Connect with us

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ O ĐAJIĆU I ŠOBOTU “Djeca nam se rađala, ALI PRVO DA ONI ZAPJEVAJU”

Došlo je vrijeme u kome doktori organizuju koncerte, botovi brane zdravstveni sistem, a estrada postaje dio svega, čak i medicine. Da li će dovesti Cecu ili Jecu – to je glavna briga dvojice doktora UKC Republike Srpske, koji su potpuno zaboravili radnike i pacijente najveće zdravstvene ustanove u našoj zemlji.

Istakao je ovo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković na svom Iks profilu.

-Dok koncerti prolaze u dobroj organizaciji, a doktori imaju na raspolaganju korištenje svih resursa Republike Srpske od avio prevoza, podrške lokalnih zajednica, do očigledno neograničenog budžeta, UKC je i dalje najveći poreski dužnik. Da se minimum napora ulaže u UKC koliko u koncerte garaža bi bila završena prije dvije godine i sa tri puta manje potrošenog novca, liste čekanja bi bile kraće, a klima i ventilacija u pojedinim krilima ne bi bile misaona imenica- kaće Stanivuković i dodaje:

-Vjerujem da koncerti mogu proći i bez njih dvojice, dok nisam siguran kuda ide UKC ako ostane bez doktora. Đajić i njegov kandidat, eksperiment zvani Šobot su izabrali estradu, jer ih možete vidjeti svuda osim na njihovom radnom mjestu. I sinoć su izabrali da umjesto za obnovu kupatila u porodilištu, novac daju Jeleni Karleuši, Ceci ili kome već. Djeca nam se rađala, ali prvo da oni zapjevaju.

Banjaluka

POKLON GRAĐANIMA! Besplatna vožnja Banj busom na Dan grada

Mini panoramski autobus “Banj bus”, koji vozi do jednog od najposjećenijih banjalučkih izletišta Banj brda, biće dostupan svim sugrađanima i posjetiocima u turističke svrhe za Dan grada Banjaluke, odnosno u utorak 22. aprila i to potpuno besplatno.

Banj bus će, kao i u prethodnom periodu, saobraćati od Tvornice obuće “Bema” do spomenika na Banj Brdu.

Tako će se u utorak 22. aprila prevoz obavljati na sljedeći način:

– polasci sa TO Bema: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00 časova;

– polasci od Spomenika: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30 i 19.30.

Nastavi čitati

Banjaluka

MOST U KRUPI NA VRBASU NIJE BEZBJEDAN! Balaban Radić poručila kako nadležni preduzimaju sve POTREBNE KORAKE

Pješački most kod slapova u Krupi na Vrbasu stavljen je van upotrebe, nakon što je nadležna gradska inspekcija utvrdila da je postojeća konstrukcija dotrajala, te da kao takva predstavlja opasnost po bezbjednost građana i turista.

Kako je saopštila Valentina Balaban Radić iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve, odmah po saznanju o oštećenjima na mostu, inspektori su izašli na teren i izvršili detaljan uviđaj.

Kako kaže – most je zatvoren za korisnike, a naložena je izrada stručne procjene stanja od strane ovlaštenih vještaka građevinske struke.

– Nakon što dobijemo nalaze i mišljenja vještaka, biće definisani dalji koraci u pogledu sanacije, odnosno rekonstrukcije. Bezbjednost građana nam je na prvom mjestu i zato molimo sve posjetioce ovog područja da poštuju odluku inspekcije, te da ne koriste zatvoreni most – poručila je Balaban Radić.

Iz nadležnog Odjeljenja naglašavaju i to kakoće javnost biti blagovremeno informisana o svim daljim aktivnostima kada je riječ o sanaciji ovog pješačkog mosta.

Nastavi čitati

Banjaluka

JOŠ JEDNA POBJEDA! Banjaluci vraćeno vlasništvo nad Sokolskim domom

Nakon višegodišnje pravne borbe, Grad Banjaluka je 15. aprila 2025. godine i zvanično postao vlasnik Sokolskog doma i pripadajućeg dvorišta, čime je završena još jedna pravna bitka u korist građana.

– Nakon dugog pravnog postupka stiže nam još jedna dobra vijest! U potpunosti smo uknjižili Sokolsku dom i dvorište kao vlasništvo Grada Banjaluke – 1/1! – izjavio je gradonačelnik Draško Stanivuković, ističući kako se radi o velikoj pobjedi pravnog tima Gradske uprave.

Ovim potezom stvoreni su uslovi za naredne korake ka osnivanju prve sportske gimnazije u Banjaluci, upravo na prostoru Sokolskog doma.

– Branimo, štitimo i vraćamo ono što pripada našem gradu. Nastavljamo još jače, jer Banjaluka ne staje – poručio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno