Connect with us

Hronika

ŠVERC TRI TONE DROGE! Objavljena prepiska nekadašnjeg inspektora i SAVJETNIKA MINISTRA BEZBJEDNOSTI

Čitanjem poruka, koje su preko kriptovanih aplikacija Skaj i Anom razmijenjivali optuženi, u Sudu BiH nastavljeno je suđenje Bojanu Cvijetiću i ostalima koje Tužilaštvo BiH tereti za šverc više od tri tone droge.

U sudnici su čitane tekstualne i puštane glasovne poruke koje su od kraja 2019. do kraja 2020. godine razmjenjivali nekadašnji inspektor MUP-a Republike Srpske Mladen Milovanović, Aleksandar Nikolić i Bojan Cvijetić, nekadašnji savjetnik ministra bezbjednosti BiH Dragana Mektića.

Prema optužnici Milovanović je u više navrata od Cvijetića uzimao kokain i nosio ga Nikoliću.

“Znaš da smo naručili kilu i po”
U njihovim Skaj porukama se spominje vrijeme i mjesto sastanaka optuženih, te dogovori o transferu novca i robe. Između ostalog čitane su poruke koje je Milovanović slao Nikoliću u kojima navodi, prenosi ATV.

“Brate moj znaš da nam je kod druga ostalo još pola. Ja i zaboravio, a znaš da smo naručili kilu i po. Hahahaha. A jesmo rekli kilu i po. Još ja bio s njim u petak ništa ne reče. Danas govori nema ni on pojma… Lagano brate ti i ja se lako dogovorimo sve. Trebalo bi i to ići na bolje. Mora se samo čuvati”, pisao je, između ostalog, Milovanović.

Tokom ročišta tužilac Dubravko Čampara je naveo da određene dijelove iz poruka, koji se odnose na putovanja optuženih između Banjaluke i Sarajeva, tužilaštvo može potkrijepiti i snimcima sa nadzornih kamera. Takođe i sa podacima koje im je dostavila Granična policija BiH mogu potkrijepiti i prelaske granica sa Hrvatskom i Crnom Gorom, koji se pominju u porukama.

Drogu prevozio službenim vozilom MUP-a Srpske
Tužilaštvo je ukazalo da je Milovanović za putovanja na relaciji Banjaluka – Sarajevo koristio službeno vozilo MUP-a Republike Srpske, kao i da je odavao povjerljive podatke MUP-a i Interpola.

Osim Cijetića, Milovanovića i Nikolića u optuženičkoj klupi su još i Petar Dukić, Milivoje Todorović, Haris Hodžić, Jelenko Knežević, Saša Rađević, Davorin Popović, Goran Stojisavljević, Ivan Jurić, Dragan Kresojević, Slavko Brborović, Željko Maksimović, Eldin Hažbić, Radislav Tešić, Mladen Panić i Siniša Bačić. Optužnicom su obuhvaćene i firme “Milko” d.o.o. Laktaši, firma “21. maj” d.o.o. Banja Luka i “Star-R” d.o.o. Istočno Novo Sarajevo.

Prema optužnici Cvijetić i ostali su od početka 2019. do kraja 2021. organizovali, isplanirali i relizovali krijumčarenje 35 kilograma kokaina, iz Nizozemske i Belgije u BiH.

Takođe, na teret im se stavlja i krijumčarenje od 3.000 kilograma skanka iz Albanije i susjednih zemalja, kao za i skladištenje veće količine skanka.

Razdvajanje postupka
Budući da se optuženi Slavko Brborović zbog bolesti nije pojavio na ročištu postupak protiv njega će biti razdvojen u odnosu na ostale optužene, dok će priložena medicinska dokumentacija biti predmet vještačenja.

Kako je izgledalo današnje ročište u Sudu BiH pogledajte u video prilogu.

Uncategorized

HOROR U VRTIĆU! Vaspitač (45) priznao krivicu za 26 seksualnih NAPADA NA DJECU

Radnik vrtića priznao je krivicu za 26 seksualnih prestupa protiv djece nakon jedne od najpotresnijih i najsloženijih istraga seksualnog zlostavljanja djece Metropolitenske policije.

Vinsent Čan (45) iz Finčlija radio je u vrtiću u sjevernom Londonu između 2017. i 2024. godine.

