Hronika
Detalji nesreće u Banjaluci: U sudaru povrijeđene 3 osobe, među njima ima i maloljetnika

Tri osobe, od kojih dvoje maloljetno, lakše su povrijeđene u saobraćajnoj nesreći u Banjaluci, rečeno je u banjalučkoj Policijskoj upravi.
U nesreći, do koje je došlo sinoć u 21.30 časova na raskrsnici ulica Prvog krajiškog korpusa i Milana Radmana, učestvovala su vozila “sitroen”, kojim je upravljala osoba čiji su inicijali A.G. i “pežo” koji je vozila osoba G.S.
Lakše su povrijeđene dva maloljetne osobe iz “pežoa” i suvozač “sitroena”.
U saobraćajnoj nesreći u Ulici kralja Petra Prvog Karađorđevića jutros u 1.40 lakše je povrijeđena osoba čiji su inicijali N.V.
U nesreći je učestvovao automobil “bmw”, kojim je upravljala osoba N.V. i “pasat”, koji je vozila osoba G.B.
Hronika
ODUZET BMW! Pronađen automobil u Prijedoru za kojim traga Interpol

Službenici Policijske uprave Prijedor su juče oduzeli vozilo BMW za kojim je raspisana potraga Interpola.
Iz prijedorske policije su saopštili da je BMW X5 pronađen tokom provjere podataka za navedeno vozilo.
“Vozilo je privremeno oduzeto, a u toku je rad na utvrđivanju svih okolnosti raspisivanja potrage”, navode iz PU Prijedor.
Hronika
TRAGEDIJA U SEMBERIJI! Preminuo poznati privrednik Radenko Rašević u nesreći na imanju

U Kovačićima kod Bijeljine u tragičnoj nesreći život je izgubio Radenko Rašević (53), vlasnik poznatog imanja “Ranč Rašević” i jedan od najcjenjenijih privrednika iz Semberije.
Kako je potvrđeno iz Policijske uprave Bijeljina, tijelo R.R. pronađeno je u ponedjeljak oko 18 časova ispod radne mašine bez znakova života. Na lice mjesta su odmah izašli pripadnici policije, Hitne pomoći i vatrogasne jedinice, a uviđaj su izvršili policijski službenici Sektora kriminalističke policije. O svemu je obaviješten i dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Bijeljina.
Prema nezvaničnim informacijama, nesreća se dogodila kada je rolo presa zahvatila njegovu ruku, nanijevši mu smrtonosne povrede, piše otvoreno.ba.
Radenko Rašević bio je mnogo više od uspješnog biznismena. Sa bratom je vodio pilanu, ali njegova prava strast bila je priroda, životinje i zemlja. U selu Zagoni, na blagim brežuljcima semberskog kraja, gradio je svoje životno djelo – Ranč Rašević.
Kupio je više od 400 dunuma zemlje, od čega je dio pod šumom, dio pod voćnjacima, a na više od 150 dunuma aktivno se bavio ratarstvom i stočarstvom. Uzgajao je romanovske ovce i burske koze, obrađivao pšenicu, zob i ječam, a svoje imanje je opremio najsavremenijom mehanizacijom.
Izgradio je i vještačko jezero, koje je služilo kako za navodnjavanje, tako i kao mjesto odmora i pecanja – pravi raj u selu koje sve više napuštaju mladi u potrazi za boljim životom. Radenko je odlučio ostati i graditi.
“Imam pune ruke posla, ali ovo doživljavam kao odmor za dušu. Ništa mi nije teško, a stalno imam nove planove. Ove godine planiram izgradnju silosa za žito”, govorio je Radenko u jednom od svojih posljednjih intervjua, navodi otvoreno.ba.
Hronika
PUCNJAVA U SARAJEVU! Migranti otvorili vatru, više teško ranjenih (VIDEO)

U pucnjavi koja se dogodila sinoć oko 21.25 časova u naselju Blažuj kod Sarajeva, u blizini migrantskog kampa, više osoba je povrijeđeno, a najmanje šest muškaraca je prebačeno na Univerzitetski klinički centar u Sarajevu (KCUS), gdje su zadržani na ljekarskoj obradi.
Prema informacijama iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, među ranjenima ima i onih sa teškim tjelesnim povredama. Na lice mjesta odmah su upućene brojne policijske patrole i ekipe Hitne pomoći, a situacija na terenu i dalje je pod pažljivim nadzorom, prenosi Tanjug.
“Od šest povrijeđenih muškaraca, za pet je utvrđeno da imaju teške tjelesne povrede, dok se za jednog muškarca ljekari nisu izjasnili o stepenu povreda. Dva muškarca koja su smještena na KCUS su životno ugrožena. Među povrijeđenima je jedan Pakistanac i pet Afganistanaca. Tokom noći više osoba je saslušano u svojstvu svjedoka. U službenim prostorijama Uprave policije MUP-a KS trenutno se nalazi više osoba u statusu osumnjičenih”, saopšteno je jutros iz MUP-a Kantona Sarajevo.
Kako saznajemo, do sukoba je došlo između suprotstavljenih kriminalnih grupa koje borave unutar migrantskog kampa u Blažuju. Prema nezvaničnim navodima, glavni akteri sukoba su migranti porijeklom iz Pakistana.
Stanovnici naselja Blažuj navode da se čula rafalna paljba i da je situacija bila izuzetno napeta. U kampu je nastala panika, a mnogi su svjedočili haosu i bježanju migranata s lica mjesta.
„U 21.25 sati Policijskoj upravi Ilidža prijavljeno je da je u ulici Kamenolom došlo do sukoba među migrantima, uz upotrebu vatrenog oružja“, potvrdila je portparolka MUP-a KS Mersiha Novalić za portal Crna-Hronika.
Policija Kantona Sarajevo preduzima intenzivne aktivnosti na širem gradskom području. Brojne patrole su raspoređene na lokacije na kojima se migranti često okupljaju, kako bi se pronašli svi učesnici ovog incidenta.
O svemu je obaviješten i dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a u toku je intenzivna istraga o motivima i okolnostima sukoba.
-
Zdravlje2 dana ago
JEDNOSTAVAN RECEPT ZA UKUSAN DORUČAK Omlet iz rerne
-
Zanimljivosti3 dana ago
Dodik pisao Čoviću i Bakiru: Obnovimo partnerstvo da spriječimo propast!
-
Politika13 sati ago
DODIK KOD PUTINA: Predsjednik Srpske stigao u Moskvu
-
Politika3 dana ago
Cvijanović u Americi: Predstavnici Republike Srpske nisu separatisti, već ustavobranitelji
-
Svijet3 dana ago
NEZAMISLIV UŽAS! U izraelskom napadu ubijeno devetero djece jedne doktorice
-
Politika2 dana ago
Stanivuković u čast generala Talića: “Nema preglasavanja Srba, progon naših predstavnika MORA BITI PROŠLOST”
-
Hronika1 dan ago
STRAŠNO! Učenik izvršio samoubistvo u Prijedoru
-
Banjaluka1 dan ago
PET GODINA BEZ SLUŽBENOG VOZILA! Stanivuković ostao dosljedan, i dalje vozi samo privatni auto