Hronika
SVIREPA UBISTVA I TRALJAVE ISTRAGE! Osam mafijaških obračuna još čeka sudski epilog!

U posljednjih pet godina, na području Republike Srpske desilo se nekoliko stravičnih ubistava, koja su šokirala cijeli region.
Najviše njih, desilo se u najvećem gradu RS, Banjaluci.
Posljednje u nizu, desilo se minulog vikenda kada je na parkingu ispred restorana “Stara Ada” u banjalučkom naselju Ada, ubijen stari policijski znanac, Dejan Kosić zvani Dela. Njega je iz vatrenog oružja ubio Nemanja Sjenica, sin Jelenka Kopranovića alijas Sjenica, od ranije poznatog policiji po činjenju raznih krivičnih djela poput napada na službeno lice, ucjena i iznuda.
Sve se desilo u subotu oko 18:50 časova, od kada se i Nemanja Sjenica, zajedno sa svojim pomagačem Nikolom Kosom, koji ga je automobilom marke “Volvo” dovezao do pomenutog restorana, nalazi u bijegu zbog sumnje da su ubili Delu.
Ubistvo na Palama
Samo tri dana nakon ubistva u Banjaluci, stravičan zločin, potresao je i Pale. U utorak je u šumi koja se nalazi u selu Jalovci, pronađeno zakopano beživotno tijelo Aleksandra Tomića zvanog Bato, čiji je nestanak prijavljen dan ranije.
Za ubistvo Bate, sumnjiči se Ivan Divljan. Prema nezvaničnim informacijama, Divljan je došao do kuće u kojoj živi Tomić, koji je potom sjeo sa osumnjičenim u vozilo, nakon čega su se odvezli u nepoznatom pravcu. Od tada, do utorka, Tomiću se izgubio svaki trag, a nestanak je prijavila njegova supruga.
Kao motiv ovog ubistva, navodi se dug Divljana prema Tomiću, odnosno, neisplaćeni novac za automobil koji je uzeo.
Svirepo ubistvo u Doboju
U januaru prošle godine, u šumi, nedaleko od izletišta Preslica kod Doboja, pronađeno je iskosano tijelo Saše Kulišića.
Njegovo tijelo je pronađeno vezano za drvo. Usta i oči bili su mu oblepljeni selotejp trakom, dok je tijelo bilo doslovno iskosano. Policija je dolaskom na mjesto zločina zatekla pse koji su lizali krv ubijenog Kulišića.
Kao direktan izvršilac, označena je Andrea Kajganić, djevojka Saše Kulišića, dok je pomagač bio njen ljubavnik, Dražen Lazarević.
Kajganićeva je dobila 22 godine robije, dok se Lazarević izjasnio da nije kriv, te je postupak razdvojen.
Banjaluka: Ubistvo Arijela Bogdanovića
Arijel Bogdanović, svirepo je ubijen na benzinskoj pumpi u Banjaluci, u decembru mjesecu 2022. godine.
Njega je nožem usmrtio radni kolega, Dalibor Mandić. Suđenje Mandiću i dalje traje.
Slaviša Ćulum
Poznati banjalučki kriminalac Slaviša Ćulum, ubijen je u sačekuši ispred porodičnog doma u maju mjesecu 2020. godine. Za njegovo ubistvo, teretio se Slaviša Šakić zvani Kinez, koji je nakon tri godine pušten iz pritvora jer nije bilo dokaza da je počinio djelo.
Mafijaški obračuni i da li su sudovi zakazali?
U proteklih 18 godina u Banjaluci je u mafijaškim obračunima, hicima iz oružja i eksplozivom likvidirano ukupno osam osoba.
Nijedno od njih do danas nije rasvijetljeno.
Da li iza svega stoji nesposobnost, traljava istraga ili nešto mnogo opasnije, još nema odgovora.
Euronews
Hronika
TRAGEDIJA U BiH! Ubio se mladić, imao samo 26 godina

