Connect with us

Društvo

UIO SE IZVINJAVA GRAĐANIMA! Poteškoće pri predaji PDV prijava zbog tehničkih problema

Uprava za indirektno oporezivanje /UIO/ BiH izvinila se svim poreskim obveznicima koji su danas imali poteškoća sa predajom PDV prijava za maj, čiji je uzrok bio problem pristupa serverima na kojima se nalazi domena ove službe.

“S tim u vezi obavještavamo sve poreske obveznike da će UIO imati razumijevanja za sve one koji do isteka roka ne uspiju predati svoju PDV prijavu, zbog tehničkih problema”, saopšteno je iz Uprave.

U Upravi dodaju da očekuju da bi problem pristupa serverima gdje se nalazi domena UIO trebao biti riješen danas u toku dana, te pozivaju obveznike, koji to još uvijek nisu uradili, da podnesu svoje PDV prijave čim im sistem to omogući.

Društvo

UMJESTO SNIJEGA MAGLA I KIŠA! Stabilno, ali bez zime naredne dvije sedmice

Do kraja sedmice u našem regionu dosta oblaka i kiša povremeno, za vikend i malo hladnije, prava zima se ne nazire….

Naime, u ovom momentu, do oko 23. decembra modeli nemaju ni nagoveštaj promjene sinoptike i dolazak prave zime, objavio je na svom fejsbuk profilu meteorolog amater Marko Čubrilo.

Danas i za dane vikedna, uz dosta oblaka, kiša povremeno, prije svega nad većim dijelom Srbije, Crne Gore, istoka Hrvatske i dijelova BiH. Danas relativno toplo uz maksimume od 6 do 16 stepeni Celzijusa, dok će za vikend biti malo hladnije uz maksimume od 4 do 9 stepeni Celzijusa. Počeće slab, sjeveroistočni vjetar.

Od sedmice slijedi jačanje anticiklona i pretežno stabilno vrijeme sve do oko 16. decembra, a izvesno je da bi ono moglo i duže potrajati. Sa stabilnim vremenom, slijedi povećanje vjerovatnoće za pojavu temperaturne inverzije, “lažne zime” i magle u nizijama, dok bi na planinama bilo sunčano i toplo.

Trenutno, na statističkim modelima sve do oko 23. decembra nema izmjene sinoptike koja bi nas uvela u pravu zimu, piše Srpskainfo.

Nastavi čitati

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Oblačno, tmurno i uglavnom suvo vrijeme

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH sutra će biti oblačno, tmurno i uglavnom suvo vrijeme, a slaba kiša padaće samo ponegdje.

Na jugu se poslije podne očekuje djelimično razvedravanje, uz sunčane periode.

Duvaće slab i promjenljiv vjetar, a u Hercegovini slaba do umjerena bura, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Jutarnja temperatura vazduha biće od četiri do osam, na jugu oko 10, u višim predjelima od jedan stepen, a dnevna od sedam do 11, na jugu do 15, u višim predjelima od četiri stepena Celzijusova.

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda, u Republici Srpskoj i FBiH danas je pretežno oblačno vrijeme.

Temperatura vazduha izmjerena u 13.00 časova: Mrkonjić Grad četiri, Bijeljina, Doboj, Drinić, Kneževo, Ribnik i Rudo pet, Višegrad, Zvornik, Kalinovik, Mrakovica, Prijedor, Srbac i Foča šest, Novi Grad sedam, Banjaluka, Gacko i Sokolac osam, Sarajevo devet, Bileća i Srebrenica 10, Trebinje 12, te Mostar 15 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Društvo

BUDIMO LJUDI! Pomozimo teško bolesnoj SAMOHRANOJ MAJCI IZ LAKTAŠA

Pokrenuta je humanitarna akcija za pomoć teško bolesnoj samohranoj majci Snježani Plavšić Đurović iz Mahovljana kod Laktaša, koja živi sama sa maloljetnim sinom, bez ikakvih redovnih primanja. Pored zdravstvenih problema, porodica živi u kući kojoj je hitno potrebna sanacija krova.

Za pomoć Snježani otvoren je humanitarni broj 1434, koji će biti aktivan do 28. februara 2026. godine.Građani mogu pomoći i uplatom na žiro-račun:

Snježana (Vitomir) Plavšić-Đurović

Broj računa: 5620 9980 8762 6239

IBAN: BA39 5620 9981 2103 3815

Adresa: Mahovljani, 78250 Laktaši
SWIFT/BIC: RAZZBBA22

Banka: NLB Banka a.d.

Organizatori akcije zahvaljuju svima koji će pomoći ovoj porodici u teškom životnom trenutku.

Nastavi čitati

Aktuelno