Connect with us

Svijet

Doživio moždani udar kod ljubavnice, supruga ga ISKLJUČILA SA APARATA

Neimenovana žena iz kineske pokrajine Liaoning presudila je svom suprugu i isključila ga s aparata koji su ga održavali u životu nakon što je kod ljubavnice pretrpio moždani udar, prenio je portal South China Morning Post, čiji je novinar već u prvoj rečenici zaključio da je motiv te žene bila osveta.

Da li je zaista bilo baš tako, vjerovatno zna samo ta žena. Međutim, iz nastavka priče se saznaje da je pokojni 38-godišnji muškarac već duže vrijeme živio kod ljubavnice uprkos tome što se još uvijek zvanično nalazio u braku.

Upravo je ljubavnica i bila ta koja ga je odvezla u bolnicu u kritičnom stanju, ali nedugo nakon što je primljen na odjeljenje intenzivne njege, u bolnici se pojavila druga žena koja se predstavila kao zakonska supruga pacijenta.

Ljekar prezimena Čen potom ju je obavijestio da je stanje pacijenta kritično, odnosno da muškarac ima vrlo male izglede da preživi izuzetno skupu operaciju.

Supruga je tada od Čena zatražila da ga skinu s aparata koji su ga održavali u životu i odustanu od bilo kakvih napora da ga ožive.

Portal South China Morning Post pritom nije naveo jesu li se ostali članovi njegove porodice usuglasili oko te odluke, jesu li uopšte bili konsultovani, ali je ipak prenio pozadinu ljubavnog trougla.

Naime, supruga je potvrdila kako je znala da joj je suprug bio nevjeran više od decenije i pritom naglasila da nije osjećao ništa prema njoj i da joj nije pružao ama baš nikakvu finansijsku podršku.

Tome je dodala da ni ona njega nije voljela već neko vrijeme.

Prema kineskom zakonu, kada pacijent nije u stanju da pri punoj svijesti donosi ključne odluke, ljekari su dužni da objasne rizike operacije porodici pacijenta ili rođacima i zatraže njihov pismeni pristanak. A što, jasno, znači da u određenim okolnostima i supružnik može da donese konačnu odluku.

“Međutim, ako članovi porodice ne mogu da postići konsenzus o nastavku lečenja, mogu da se sprovedu i odgovarajuće medicinske mjere uz odobrenje vođe zdravstvene ustanove”, naveo je u zaključku članka novinar South China Morning Post i napomenuo da je postupak supruge izazvao burnu raspravu na tamošnjim društvenim mrežama.

Svijet

OD VRATA DO VRATA! Zelenski doputovao u Saudijsku Arabiju

Ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski doputovao je u posjetu Saudijskoj Arabiji, gd‌je će se sastati sa prestolonasljednikom princom Mohamedom bin Salmanom, ali neće učestvovati na razgovorima američkih i ukrajinskih zvaničnika.
Očekuje se da će Kijev sutra napraviti pomak ka primirju sa Rusijom na moru i na nebu, prenosi Bi-Bi-Si.

Ostaje nejasno šta je Vašington spreman da ponudi u zamjenu za pristup rudnom bogatstvu Ukrajine, a neimenovani zvaničnik Stejt departmenta kaže da SAD vjeruje da je Kijev “spreman da krene naprijed”.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da je Rusija u “početnoj fazi obnavljanja bilateralnih odnosa” sa SAD, dodajući da su razgovori predsjednika SAD Donalda Trampa i Rusije Vladimira Putina “konstruktivni”.

Izaslanik američkog predsjednika za Bliski istok Stiv Vitkof rekao je SAD nikada nisu isključile obavještajne podatke za “bilo šta odbrambeno što je Ukrajincima potrebno”.

Vitkof je dio američke delegacije koja će se sutra sastati sa ukrajinskim zvaničnicima u Džedi.

On je dodao da se nada da će sporazum o mineralima biti potpisan tokom sastanaka ove sedmice.

Nastavi čitati

Svijet

TRAMPOV SENATOR PORUČIO! Ovo neće dobro završiti za Dodika i hrvatske separatiste

Ovaj senator je inače moćni saveznik američkog predsjednika Donalda Trampa. Tramp mu je dao jaku podršku prilikom njegovog izbora u Senat.
Čak Grasli (Chuck Grassley), najstariji aktuelni senator Sjedinjenih Država i republikanac s najdužim stažem u istoriji američkog Kongresa, oglasio se na svom Twitter profilu povodom aktuelne krize u BiH i direktno osudio ponašanje Milorada Dodika, ali i njegovih saveznika iz HDZ-a.

“Srpski lider u BiH Milorad Dodik podržava separatizam. Pridružuju mu se i hrvatski separatisti. Ovo je zabinjavajući eho devedesetih za mnoge stanovnike Ajove (američka savezna država, op. SB) koji su pobjegli od nasilja i rata devedesetih. Nije dobro završilo za separatiste tada, a neće ni sada”, poručio je Grasli.

Ovaj senator je inače moćni saveznik američkog predsjednika Donalda Trampa. Tramp mu je dao jaku podršku prilikom njegovog izbora u Senat.

“Oduševljen sam što mogu večeras objaviti da senator Čak Grasli ima moju potpunu i potpunu podršku za ponovni izbor”, rekao je Trump u predizbornoj kampanji prije tri godine.

Tramp tu nije stao sa pohvalama za Graslija.

“Večeras imamo sa sobom velikog američkog patriotu, čovjeka koji istinski voli Ajovu”, rekao je Tramp i dodao da je Grasli uvijek bio tu za njega kada mu je bila potrebna pomoć.

(Agencije) Foto: Arhiva

Nastavi čitati

Svijet

ŠIROM SVIJETA PALA DRUŠTVENA MREŽA X! Evo šta je razlog

Platforma X (Twitter) je u ovim trenucima nedostupna za hiljade korisnika širom svijeta, uključujući mnoge u Sjedinjenim Američkim Državama.

Prema podacima sajta Daundetektor koji prati korisničke izvještaje o prekidima rada na mreži, prvi problemi su se pojavili u 10.30 sati pošto je više od 20.000 korisnika prijavilo da X ne funkcioniše.

Učinilo se da je ovaj problem riješen nakon približno sat vremena, ali ponovo se pojavio oko 14.30 časova kada je više od 40.000 korisnika javilo da ne mogu da pristupe Maskovoj društvenoj mreži.
Prema informacijama objavljenim u 15.30 časova, prekidi su dalje u toku, iako su neki korisnici prijavili da su ponovo mogu da pristupe sajtu, prenosi Teh kranč.

Platoforma X za sada nije komentarisala šta je uzrok ovih poteškoća, prenosi Tanjug.

Nastavi čitati

Aktuelno