Connect with us

Politika

RTRS DAO LEGITIMITET ŠMITU! Kako je “migrant” i “turista” dospio na JAVNI SERVIS da pljuje NEŠIĆA

Jučerašnje gostovanje Kristijana Šmita na javnom servisu Republike Srpske u emisiji Telering ostavilo je građane ali i one političare koji su progovorili o ovom događaju u šoku. Odakle Šmit na RTRS-u u jednoj od najgledanijih emisija, onoj kod Mate Đakovića i zbog čega je javni servis Srpske na ovako jeftin način dao legitimitet takozvanom visokom predstavniku u BiH?
Šmit je u emisiji rekao da Milorada Dodika ne posmatra kao neprijatelja.
-Želim da razgovaram i sa Miloradom Dodikom, savjetovao bih mu da promijeni stav. Ja sam imao koristan razgovor sa Mladenom Ivanićem i volim da razgovaram sa mladim ljudima. Kada je u pitanju Milorad Dodik ja ne kritikujem njega već njegove odluke. Jaki ljudi moraju prihvatiti da mogu pogriješiti i da zbog toga moraju da snose posljedice, rekao je Šmit u Teleringu. Tako blag ipak nije bio prema Ministru bezbjednosti BiH Nenadu Nešiću kojem je posvetio dobar dio svog gostovanja.

– Zaista nisam srećan kada vidim da gospodin Nešić daje neke izjave koje su pogrešne i zlonamjerne. Zaista bi trebao raditi da njegove namjere budu po strani i da u miru nastavimo raditi svako svoj posao. Nešić bi trebao biti meni zahvalan što se ovoliko trudim da donesem boljitak ovoj zemlji. Trebalo bi ga biti stid što se upušta u ovakve igre. Ako neko misli da se može poigravati sa ovim temama samo da bi napravio šou, onda to ne prihvatam. To je neodgovorno ponašanje. On bi trebao biti svjestan da se ne može ovako ponašati i ne dopada mi se njegovo ponašanje – kazao je Šmit.

Na zlonamjerne Šmitove izjave reagovao je i Nenad Nešič koji kaže da mu je žao što je gospodin Šmit nesrećan zbog njegovih izjava, ali da se on nije zakleo da će se kao ministar baviti njegovom srećom, već zaštitom ustavnog poretka koji on ugrožava.

-Vi gospodine tražite od mene da Vam budem zahvalan što BiH želite da pretvorite u protektorat, suprotno Povelji UN. Povelja to najstrože zabranjuje svima i svakome, jer u članu 78. i članu 2. propisuje da svaka država članica UN ima pravo da bude suverena, a tom pravu odgovara obaveza svih da se ni na koji način ne miješaju u unutrašnja pitanja država, a pogotovo im je zabranjeno da svoju volju nameću kao zakon toj državi, naglasio je Nešić.
”Posao ministra je i da reaguje kada se neko lažno predstavlja i kada dovodi javnost u zabunu, a Vi to radite. Vi nemate problem sa mnom kao ministrom bezbjednosti u BiH. Imate problem sa kreatorima Dejtonskog sporazuma koji su definisali proceduru izbora Visokog predstavnika i sa Savjetom bezbjednosti UN koji ne želi da Vas potvrdi,” naglašava Nešić. “I na kraju niti je ovo BiH s kraja devedesetih, niti sam ja Poplašen. Ja sam ministar suverene zemlje, punopravne i ravnopravne članice UN, a vi ste samo stranac u toj zemlji. Nije pristojno prijetiti bilo kome, a kamoli da je to diplomatski. Ja poštujem Njemačku, zato prestanite da brukate svoju zemlju”, zaključio je Nešić.

Na cjelokupnu situaciju nije ostala imuna ni kćerka predsjednika Republike Srpske, Gorica Dodik koja je upitala šta je poenta onih koji opravdavaju gostovanje one “spodobe” na RTRS?! Dok se neki bore sa vetrenjačama i taj isti “smrad” bi da ukine Republiku Srpsku, vi mu na noge idete. Na sve to dajete idiotima povoda da likuju da bi i za to Milorada optužili. Dozvolili ste da pljuje po čovjeku koji jasno i glasno stoji iza Milorada, koji se nije ućutao i čeka ishod kao mnogi koji to godinama rade. Jel to bio cilj da njih dvojicu posvađate?! Jel treba eliminisati svakoga ko mu je podrška?

Ono što je najzanimljive je da svi veliki junaci i perjanice SNSD-a nikom ponikoše (izuzimajući Sanju Vulić koja se nikada nije libila da kaže šta misli) kao i koalicioni partneri koji svi zajedno ćute kao zaliveni jer kako sama Gorica kaže Nenad Nešić jedini stoji ispred i iza Dodika.

Ovu sramnu situaciju prokomentarisao je i Momčilo Antonić poznat po sukobima sa predsjednikom GrO SNSD Banjaluka Vladom Đajićem.

Bivši potpredsjednik NS RS Sonja Karadžić Jovičević ipak je bila mnogo oštrija o Šmitovom gostovanju na RTRS-u oglasivši se na društvenoj mreži X i naglasivši kako normalni turisti plaćaju boravišnu taksu, a ovaj uzima 24 000 evra mjesečno.

U nevještu odbranu RTRS-a stao je jedino Branimir Đuričič koji kaže “RTRS je, kao istinski javni medijski servis, učinio podvig i ujedinio sve, bez obzira na to kojoj političkoj opciji ili društvenoj grupi pripadaju. Svi nas jednoglasno grde zbog intervjua sa Kristijanom Šmitom”. Ali i sam Đuričić kritikovao je gostovanje Šmita na državnoj televiziji prebacujući krivicu na račun Mate Đakovića, autora emisije.


Bilježimo i reakcije ostalih građana i političara, a evo šta oni kažu.

Politika

BEZOBRAZLUK BEZ PREMCA! Helikopter Vlade RS prekinuo utakmicu, IGRAČI ŠOKIRANI

Nesvakidašnja situacija obilježila je utakmicu 17. kola Prve lige Republike Srpske između Slavije i Veleža iz Nevesinja.

Slavija je slavila pobjedu rezultatom 4:2, ali scena koja je privukla najveću pažnju je helikopter Vlade RS koji se pojavio i prekinuo utakmicu u Istočnom Sarajevu.

Dok su igrači vodili bitku na terenu, helikopter se pojavio iznad stadiona, a zaglušujuća buka učinila je sve nervoznim.

Sudija je bio primoran prekinuti meč, igrači su zbunjeno gledali šta se dešava, dok je helikopter slijetao na parking pored Trening centra Slavije.

Nije poznato ko se nalazio unutra, ali s obzirom da je riječ o helikopteru Vlade RS, pretpostavlja se da je riječ o nekom od njenih funkcionera, piše Oslobođenje.

(BN) Foto: Schreenshot

Nastavi čitati

Politika

NOVI SKANDAL NA POMOLU! Pod lupom Tužilaštva BiH visoko pozicionirani ZVANIČNICI UIO

U Tužilaštvu BiH zaprimljene su kako anonimne prijave, tako i prijave Sindikata državnih službenika i radnika u UIO BiH, kao i izvještaji partnerskih policijskih agencija, sa navodima o nezakonitostima u toj instituciji. Ovo je navedeno u odgovoru BN televiziji iz Tužilaštva BiH, a u vezi najnovijeg pisma radnika u vezi sumnjivih radnji u UIO, gdje su iznesene i teške optužbe na račun direktora te institucije Zorana Tegeltije, koji se navodno ne pojvaljuje, a njegove poslove obavlja šef kabineta.

Na pitanja zašto Tužilaštvo BiH već godinama ne reaguje na očigledan kriminal u i oko Uprave za indirektno oporezivanje BiH i da li svjesno skrivaju kriminalne radnje u toj instituciji u koje su uključeni najviši zvaničnici iz Tužilaštva su odgovorili: “Pregledom zvanične web stranice Tužilaštva BiH, možete vidjeti da je u protekle dvije godine, optužen veći broj radnika UIO BiH, za koruptivna krivična djela, a takođe u optužnici Jelena Majstorović i dr. obuhvaćeni su i visoko pozicionirani zvaničnici UIO.

Podsjećaju i da je Tužilaštvo BiH procesuiralo nekadašnjeg najviše pozicioniranog zvaničnika – direktora UIO Kemala Čauševića, koji je u Sudu BiH pravomoćno osuđen.

U predmetima Odsjeka za korupciju Tužitilaštva BiH, evidentiran je veći broj zaposlenih u UIO, kako carinika tako i viših zvaničnika, protiv kojih su u toku predmeti u fazi prethodnog krivičnog postupka (faza prijave ili istrage), pa više detalja ne možemo davati.

(BN)

Nastavi čitati

Politika

ERS PRED KOLAPSOM! “Gacko” ispao sa mreže, “Ugljevik” ostaje bez uglja

Rudnik i termoelektrana „Gacko“ ispao je juče sa elektroenergetske mreže, a RiTE „Ugljevik“ će zbog nedostatka uglja sutra obustaviti rad.

Direktor RiTE „Gacko“ Maksim Skoko potvrdio je za naš portal da je ovo preduzeće ispalo sa mreže zbog manjeg kvara na sistemu za dopremanje uglja u kotlovsko postrojenje. „Kvar je nastupio kao posljedica nevremena, ali u toku dana ćemo se vratiti u pogon i nastaviti rad“, rekao je Skoko. Za razliku od Gacka, RiTE „Ugljevik“ je u ozbiljnim problemima zbog nedostatka uglja.

Jedan od radnika u rudniku za Capital kaže da već nekoliko dana kopaju po kiši i u teškim uslovima.

„Termoelektrana bi svaki čas mogla stati zbog nedostatka uglja. Na depou nema uglja ni za pola radnog dana. U ponedjeljak je bilo oko 2.000 tona na depou, a to nije dovoljno ni za osam radnih sati. Za vikend smo imali samo za prvo punjenje, što znači da su male količine uglja koje smo mi sa rudnika slali išle direktno u TE“, kaže radnik koji je insistirao na anonimnosti. On dodaje da rudari još nisu ušli u polje „Ugljevik-Istok 2“, iako je Vlada RS firmi „Comsar“ u vlasništvu ruskog oligarha Rašida Serdarova već platila 180 miliona KM od ukupno 240 koliko će koštati preuzimanje kompanije „Comsar energy RS“ i koncesije za eksploataciju uglja na tom polju.

Nastavi čitati

Aktuelno