Connect with us

Region

REKONSTRUKCIJA KOBNOG DATUMA: Kako je izgledao Vanjin POSLJEDNJI dan života

Ubijena Vanja Đorčevska kidnapovana je u ulazu zgrade u kojoj je živjela u Skoplju.

Trojica osumnjičenih završila su u istražnom zatvoru u Šutki zbog sumnje da su umiješani u njenu otmicu i ubistvo.

Glavni osumnjičeni Ljupčo Palevski je u bjekstvu i nedostupan policiji. Tokom noći u policijsku stanicu je pozvan i Aleksandar, otac kidnapovane i ubijene Vanje, zbog sumnje da je umiješan u zločin i njemu je određeno zadržavanje od 48 sati.

Ovako izgleda rekonstrukcija kobnog 27. novembra 2023. godine, kada je Vanja oteta, a potom mučki ubijena:

7.27 – Vanja je izašla iz kuće.

7.28 – Otmičari su je uhvatili u prizemlju, vezali joj ruke i stavili u vreću za spavanje.

7.29 – Ubacili su je u automobil “citroen” koji je ukraden iz Velesa od druge žrtve.

7.30 – Krenuli su, vozilo “reno kango” kretalo se ispred vozila “citroen” i išli su ka Partizanskoj ulici.

7.35 – Vanji isključen telefon na potezu Silbo-Broz na Bulevaru “Partizanskog ordena“

7.40 – Majka izlazi iz zgrade.

8 časova – Konvoj automobila sa kidnapovanom Vanjom kreće ka periferiji Skoplja.

8.20 – Iz škole zovu majku i kažu joj da Vanja nije došla.

8.35 – Majka prijavila Vanjin nestanak MUP.

8.40 – Kidnaperi sa Vanjom ulaze u opštinu Čučer Sandevo, gdje je prvo selo Brazda.

9 časova – Vanja Đorčevska je vezana i zatvorena u vreći.

10 časova – Vanja je ubijena. Njeno tijelo je zatrpano, a automobil “citroen” zapaljen.

11 časova – Otac prijavljuje Vanjin nestanak.

12.08 – Majka je na Fejsbuku objavila da sumnja na otmicu.

15.40 – Policija je pronašla zapaljeni automobil.

Ljupčo Paleski-Palčo je glavni organizator dvije otmice, a prema prvim informacijama MUP-a, on je bio i ubica Vanje Gorčevske. To je istakao ministar unutrašnjih poslova Oliver Spasovski, koji je bjegunca okvalifikovao kao monstruma.

Prema njegovim riječima, Palčo je iz Makedonije otišao u Beograd, pa u Bugarsku i još uvijek se utvrđuju svi aspekti. Napustio je zemlju 30. novembra.

– Glavni organizator i izvršilac koji je, prema do sada utvrđenim dokazima, 27.11., negdje oko 10 časova, ubio maloljetnicu iz pištolja, uplašen zbog dokaza koje bi policija mogla da nađe, napustio je zemlju. Idemo za njegovim tragom – rekao je Spasovski.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Sjeverne Makedonije raspisalo je potjernicu za prvoosumnjičenim za organizovano ubistvo Vanje Gorčevske (Đorčevske) i Pančea Žežovskog.

Krivični sud Sjeverne Makedonije odredio je zadržavanje do 48 sati ocu ubijene 14-godišnje devojčice Vanje Gorčevske (Đorčevski), ”kako ne bi pobjegao ili ometao istragu”, prenosi skopski portal Plusinfo.

Podsetimo, tijelo četrnaestogodišnje djevojčice, Vanja Gorčevske, pronađeno je juče, a policija je saopštila da je tinejdžerka ubijena. U njeno ubistvo umiješano je pet osoba, prenosi Srpskainfo.

Region

IZDATO UPOZORENJE ZA BALKAN: Danas najveći rizik od oluja

Evropski centar za prognozu oluja (Estofex) za danas, 21. juli je izdao najviše upozorenje za razvoj snažnih oluja na području Balkana, računajući i BiH.

Objavio je ovo BHMETEO.ba, uz pojašnjenje da je ovo najopasniji dan po pitanju oluja od početka ove godine.

“To se najviše odnosi na dijelove susjedne Hrvatske i njene obale, primorja Crne Gore, ali i na dijelove naše zemlje, a najviše Hercegovine i centralnog i jugoistočnog pojasa Bosne”, pojašnjavaju.

Zbog toga oglasio se Estofex, evropski centar za prognoziranje i praćenje oluja i izdao najviši stepen upozorenja za dijelove Balkana.

“Preko naših krajeva danas se premješta oslabljena hladna fronta, koja donosi nestabilno vrijeme širom zemlje uz prolazno kišu i pljuskove sa grmljavinom”, navode iz BHMETEO.ba.

Kako navode, ono što je karakteristično za ovu frontu su izrazito jaka i brza strujanja u vertikalnim slojevima atmosfere, zbog čega će se olujni procesi brzo premještati, a krajevima koje zahvate donositi olujne udare vjetra.

“Prisutan je i rizik od leda”, zaključuju.

Nastavi čitati

Region

SNAŽNO NEVRIJEME U ISTRI: Padao grad veličine oraha, ima povrijeđenih

U nevremenu praćenim gradom, koje je jutros zahvatilo Rovinj, ima lakše povrijeđenih, a šteta je pričinjena na automobilima i poljoprivrednim usjevima.

Grad je na pojedinim dijelovima Rovinja bio veličine oraha, prenose hrvatski mediji.

Snažan grad pogodio je jutros i šire sinjsko i imotsko područje. Led je padao u samom Sinju, okolini Imotskog, Trilju, Turjacima i Brnazama, te uzrokovao materijalnu štetu

Nastavi čitati

Region

UHAPŠEN DRŽAVLJANIN BIH: Osumnjičen za ubistvo partnerke u Sloveniji

Tridesetdevetogodišnji muškarac, državljanin BiH, koji je osumnjičen za ubistvo 36-godišnje partnerke u Vuhredu u Sloveniji, uhapšen je u blizini mjesta ubistva.

Iz Policijske uprave Celje su naveli da je osumnjičeni uhapšen neposredno prije ponoći i da nije pružao otpor hapšenju.

Muškarac je osumnjičen da je nožem usmrtio ženu u stambenoj zgradi u centru Vuhreda, gdje je, prema nezvaničnim informacijama, živio sa partnerkom i maloljetnim sinom. Tijelo majke prvo je pronašao njen maloljetni sin, javili su slovenački mediji.

Nakon završene istrage, uhapšeni će biti priveden istražnom sudiji sa krivičnom prijavom zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistvo.

Načelnik Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Celje Aleš Slapnik rekao je juče na konferenciji za novinare da je policija dobila informacije da je osumnjičeni u posljednje vrijeme bio veoma mentalno nestabilan i da su okolnosti u njegovom ličnom životu uticale na pogoršanje njegovog mentalnog stanja.

Nastavi čitati

Aktuelno