Politika
TRIVIĆKIN EGO NADMAŠIO I VUKANA “Ja sam lider, IMAM PARTIJU, Stanivuković nema”
Jelena Trivić koja se u narodu predstavlja kao jedini istinski opozicionar više ni sama ne zna šta radi. Zaslijepljena sujetom (podsjećamo da još uvijek tvrdi da je ona stvarna predsjednica Srpske) Trivićeva više ne bira s kim šuruje i “tikve sadi”. Do sada je pokazala da zbog nevjerovatne veličine svog ega ne preza ni od svađe, ni laži ali ni neprijateljskih odnosa sa onima u koje se do juče klela (Borenović, Vukanović, Stanivuković). Sa druge strane sujetna Jeca itekako održava veze sa bivšim i sadašnjim članovima SNSD-a, što se pokazalo kada je “držala stranu” Vladi Đajiću prilikom njegovog propalog pokušaja da opozove gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića, a njena najnovija izjava za omiljeni joj medij N1 pokazuje da kontakt održava i sa bivšim SNSD gradonačelnikom Igorom Radojičićem.
– Nismo u nekom regularnom kontaktu, kao što se čujemo svaki dan ili u par dana s nekim prijateljima. Ali imamo kontakt. Čestitamo jedno drugom praznike, putamo za zdravlje, za porodicu…
Na dodatno pitanje da li bi gdina Radojičića željela za saradnika, neodređena:
– Ne mogu odgovoriti na to hipotetičko pitanje. Sam gdin Radojičić je govorio da se on ne bavi politikom, da se politika bavi njime. Poštovala bih tu njegovu odluku da ja ne komentarišem gdina Radojičića, jer čovjek nije u politici. Ali ja pošaljem poruku i za katolički Božić i i Mati (Đakoviću) sa Teleringa. To je valljda neki red, kaže Trivić.
Da Jeca zaista voli da sjedi na nekoliko stolica pokazala je i dokazala nebrojeno puta. Liderka Narodnog Fronta odavno je izgubila osjećaj za realnost pa se tako upitana od strane N1 da li će biti kandidat za gradonačelnicu Banjaluke obrušila i na Draška Stanivukovića.
U izjavi da li će mu izaći na crtu, odgovara:
– Neću ja njemu nego on meni. Ko je on da se njemu ide na crtu. On čak nije lider svoje stranke, ja imam stranku, pa sam lider, šta. Možda je on neformalni lider…Jedinstva opozicije nema u ovom formatu jer će PDP kandidovati Draška Stanivukovića. Princip NF je satradnja sa opozicionim strankama, ali ne sa onima koji rade za režim, kakav je Draško Stanivuković, kazala je Trivić.
S obzirom na to koliko podršku Jelena Trivić i njena partija nemaju ovako nešto može da izjavi samo osoba koja ima kompleks Boga, i Sevlid Hurtić je predsjednik “Zelenih” pa je dovoljno svjestan stvarnosti da zna da nikada neće biti gradonačelnik, ali eto i on je lider partije.
Izgleda da je Denis Šulić ipak bio u pravu kada je Trivićevu uporedio sa Šmitom.
-Godinu i više dana Trivićeva i dalje negira legitimnu pobjedu Milorada Dodika, a Trivićeva Šmita očigledno veoma poštuje. Žao mi je samo što zaslijepljena svojom nemoći, postaje opozicija Republici Srpskoj, njenim građanima i njenom razvoju. Međutim, siguran sam da to građani vide i da će joj po tome i dati ocjenu na sljedećim izborima”, naglasio je Šulić.
Politika
PONIŽAVAJUĆE GLEDATI KAKO PREMIJER USTUPA MJESTO! Vukomanovićeva ogorčena “Stranački šefovi bitniji od institucija”!
Šefica Kluba poslanika PDP-a u Nardnoj skupštini Republike Srpske Tanja Vukomanović jasno postavlja pitanja ko donosi odluke u Republici Srpskoj?
-Ne znam da li je igdje u demokratskom svijetu zabilježeno da predsjednik stranke, koji nema nikakvu funkciju u institucijama Republike Srpske, sjedi na sastancima izvršne vlasti, saopštava odluke i predstavlja ih kao odluke institucija-čudi se Vukomanovićeva.
Ona navodi da to što su na čelu institucija kadrovi SNSD-a ne znači da su institucije vlasništvo SNSD-a.
-O auto-putevima, budžetu i drugim pitanjima moraju odlučivati institucije, a ne predsjednik političke stranke. Posebno je ponižavajuće gledati kako premijer ustupa mjesto predsjedniku stranke, dok predsjednika Republike gotovo da i nema na ovakvim sastancima- jasna šefica Kluba PDP-a.
