam sati sati zaprimila dojavu o otmici žene s parkinga u Petroviji. Prema dosad dostupnim informacijama muškarac je ženu ugurao u automobil te se s njom odvezao u nepoznatom smjeru. Brzom reakcijom policijskih službenika žena je pronađena u mjestu Matelići – saopštila je policija.
Dodali su da policijski službenici tragaju za muškarcem koji je u bjekstvu. Interventna policija je postavila barikade na putevima. Kako prenosi Jutarnji list, policija je pokušala locirati otmičara putem signala mobilnog telefona, ali to zasad nije dalo rezultate.
– U potragu su uključeni policijski službenici Policijske stanice Umag, specijalne i interventne policije – dodaje se u saopštenju.
Kako prenose hrvatski mediji, ženu je pregledala Hitna medicinska pomoć i zasad nema informacija da je povrijeđena. Što se tiče muškarca za kojim traga policija navodi se kako im je on od ranije poznat.
Podsjetimo, ranije je saopšteno da policajci PU Istarske tragaju za muškarcem koji je na području Umaga oteo žensku osobu i nakon toga pobjegao.
Hronika
NESREĆNA ŽIVOTINJA NIJE NI SLUTILA ŠTA JE ČEKA! Krava prošetala asfaltom, naletio motor i SADA TUŽE VLASNICU
Okružno javno tužilaštvo u Trebinju tereti M.S. (38) iz Bileće da je ostavila kravu bez nadzora, pa je životinja izašla na magistralni put kojim se kretao vozač motocikla P.N, koji je prilikom izlaska iz krivine udario u kravu, nakon čega je pao sa motora i zadobio povrede.
Bilećanku terete da je počinila krivično djelo ugrožavanje javnog saobraćaja opasnom radnjom ili sredstvom iz člana 404. stav 3. u vezi sa stavom 2. Krivičnog zakonika Republike Srpske, a optužnicu je potvrdio Osnovni sud u Trebinju.
Optuženoj se stavlja na teret da je iz nehata krivično djelo počinila 12. jula ove godine u mjestu Prijevor. Motociklista pokušao zakočiti
Kako piše u optužnici, krava je oko 00.48 časova izašla na magistralni put kojim se kretao vozač motocikla P.N., koji je vozio iz pravca Berkovića prema Bileći.
Nakon što je ugledao životinju, pokušao je forsirano da zakoči, ali nije uspio da izbjegne udar.
Moticikista je nakon udara pao sa suzukija i zadobio teške tjelesne povrede, dok je krava uginula.
Teške povrede
P.N. je, prema optužnici, zadobio oguljotinu na lijevoj strani leđa, promjera oko 20 puta 20 centimetara.
Ta povreda bila je praćena serijskim prelomom od VII do XII rebra lijevo, sa prodorom krvi u pleuralni prostor. Osim toga, zadobio je prelom bočnih nastavaka I, II i III slabinskog pršljena, kao i oguljotine na lijevom laktu i lijevoj nozi.
Ove povrede, kako se navodi u optužnici, skupno procijenjene, u momentu nanošenja predstavljaju tešku tjelesnu povredu.
Nehat Bilećanke
Tužilaštvo M. S. stavlja na teret da je iz nehata, na drugi način, ugrozila javni saobraćaj i time izazvala opasnost za život ljudi, a usljed djela je nastupila teška tjelesna povreda jednog lica, pišu Nezavisne.
Hronika
“OVO JE POKUŠAJ UBISTVA” Načelnik tvrdi da mu je neko olabavio šarafe na točkovima automobila
Mujo Sofradžija, načelnik Opštine Ustikolina (Foča u Federaciji BiH), oglasio se nakon što mu je, kako tvrdi, neko je namjerno olabavio šarafe na zadnjim točkovima vozila.
Sofradžija je poručio da je tokom vožnje na vrijeme osjetio da nešto nije u redu.
Time je, kako vjeruje, spriječena moguća tragedija.
– Ko normalan ovo radi?! Pogledajte video i recite mi kako ovo nazvati osim čistim pokušajem ubistva – naveo je Sofradžija u večerašnjoj objavi (17. avgust).
Dodao je da smatra da su šarafi namjerno olabavljeni na zadnjim točkovima, odnosno na lijevoj i desnoj strani vozila.
– Srećom pa sam na vrijeme osjetio u vožnji – poručio je Sofradžija.
Poruka za “hrabre”
U objavi je on uputio i direktnu poruku onima za koje sumnja da stoje iza ovog događaja.
– Poruka za ‘hrabre’ koji ovo rade ili one koji su ovo naručili: znam da smetam, izvolite, tu sam! Ne krijem se, i ne paničim i ne radim ovo što vi radite. Nema stajanja, uzdignuta glava, samo naprijed – napisao je on na Facebooku.
Srpskainfo
Hronika
POŽAR NA GRMEČU NE JENJAVA! Vatra gori već šesti dan, angažovani i lovci i sportisti u gašenju!
Požar na planini Grmeč, koji je zahvatio šumsko rastinje i druge prirodne površine, aktivan je šesti dan, dok nadležne službe i angažovane ekipe nastoje da vatrenu stihiju stave pod kontrolu.
Tokom protekle noći ekipe su radile na zaustavljanju širenja vatre, javljaju federalni mediji, piše RTRS.
-
Politika2 dana ago„ŽELIM DA U OVOJ KUĆI SLAVIM VAŠU SLAVU” Stanivuković Vukomanoviću sagradio kuću na SVOJOJ DJEDOVINI! (VIDEO)
-
Politika3 dana agoKUPUJU GLASOVE KOKOŠKAMA?! Kako su državne koke postale glavni adut SNSD-a!
-
Politika10 sati agoNEMA VIŠE “MRTVIH DUŠA” NA BIRALIŠTIMA! Zašto Špiriću toliko smetaju skeneri na izborima?
-
Politika2 dana agoBUKTI SUKOB U PRIJEDORSKOM SNSD-u! Igor Dodik smjenjuje dva svoja direktora, na Vladi RS u četvrtak “sječa knezova”!
-
Društvo2 dana agoZAGRLJENI I NAKON 80 GODINA BRAKA! Prkosili su vremenu, a evo koji je njihov jednostavan recept za vječnu ljubav!
-
Hronika2 dana agoJEZIVA ISPOVIJEST BANJALUČKOG POLICAJCA O KOJOJ SVI PRIČAJU: „Zatičemo užasne prizore, krv i dijelove tijela, auta su toliko havarisana da ne znamo ni koja su!“
-
Hronika2 dana agoNa suđenju otkriveni jezivi detalji! Majka UBILA TROJE DJECE, a onda pokušala da oduzme sebi život
-
Hronika2 dana agoPAKAO NA TERENU ŠIROM BiH! Vatra ne jenjava, iscrpljene ekipe na granici izdržljivosti, situacija je KRITIČNA!
