Connect with us

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Danas hladno uz kišu!

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH (FBiH) danas će biti oblačno i hladnije vrijeme uz kišu, a ponegdje će biti i jačih pljuskova sa grmljavinom.

Prije podne će kiša padati na sjeveru, zapadu i jugu, a zatim će tokom popodneva početi da se premješta od zapada ka istoku i zahvatiće sve krajeve, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Veća količina padavina se očekuje na jugu.

Duvaće slab do umjeren vjetar, južnog i jugoistočnog smjera. Povremeno su mogući jaki udari juga, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Jutarnja temperatura vazduha od četiri do 10, u višim predjelima dva, a dnevna od devet do 15, u višim predjelima šest stepeni Celzijusovih.

Temperatura vazduha u 13.00 časova: Bjelašnica jedan, Han Pijesak sedam, Čemerno osam, Sokolac devet, Srebrenica 10, Kalinovik i Sarajevo 11, Gacko, Kneževo i Mrakovica 12, Višegrad, Drinić, Prijedor i Rudo 13, Mrkonjić Grad i Foča 14, Doboj, Novi Grad, Ribnik i Srbac 15, Bijeljina, Bileća, Zvornik i Neum 16, Mostar 17, Trebinje 18 i Banjaluka 19 stepeni Celzijusovih.

Srna

Društvo

NARANDŽASTO UPOZORENJE Obilne padavine i jak vjetar sutra u BiH

Federalni hidrometeorološki zavod (FHMZ) izdao je narandžasto upozorenje za sutra zbog obilnih padavina koje se očekuju na području Hercegovine i Krajine.

Obilne padavine će, kako je najavljeno, pratiti i pojačan vjetar.

U Hercegovini i Krajini se očekuju obilne padavine, dok se udari vjetra od 40 do 75 km/h očekuju na području cijele Bosne i Hercegovine.

Izdate su preporuke građanima i preporučeno je da poduzmu mjere opreza i prate posljednju prognozu vremena.

Očekujte ometanje u dnevnim rutinama i budite na prekid aktivnosti na otvorenom”, naveli su iz FHMZ-a.

Kliks

Nastavi čitati

Društvo

NOVI GRAD ČETVRTI DAN U MRAKU 29 trafostanica i dalje van mreže

Rukovodilac terenske jedinice “Elektrokrajine” u Novom Gradu Zoran Plavšić rekao je Srni da ekipe na terenu četvrti dan otklanjaju kvarove koje je snijeg prouzrokovao na elektro-mreži.

Plavšić je rekao da je jutros bez napajanja električnom energijom 29 trafostanica, 20 na području opštine Novi Grad, sedam na području opštine Krupa na Uni i dvije na području opštine Oštra Luka.

Prema njegovim riječima, snijeg je prouzrokovao pucanje užadi, lomljenje stubova i obrušavanje stabala na elektro-mrežu.

Plavšić očekuje da će danas biti otklonjeni kavrovi na dalekovodima.

Nastavi čitati

Društvo

OPROŠTAJ OD MAJE GLIŠIĆ: “Bosiljak” tuguje za svojom članicom

KUDM „Bosiljak“ iz Dervente oglasio se na društvenim mrežama potresnim saopštenjem, u kojem su se emotivno oprostili od svoje članice Maje Glišić, koja je preminula nakon teške bolesti.

U objavi su istakli da je Maja godinama bila dio njihove folklorne porodice, te da će njen osmijeh, vedrina i dobrota ostati trajno upamćeni među članovima ansambla.

Dvadesetjednogodišnja Maja Glišić vodila je dugu i tešku borbu sa zloćudnim karcinomom želuca. Nakon višemjesečnih hemioterapija tumor se smanjio i obavljena je operacija u Beogradu u srijedu. Uprkos velikoj borbi i nadi koju je nosila sa sobom, Maja je, nažalost, preminula.

Njena borba ujedinila je Derventu, prijatelje, poznanike i brojne ljude koji su joj pružali podršku

Nastavi čitati

Aktuelno