Prekršaji uključuju pet tačaka optužnice za seksualni napad na dijete penetracijom, četiri tačke optužnice za seksualni napad na dijete dodirivanjem, 11 tačaka optužnice za snimanje nepristojnih fotografija ili pseudofotografija djeteta i šest tačaka optužnice za izradu nepristojnih fotografija ili pseudofotografija djeteta.

Potonji prekršaji uključivali su slike iz kategorija A, B i C, pri čemu kategorija A prikazuje najteže zlostavljanje.

Čan će biti osuđen na Krunskom sudu u Vud Grinu 23. januara.

Metropolitenska policija izjavila je da je ovo jedna od njihovih najpotresnijih i najsloženijih istraga seksualnog zlostavljanja djece, prenosi “Sky“.

Nastavi čitati

Hronika

BRAVO ZA POLICIJU! Pedofil uhapšen na djelu!

Banjalučanin M. S. uhapšen je u nastavku operativne akcije “Karika” nakon što je došao na dogovoreni sastanak sa maloljetnom žrtvom radi obljube, ali su ga umjesto nje dočekali inspektori policije i stavili mu lisice na ruke, potvrđeno je “Glasu Srpske”.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske (MUP RS) saopšteno je da ga terete da je putem društvenih mreža stupao u kontakt s djecom s kojima je komunicirao na seksualno eksplicitan način i dogovarao sastanak radi obljube .

Njega su danas uhapsili pripadnici Jednice za visokotehnološki kriminalitet Uprave kriminalističke policije MUP-a RS.

– Navedeno lice se sumnjiči da je u prethodnom vremenskom periodu koristeći društvene mreže i aplikacije za komunikaciju stupao u kontakt sa djecom, nakon čega je komunicirao na seksualno eksplicitan način. Slao im je fotografije i video snimke sa seksualno eksplicitnim sadržajem i od djeteta je tražio da se fotografiše na seksualno eksplicitan način i sačini video snimke sa seksualno eksplicitnim sadržajem, te da mu se takve fotografije i video snimci pošalju-saopšteno je iz MUP-a RS

Dodali su da je osumnjičeni kroz komunikaciju s djetetom uporno dogovarao sastanak radi vršenja obljube ili sa njom izjednačene polne radnje.

– On je na taj sastanak došao dana 03.12.2025. godine, kom prilikom je i lišen slobode. U toku su pretresi lokacija koje koristi lice lišeno slobode. Sve mjere i radnje policijski službenici preduzimaju pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Bijeljina-stoji u saopštenju policije.

Osumnjičenog M. S. terete da je počinilo krivična djela iskorištavanje kompjuterske mreže ili komunikacije drugim tehničkim sredstvima za izvršenje krivičnih djela seksualnog zlostavljanja ili iskorištavanja djeteta, iskorištavanje djece za pornografiju i krivično djelo upoznavanje djece sa pornografijom.

Nastavi čitati

Hronika

DIREKTOR NAKON POŽARA U TREBINJSKOJ BOLNICI: Nije prvi put da se ovako nešto dešava

Najvjerovatnije da je uzrok požara koji je sinoć, 2. decembra, izbio u Bolnici Trebinje kvar na instalacijama, kazao je za “Nezavisne novine” Nedeljko Lambeta, direktor ove zdravstvene ustanove.

Ističe da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava.

“I proljetos smo imali problem kada je dvije trećine bolnice bilo bez struje nekoliko sati”, rekao je Lambeta.

Prema njegovim riječima, svih 13 pacijenata je na vrijeme evakuisano i sve je odrađeno zahvaljujući medicinskom osoblju, vatrogascima i volonterima.

“Kompletan drugi sprat je evakuisan, očišćena su sva odjeljenja i sve je vraćeno u prvobitno stanje, tako da jutros sve funkcioniše, osim neurološkog odjeljenja gdje se narednih 10 dana neće moći raditi. Pacijenti će u međuvremenu biti prebačeni na drugo odjeljenje“, rekao je Lambeta.

Dodao je da je požar izbio u ljekarskoj sobi.

Podsjetimo, u Bolnici Trebinje, sinoć , 2 decembra, izbio je požar na odjeljenju za Neuorologiju.

Nastavi čitati

Aktuelno