Bihać i Krajinu je potresla vijest o tragediji u kojoj je ugašen jedan mladi život.
Kako su za portal “Avaza” potvrdili iz MUP USK, u pitanju je 26-godišnji mladić koji se objesio.
“Juče je bila dženaza. Objesio se, policija ga je pronašla kada je izvršila uviđaj”, naveli su iz policije. Tragedija se dogodila u mjestu Sokolac u Bihaću.
Ako imate suicidne misli pozovite plavi telefon.
Savjetodavna linija za anonimnu i besplatnu pomoć mladima i djeci u BiH – 080 05 03 05.
Hronika
“VIDEO KOJI GOVORI VIŠE OD RIJEČI”: Borenović objavio snimak napada na njega

Poslanik PDP u Predstavničkom domu Parlamenta BiH, Branislav Borenović, objavio je video snimak sa nadzornih kamera, a na kojem se vidi sinoćnji napad na njega.
Na snimku se vidi kako Borenović stiže svojim vozilom na parking ispred zgrade u kojoj živi u Banjaluci i u momentu kada je izašao iz automobila pritrčavaju mu dvije maskirane osobe. Potom ga obaraju na zemlju.
Podsjećamo, Borenović je napadnut sinoć ispred zgrade u kojoj živi.
Njega su biber sprejom napala dva nepoznata maskirana muškarca. Borenoviću je nakon napada pružena pomoć u UKC RS u Banjaluci
Hronika
HOROR U ŠKOLI! Učenik izbo profesorku nožem!

Uhapšeni učenik koji je ubo profesorku nožem u srednjoj školi u Esenu, u Njemačkoj, porijeklom je Albanac sa Kosova i Metohije, piše njemački list Bild.
List piše da se sumnja da je učenik prišao profesorici i napao je nožem, nakon čega je odmah pobjegao.
Profesorka je prevezena u bolnicu radi hitne operacije i nije poznato da li je životno ugrožena.
Napadač je nešto kasnije uhapšen, a prilikom hapšenja je ranjen i prevezen u bolnicu.
Policija i mediji su ranije naveli da se napad dogodio na specijalizovanom koledžu. I dalje nije poznat motiv napada.
Policija je saopštila da je jedna nastavnica srednjih godina povrijeđena u napadu u stomak i da je operacija u toku. Žrtva je zadobila teške povrede i hitno je prevezena u Univerzitetsku kliniku, gdje je u toku priprema za hitnu operaciju, ali nije u životnoj opasnosti.
Prema pisanju Bilda, osumnjičeni učenik je Albanac (17) sa Kosova koji pohađa pomenutu školu. Međutim, WAZ piše da još ne može sa sigurnošću da se utvrdi da li je on učenik škole, već navodi da se sumnja da ima veze sa školom.
Zasad nije poznato da li je on bio na času kada se dogodio napad ili je ušao u učionicu. Navodno je prišao nastavnici i ubo je nožem u stomak. Riječ je o srednjoj stručnoj školi koja broji oko 1.800 učenika.
-
Svijet1 dan ago
STIGAO PUTINOV ODGOVOR “Ako se NATO trupe pojave u Ukrajini BIĆE LEGITIMNA META”
-
Svijet2 dana ago
CNN OTKRIVA: Si i Putin razgovarali o besmrtnosti i transplantaciji organa
-
Politika3 dana ago
ZAŠTO JE VLADA izbacila GRAD iz organizacije Kočićevog zbora? “Mi volimo Kočića više od onih koji ga KORISTE ZA POLITIKU”
-
Politika1 dan ago
STEVANDIĆ “Srpska nije za rat, ali OKUPACIJA NIJE MIR”
-
Politika2 dana ago
MARKOVIĆ: Najveća pljačka NARODA u istoriji Srpske! Vlast dala koncesiju za par miliona, PA JE OTKUPILA ZA 240 MILIONA KM
-
Svijet2 dana ago
OVAKVO ORUŽJE SVIJET DO SAD NIJE VIDIO: Pogledajte šta je Kina razvila, može da nosi 12 bojevih glava (VIDEO)
-
Politika1 dan ago
STANIVUKOVIĆ ZAHVALIO SAKANU – Kotor Varoš podržao inicijativu za rasterećenje đaka
-
Politika3 dana ago
DODIK OPET O REFERENDUMU! “Treba odbaciti stranu okupaciju u BiH!” A, znate li koja su pitanja?