Prema njenim riječima postaje jasno da institucije nisu važne, prenosi BN
-Dok se pojavljuju sinovi, kumovi i nasljednici, ovakvim objavama se poručuje da izbori, institucije i zakoni nisu važni. Republika Srpska nije ničija porodična firma da se funkcije nasljeđuju, a institucije koriste kao stranački rekviziti i ne smijemo ovo prihvatiti kao normalno.
Politika
KOJIĆ NE OKREĆE GLAVU OD SVOG NARODA! Načelnik Pala sutra otvara vrata preplašenoj i povrijeđenoj djeci i njihovim roditeljima!
Na ovom sastanku će se odlučivati o narednim koracima, oštećenih.
Načelnik opštine Pale Dejan Kojić organizovaće sutra u 11h, sastanak sa Paljanima nad kojima je prema njihovim tvrdnjama, izvršena prekomjerna upotreba sile od strane pripadnika MUP-a Republike Srpske tokom racije koja je provedena u jednom ugostiteljskom objketu u Palama uoči zakazanog koncerta.
Na ovom sastanku će se odlučivati o narednim koracima, oštećenih.
Podsjećamo da je više destina Paljana uglavnom mladjih ljudi, u petak veče zatražilo ljekarsku pomoć nakon što su kako tvrde, premlaćeni od strane pripadnika MUP-a Srpske. Oni tvrde i da su prisilno potpisivali prekršajne naloge, kako ne bi bili privedeni, zbog ometanja policijskih službenika tokom obavljanja dužnosti.
Podsjećamo, da se o svemu ovome oglasio i MUP Republike Sprske, koji tvrdi da nad Paljanima nije vršena prekomjerna upotreba sile.
(BN) Foto: Facebook
Politika
STANIVUKOVIĆ TRAŽI HITNU SJEDNICU ODBORA ZA BEZBJEDNOST NSRS! Šta to Elek zna o prebijanju paljanske djece, a javnost još ne zna?!
Predsjednik PSS-a i gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, poručio je da Pokret Sigurna Srpska traži hitno zasjedanje Odbora za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske (NSRS) zbog slučaja prekomjerne upotrebe sile nad Paljanima od strane pripadnika MUP-a Republike Srpske.
Stanivuković se u svojoj objavi na društvenim mrežama direktno osvrnuo na teške optužbe koje je iznio predsjednik Nadzornog odbora OC Jahorina, Nedeljko Elek, na račun ministra unutrašnjih poslova Željka Budimira.
„Nedeljko Elek, čovjek blizak samom vrhu vlasti Republike Srpske, javno je poručio: ‘Nesposobni ministar, jak u teoriјi, a slab u praksi, i korumpirani lokalni šerif nisu uspјeli da smisle ništa pametniјe od prebiјanja palјanske dјece.’ Nameće se logično pitanje: šta Nedeljko Elek zna, a što javnost još ne zna?“, napisao je Stanivuković.
Lider PSS-a naglašava da institucije ne smiju ignorisati ovaj događaj i najavljuje radikalnije parlamentarne korake ukoliko se istina pokuša sakriti.
„Pokret Sigurna Srpska traži hitno zasjedanje Odbora za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske kako bismo dobili jasne i nedvosmislene odgovore. Ukoliko i tu naiđemo na zid ćutanja, zahtijevaćemo formiranje anketnog odbora koji će ovaj slučaj ispitati do kraja i utvrditi sve činjenice i odgovornost”, jasan je Stanivuković.
On je zaključio da je ovo situacija bez presedana u kojoj su institucije dužne da odgovore, jer javnost ima apsolutno pravo da zna istinu.
“Na ovakve stvari ne smijemo ostati nijemi, građani moraju imati punu zaštitu i sigurnost u svakom slučaju i u svakom dijelu Republike Srpske“, naveo je Stanivuković.
-
Politika3 dana agoADŽIĆ UPAO NA PRES KRESOJEVIĆU! Politički šou pa panični bijeg (VIDEO)
-
Politika2 dana agoKOLAPS U SRPCU! Dok voda mjesecima teče u njive, direktori i načelnik ćute o partijskom zapošljavanju i blokiranim računima!
-
Svijet3 dana agoAFRIKA GRADI ZELENI ZID DUG 8.000 KM! Stvoriće 10 miliona radnih mjesta (VIDEO)
-
Svijet3 dana agoIzrael upozorio Ameriku da Iran sprema ATENTAT NA DONALDA TRAMPA
-
Politika3 dana agoKOJIĆ OTVORENO “Stanivuković je čovjek koji može okupiti tim i sastaviti Vladu Srpske”
-
Politika2 dana agoSNSD PONAPIJAO PENZIONERE! Kako Željka i Minić kupuju glasove penzionera!
-
Društvo3 dana agoREPUBLIKA SRPSKA OBILJEŽAVA 170 godina od rođenja jednog od najvećih umova
-
Politika3 dana agoHAOS OKO KOMISIJE ZA NACIONALNE SPOMENIKE! Bećirovićev kabinet optužen za „udar na Ustav BiH“
