Connect with us

Politika

VUČIĆ O PRESUDI DODIKU: „Dok mi krv teče, ne priznajem tu sramotu!“

“Presuda protiv predsednika Srpske Milorada Dodika je nešto o čemu će i Savet za nacionalnu bezbednost doneti svoje zaključke”, rekao je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

– Pitanje je hoćemo li sutra sve završiti do 12 sati, ali pokušaćemo. Prošli smo kroz brojne krize, od poplava, migratorne krize, korone, ukrajinskog rata, mnogih stvari koje su bile teške, različitih provokacija koje su protiv mene izvodili – kazao je Vučić.

Rekao je da Srbija od 2008. nije bila u tako teškoj situaciji.

– Pod velikim pritiskom se danas čitavo poslepodne nalazi cela naša zemlja i državno rukovodstvo i ja posebno, od stranaca koji žele da narede reakciju Srpske, a ja jedino mogu da vam kažem jer to će biti odluka kolektivnog tela, da dok dišem i dok kap krvi teče mojim venama, neću dozvoliti da iz mojih usta izađe pohvalna reč o presudi protiv predsednika Republike, entiteta, i ako čekate to od mene, kucate na pogrešna vrata. Možete pritiske da vršite kakve hoćete, bolje je da prestanem da dišem, nego da na takav način izdam uverenja za koja sam se borio ceo život – rekao je Vučić i dodao:

– Zamislite da smo osudili samo nekog političkog lidera za verbalni delikt, ne za kriminal, nego za verbalni delikt, možete da mislite kakva bi reakcija bila Evropske unije, ovako sve što za njihovu reakciju mogu da kažem, to je da je sramotno.

Rekao da će tražiti pomoć i podršku naroda za sve što predstoji, prenose agencije.

– Ne postoji ništa važnije od otadžbine. Volite svoju decu najviše na svetu, a otadžbinu da sačuvamo moramo. Ugrožena nam je, napadnuta i spolja i iznutra i primorani smo da se branimo – rekao je Vučić.

Politika

DJECI MRVICE, POSLANICIMA 165.000 KM! Kresojević žestoko prozvao „ćutologe“ u NSRS

Zvijezde Narodne skupštine Republike Srpske – nisu pustili glas četiri godine, a inkasirali 165.000 KM, navodi narodni poslanik PSS/PDP Bojan Kresojević.

„Nevjerovatno je da u Srpskoj, gdje su penzioneri prinuđeni da žive od 350 KM, gdje je dječiji dodatak za troje djece manji od minimalne plate, postoje stranački uhljebi koji samo za sjedenje u Narodnoj skupštini u jednom mandatu dobiju 165.000 KM, a da se ne jave za riječ ni minut. Takvih je troje u redovima vladajuće većine. Više zarađuju od Kristijana Ronalda, koji za minut igre zaradi 156.000 KM“, poručuje Kresojević.

On najavljuje da nakon pet usvojenih inicijativa u proteklih mjesec dana, PSS pokreće novu inicijativu za djecu Republike Srpske.

„Cenzus za dječiji dodatak za porodice sa troje djece iznosi 945 KM mjesečnih primanja, što je manje od minimalne plate. Kako neko misli da pet usta može da živi od 945 KM?“, pita on.

Kresojević poziva Vladu da poveća cenzus za dječiji dodatak i ističe da to ne smije biti socijalna, već pronatalitetna politika.

Nastavi čitati

Politika

RASKOL U VUKANOVIĆEVIM REDOVIMA: Poslanik napustio sastanak nakon odluke o listi!

Predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović, rekao je za Srpskainfo da je došlo do razmimoilaženja sa poslanikom Milanom Savanovićem.

Problem je, kaže Vukanović, nastao nakon što je Savanoviću rečeno da neće biti nosilac liste u Banjaluci.

– On je rekao da, u tom slučaju, neće biti na listi . Napustio je sastanak i mi više nemamo nikakvu komunikaciju. Šta će dalje biti – ne znam. Moje je procjena bila da je nama neophodan savez, ukrupnjavanje zdravih snaga, da je naše partnerstvo sa Igorom Crnatkom, posebno u Banjaluci, vrlo važno – rekao je Vukanović za Srpskainfo.

On smatra da je Savanović, kao poslanik, to morao da razumije.

– Ja sam siguran da bi on sa brojem 3 lako prošao, međutim, nije htio, šta da radimo sad – rekao je Vukanović.

Srpskainfo

Nastavi čitati

Politika

“ZBOG VAS PRATIMO POLITIKU” Stanivuković uživa veliku podršku naroda (VIDEO)

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a Draško Stanivuković objavio je na društvenim mrežama video u kojem je podijelio brojne susrete sa građanima širom Republike Srpske, kao i komentare i poruke podrške koje svakodnevno dobija na terenu od sve većeg broja pristalica Pokreta.

U videu su zabilježeni iskreni razgovori i susreti sa građanima koji nisu krili simpatije prema Stanivukoviću i njegovom političkom djelovanju.

-Ni u jednoj stranci nisam, ali sam kod Vas zbog Vas. Zato što ste slatki, zato što ste pametni, zato što ste mudri, zato što ste lijepi. I ko je kriv što vam je Bog dao sve te epitete – rekla je jedna građanka tokom susreta sa Stanivukovićem.

 

Takođe, na njene riječi nadovezala se i nekadašnja poslanica SDS-a i predsjednica Kola srpskih sestara, Desanka Rađević, koja je pohvalila Stanivukovićev govornički dar i poručila da je pred njim velika budućnost.

Upravo ovakvi momenti, koji sve češće dolaze iz različitih krajeva Srpske, svjedoče o snažnoj podršci koju Stanivuković uživa među građanima i sve većem broju ljudi koji prepoznaju politiku koju zastupa.

Blink

Nastavi čitati

Aktuelno