Connect with us

Banjaluka

Preko 50 novih tačaka dnevnog reda predato za sjednicu Skupštine: Predsjednik Ninković već 120 dana ne potpisuje akte

-Danas sam predao preko 50 novih tačaka dnevnog reda za sjednicu Skupštine Grada koja treba da bude održana u avgustu, jer odbornici, a ni predstavnici Skupštine nemaju pravo na avgustovsku pauzu koja je nepisano pravilo i uobičajena praksa obzirom da su namjerno napravili pauzu više od 90 dana.

Poručio je ovo gradonačelnik, Draško Stanivuković koji je poručio kako očekuje da se i u narednom mjesecu na Skupštini raspravlja o bitnim tačkama.

-Takođe, danas se navršava 120. dan kako ni jedan akt nije potpisan od strane predsjednika Skupštine Grada, što predstavlja presedan u postojanju parlamentarnog života Banje Luke i Republike Srpske! S toga očekujem rad Skupštine i sjednicu u mjesecu avgustu na kojoj ćemo raspravljati o veoma bitnim tačkama. Bez ove sjednice nije moguć upis prvih đaka u novu školu u Adi, kao ni produžetak subvencionisanja javnog gradskog prevoza koje bi dovelo do ukidanja besplatnih i povoljnijih mjesečnih karata za prevoz naših građana – istakao je gradonačelnik Stanivuković.

 

Banjaluka

DRINIĆ INSISTIRA NA TRANSPARENTNOSTI: Građanske inicijative daju rezultate, ali javnost mora znati detalje projekta

Generalni sekretar Pokreta Sigurna Srpska Nebojša Drinić poručio je da građanske inicijative mogu donijeti konkretne promjene, navodeći da su prvi rezultati nedavnih zahtjeva mještana banjalučkog naselja Borik već vidljivi na terenu.

Prema njegovim riječima, počela je sanacija dječijih igrališta, postavljeni su podzemni kontejneri, a pozitivnim je ocijenio i odluku Uprave Osnovne škole „Vuk Stefanović Karadžić“ da pokrene obnovu sportskog igrališta koje je godinama bilo u lošem stanju.

Ipak, Drinić ističe da javnost mora biti upoznata sa svim detaljima projekta.

– Roditelji, mještani i nadležne institucije moraju znati kakvi se radovi izvode, po kojem projektu i na osnovu kojih odobrenja. Podržavamo svaku investiciju koja poboljšava uslove za našu djecu, ali insistiramo da se svaki rad izvodi u skladu sa zakonom, uz potrebne dozvole, projekte i potpunu transparentnost – poručio je Drinić.

On je pozvao rukovodstvo škole da javnosti predstavi projekat obnove igrališta, naglašavajući da su stručnost, zakonitost i otvorenost prema građanima neophodni kako bi se izbjegle greške koje su, kako navodi, u prošlosti građane i grad često skupo koštale.

Nastavi čitati

Banjaluka

BANJALUKA POVEĆAVA SUBVENCIJE ZA VRTIĆE: Evo koliko će roditelji dobijati od avgusta

Evo za koliko.

Predstavnici Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju posjetili su vrtić „Mali Princ“.

-Druženje sa malim drugarima, njihovim vaspitačicama i direktoricom u vrtiću obilježila je tema „Meksiko“, a uz tu temu neizostavna je bila muzika, ples, kostimi, čak je i hrana na meniju podsjećala na meksičku. Kreativnosti ni u jednom segmentu nije falilo, a ni dobrog raspoloženja – kazala je ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara.

Dodala je da Grad Banjaluka subvencioniše boravak oko 300 mališana koji pohađaju ovu predškolsku ustanovu.

-Od avgustovske subvencije za ove, ali i sve ostale drugare koji su u sistemu subvencija, iznos će biti uvećan sa 150 na 200 KM po djetetu – poručila je Basara.

Nastavi čitati

Banjaluka

SAVIĆ-BANJAC PORUČILA: Radovi širom Banjaluke napreduju planiranom dinamikom

Održana je redovna sjednica Kolegijuma načelnika odjeljenja i šefova odsjeka, na kojoj je analizirana dinamika realizacije najvažnijih gradskih projekata i definisani naredni koraci.

-Raduje činjenica da radovi širom Banjaluke napreduju planiranom dinamikom. Uskoro očekujemo početak asfaltiranja Šargovačke ulice, dok se intenzivno radi u Česmi i Motikama. U narednom periodu počinju i radovi na glavnoj saobraćajnici u Priječanima – navela je Savić – Banjac i dodala da su u završnoj fazi radovi i na novom amfiteatru, a značajan napredak bilježi i projekat na Tunjicama.

Kako je rečeno, nastavlja se i sa unapređenjem komunalne infrastrukture.

-Postavljen je veliki broj novih kontejnera, kako podzemnih, tako i nadzemnih, čime unapređujemo sistem upravljanja otpadom i čistoću našeg grada. Pored toga, saniran je veliki broj dječijih igrališta, dok su radovi na preostalim lokacijama u toku, kako bismo našim najmlađim obezbijedili siguran i uređen prostor za igru – poručila je Savić – Banjac.

I ovom prilikom upućen je apel sugrađanima da zajednički čuvamo gradsku imovinu, jer samo odgovornim odnosom možemo sačuvati sve ono što zajedno gradimo.

Nastavi čitati

Aktuelno