Connect with us

Hronika

UKINUTA PRESUDA u slučaju ubistva Slaviše Krunića! Uvažene su žalbe Republičkog javnog tužilaštva i odbrane optuženih

Vrhovni sud Republike Srpske ukinuo je presudu u slučaju ubistva banjalučkog biznismena Slaviše Krunića, njegovog tjelohranitelja Žarka Pavlovića i pokušaja ubistva vozača Gorana Ilića, te je predmet vraćen na novo suđenje Okružnom sudu u Banjaluci, potvrđeno je “Nezavisnim novinama” u Vrhovnom sudu RS.

Kako nam je rečeno, uvažene su žalbe Republičkog javnog tužilaštva i odbrane optuženih, te je ukinuta presuda i predmet vraćen na novo suđenje.

Podsjećamo, u ovom slučaju Benedi Đukanović i Rodoljub Gajić prvostepenom presudom banjalučkog Okružnog suda osuđeni su na 60 godina zatvora zbog tog ubistva i za pokušaj ubistva vozača Gorana Ilića koji je ranjen u napadu.

Đukanović je tada dobio 40, a Rodoljub Gajić koji je bio Krunićev radnik i čuvao mu porodicu osuđen je na 20 godina zatvora za pomaganje u zločinu, dok je Emilio Baldo oslobođen optužbi zbog nedostataka dokaza.

U zločinu je učestvovao i Željko Kovačević koji je ubijen u razmjeni vatre tokom izvršenja ubistva.

Krunić i član njegovog obezbjeđenja Pavlović ubijeni su 22. aprila 2019. godine u blizini Krunićeve kuće u Glamočanima kod Laktaša. Prema toj ukinutoj presudi Đukanović i Kovačević su kobnog dana ispalili  iz automatskih pušaka najmanje 36 hitaca na džip banjalučkog biznismena Krunića te tako usmrtili njega i Pavlovića. Tom prilikom ranjen je vozač džipa Ilić.

Nezavisne

Hronika

STRAVIČNA NESREĆA! U Minhenu poginuo Banjalučanin, iza sebe ostavio suprugu i bebu

U stravičnoj nesreći u Minhenu poginuli Ognjen Marković (21) iz Banjaluke i Safet Šahinović (48) iz Bužima.

Neki mediji navode da nastradali Marković, koji je porijeklom iz Bronzanog Majdana kod Banjaluke, iza sebe je ostavio suprugu i 15-mjesečnu bebu.

Osim njega u toj stravičnoj nesreći poginuo je i Safet Šahinović (48) iz Bužima, koji već godinama živi u Minhenu.

Treća osoba iz vozila, u kojem su bili nastradali, je teško povrijeđena i nalazi se pod medicinskim nadzorom, a radi se o Ognjenovom bratu.

Kako pišu njemački mediji, nesreću je skrivio vozač poršea, koji je prošao kroz crveno svjetlo velikom brzinom, i udario u reno u kojem su život izgubili državljani BiH, koji su imali 21 odnosno 48 godina.

Fotografije ove teške nesreće možete pogledati OVDJE.

Prema navodima policije, nešto poslije 20 sati 19-godišnji mladić iz Minhena vozio je porše macan u smjeru izlaza iz grada. Na suvozačkom mjestu sjedila je 19-godišnja djevojka, takođe iz Minhena. Iz suprotnog smjera dolazio je 27-godišnji muškarac iz Augsburga u reno meganu. S njim u vozilu bila su još dvojica muškaraca, starih 48 i 21 godinu, obojica iz Minhena. Vozač renoa je, na raskrsnici namjeravao skrenuti lijevo. Kada mu je, prema navodima policije, strelica za skretanje pokazala zeleno, skrenuo je i tada se sudario s nadolazećim poršeom.

– Porše se pri tome prevrnuo i ostao na krovu. Od ukupno pet osoba u dva automobila, svi su – osim 19-godišnjeg vozača poršea – povrijeđeni. Dvojica putnika iz renoa zadobila su teške povrede od kojih su tokom subotnje večeri preminuli u bolnici – piše Sueddeusche Zeitung.

Policija je, prema vlastitim navodima, oduzela vozačku dozvolu vozaču poršea, a testovi na drogu i alkohol kod mladića bili su negativni. Oba vozila su zaplijenjena radi osiguranja dokaza i odvučena s mjesta nesreće.

Nastavi čitati

Hronika

NAPAD NA DIJETE U BANJALUCI? Više patrola i Hitna na licu mjesta!

U naselju Ada u Banjaluci trenutno se nalazi više policijiskih vozila, a prema riječima sagovornika “Nezavisnih” došlo je do sukoba između građana.

Iz Policijske uprave Banjaluka potvrdili su za “Nezavisne novine” da je policija na terenu, te da je jedna osoba uhapšena.

“Neko je napao dijete”, kazao je jedan od očevidaca.

Na licu mjesta je i Hitna pomoć.

Nastavi čitati

Hronika

PLJUNUO GA U LICE, PA VUKAO PO ASFALTU! Optužen za premlaćivanje pred pekarom

Opštinski sud u Visokom potvrdio je optužnicu protiv N.S. koja ga tereti da je usred dana, ispred pekare, premlatio H.S.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, N.S. je osuđivan već osam puta, a ovu optužnicu protiv njega je podiglo Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona, koje ga tereti za nasilničko ponašanje.

Pljunuo ga u lice
N.S. je optužen za napad koji se dogodilo 4. februara 2025. godine oko 11.10, ispred pekare, nakon prethodnih nesuglasica sa H.S.

“Izašao je iz vozila i prišao parkiranom vozilu gdje je na mjestu vozača bio H.S., te po izlasku H.S. pljunuo ga je u lice, obrativši mu se riječima ‘Šta glumiš, što se ne javljaš na telefon?'”, navedeno je u optužnici.

Potom je N.S., kako ga terete, udario lijevom rukom u desni dio glave H.S. i potom još nekoliko puta nogom u tijelo H.S.

Vukao ga po asfaltu
Kako je istaknuto u optužnici, nakon što je oborio H.S. na asfalt, nekoliko puta ga je udario rukom u glavu, nakon čega hvata lijevu nogu H.S. i vuče ga po asfaltu, te mu zadaje šest udaraca nogom u nogu i tijelo, od kojih jedan u leđa i jedan u glavu.

“Nakon što je H.S. ustao, prema njemu je krenuo i zadao mu još jedan udarac lijevom rukom u glavu, nakon čega se udaljio prema obližnjem parkiranom vozilu u koje je sjeo i otišao u nepoznatom pravcu”, naglašeno je u optužnici.

U svom “bogatom” dosijeu, N.S. ima brojne presude, te je uglavnom osuđivan na zatvorske kazne, a u nekim slučajevima i uslovno.

Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, jedna od zatvorskih kazni, od godinu dana, zamijenjena mu je radom za opšte dobro na slobodi u trajanju od 90 radnih dana.

Nastavi čitati

Aktuelno