Connect with us

Politika

TRIVIĆ PITA ARNAUTOVIĆA! “Da li to znači da sada CIK FALSIFIKUJE rezultate” (VIDEO)

Još jedno javno priznanje predsjednika CIK-a Suada Arnautovića da su trenutno na sajtu kao utvrđeni rezultat stoje netačni podaci. Kako Arnautović večeras kaže, on je lično prije sjednice od službenika zaduženih za kontrolu brojanja dobio informaciju da meni Dodik „bježi“ za 16.000 glasova, što bi značilo da je od početne razlike koja je stajala na sajtu CIK prije nego je uklonjena od 29.000, kontrolnim brojanjem ili “golim okom” ta razlika smanjena za 13.000 glasova – tvrdi Jelena Trivić.

Ona je ovo navela uz video zapis gostovanja predsjednika CIK BiH u TV emisiji.

– Vjerovatno suočeni sa činjenicom da će zbog ovako velikog odstupanja od prvobitnih morati ponoviti izbore u Republici Srpskoj, uz još niz nepravilnosti i odstupanja koje ne mogu biti utvrđene pukim brojanjem i gledanjem u zapisnik, morali su dodatno popraviti rezultate kako bi ta razlika bila što manja od one stvarne koja je utvrđena kontrolnim brojanjem, te su mi iz tog razloga ponovo na nekoliko mjesta po utvrđenim rezultatima objavljenim na sajtu upisane nule čak tamo i gdje prvobitno nisu bile. Da li to znači da sad CIK falsifikuje rezultate?! – pita Trivićeva.
Ona ističe da je to još jedan dokaz da je narušen legitimitet izbornog procesa i da je nečija namjera bila da ispuni političke želje, a ne da bude ispoštovana volja naroda, prenosi N1.

– Ovo je rekao sam predsjednik CIK. Pored sjednice CIK koja je bila kontroverzna, čudna, nestvarna, sjednice u kojoj se nevažeći izborni proces prikazuje važećim rezultatima, ovo gostovanje je dodatni šamar cijeloj Republici Srpskoj – istakla je Jelena Trivić.
SRPSKA INFO

Politika

SNSD PROGLASIO POBJEDU Kovačević objavio da Karan vodi sa 8.500 glasova

Kandidat SNSD za predsjednika Republike Srpske Siniša Karan pobijedio je na prijevremenim izborima u Srpskoj. bjavio je ovo Radovan Kovačević, portparol SNSD koji ističe da Karan ima oko 8.500 glasova više u odnosu na protivkandidata iz SDS Branka Blanušu. – Na 95,61 odsto obrađenih biračkih mjesta Karan ima 208.988 glasova, a Blanuša 200.558 – kaže Kovačević.

On je istakao da će se uskoro obratiti i lider SNSD Milorad Dodik koji će proglasiti pobjedu. Kovačević je pozvao opoziciju da se uozbilji te je ponovio da pobjeda Karana znači pobjeda nad Kristijanom Šmitom i svih onima koji su radili protiv Srpske.

Kovačević kaže da vjeruje da će konačna razlika u korist Karana biti oko 15.000.
Srpskainfo

Nastavi čitati

Politika

BABALJ “Branko, izađi na pred Palatu i sačuvaj volju naroda”

Napisao je ovo Darko Babalj (SDS), srpski član Kolegijuma Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH i dodao:

“Izađi pred Palatu predsjednika Republike u Banjaluci i pozovi narod da sa tobom proslavi pobjedu! Zaštiti pobjedu koju su ti građani danas dali!”

Ako ne odeš večeras, dodaje Bablj, oteće ti pobjedu kao što su je i dosad otimali, pod krinkom noći, izbornim prevarama i malverzacijama.

“Navikli su otimati godinama. Pokaži zube, Branko! Pobijedio si! Ovo je tvoja noć, noć pobjede SDS-a. Nema političkog komfora, ne smijemo dozvoliti da te pokradu!”, istakao je Babalj.

(BN)

Nastavi čitati

Politika

BLANUŠA U BANJALUCI VODI ZA 13 000 GLASOVA! Stanivuković poručuje “Grad je neosvojiva tvrđava za SNSD”

Sa više od 13.000 glasova razlike, kandidat opozicije prof. dr Branko Blanuša ostvario je ubjedljivu i, prema riječima lokalnih zvaničnika, istorijsku pobjedu u Banjaluci.

Predsjednik Pokreta za pravdu i slobodu, Draško Stanivuković, poručio je da je ovim rezultatom Banjaluka još jednom potvrdila da je „bastion opozicione borbe, najsnažniji pokretač promjena i neosvojiva tvrđava za SNSD“.

„Zahvaljujem mojim Banjalučanima, jer smo zajedno odbranili sve ono za šta smo se prethodnih godina borili. Ovaj rezultat je dokaz da politike koje sprovodimo imaju veliku podršku naroda“, istakao je Stanivuković.

Dodao je da je zajednički rad sa profesorom Blanušom tokom kampanje bio ključan, naglasivši da su obišli svaki dio grada, što je, kako kaže, biračko tijelo jasno prepoznalo i nagradilo.

„U nove pobjede idemo još odlučnije, snažnije i ujedinjeniji nego ikada. Nadam se ovakvom rezultatu i u drugim dijelovima Republike Srpske“, poručio je on, zaključivši: „Idemo dalje, idemo jače!“

Nastavi čitati

Aktuelno