Connect with us

Hronika

Muškarac iz Stanara optužen za neovlašteno fotografisanje: Tajno snimao djevojke u spavaćoj sobi

Mladen J. (42) iz Stanara optužen je da je neovlašteno snimao djevojke kojima je iznajmio stan u Banjaluci.

Optužnicu protiv njega podiglo je banjalučko Okružno užilaštvo, a potvrdio Osnovni sud i na teret mu se stavlja neovlašteno fotografisanje.

Prema optužnici Mladen J. je od 15. maja do 5.jula 2021. godine neovlašteno snimao lica M. J., T. S., T. V., S. B. i N.M., kojima je iznajmio stan. Kako se navodi on je u prostorijama spavaćih soba ugradio video nadzor sa tri kamere.

– U sobe je postavio TV prijemnike  ”Philips”, u kojima je naknadno napravio izmjene, na način da je na zaštitnoj plastici televizora sa prednje strane napravio otvor u koji je ugradio sočivo kamere.

Pomoću tih  uređaja je snimao oštećene za vrijeme dok borave u sobama, presvlače se i obavljaju druge životne aktivnosti, povređujući na taj način njihovu privatnost – navedeno je u optužnici.

Dodaje se da je optuženi  uz pomoć aplikacije “IDMSS Plus“ koju je instalirao na mobilnom telefonu pistupao sistemu vdeo nadzora.

On je, kako se dalje navodi, sačinjeni video materijal pregledao na DVR uređaju, a potom je  fotografije oštećenih čuvao u svom mobilnom telefonu.

– Dakle, neovlašteno sačinio fotografski i video snimak lica i prostorija bez njihove saglasnosti, povređujući time posebno njihovu privatnost. Počinio je krivično djelo neovlašteno fotografisanje iz člana 156. stav 1. Krivičnog zakonika Republike Srske – navodi se u optužnici.

Prema Krivičnom zakoniku za pomenuto krivično djelo predviđena je novčana ili kazna do godinu zatvora.

Optuženi Mladen J. uhapšen je u julu 2021. godine neposredno nakon otkrivana njegovih nečasnih radnji kada je u javnst isplivalo da je snimao studentice kojima je iznajmio stan.

Ovo je druga optužnica od početka godine za neovlašteno snimanje osoba u iznajmljenom stanu. Početkom godine podignuta je i potvrđena optužnica protiv Mladena S. (39) iz Banjaluke  zbog krivičnog djela ucjena. Kako je navedeno u toj optužnici optuženi Mladen S. je od 17. do 21. septembra 2020. godine u Banjajluci iznajmio svoj apartman djevojci inicijala M.K. u kojem je ona boravila sa svojim momkom M.Š.

Njega dalje teretee da je, nakon što su podstanari, napustili apartman, prvo napisao vrlo ružan komentar o oštećenoj, a zatim je počeo da joj šalje SMS poruke sa svog telefona govoreći da je sada porno zvijezda, da će ona i njen momak biti na svim porno sajtovima i tražio od nje da da visoku ocjenu o njegovom smještaju.

Glas Srpske

Hronika

NEĆE PROĆI NEKAŽNJENO! Građani traže odgovornost za tragični POŽAR I PEDOFILE

Građani su se okupili danas ispred kantonalnog MUP-a u Tuzli da bi zatražili odgovornost za nedavni požar u Domu penzionera u kojem je stradalo 15 ljudi, kao i za seksualno iskorištavanje maloljetnica za koje su osumnjičena i četiri policajca.

Protest je organizovala neformalna grupa građana, a okupljeni su naglasili da ne žele da ovakvi slučajevi budu tretirani kao nesrećni, već kao alarm za promjene, prenose federalni mediji.

Ovo je nastavak prošlosedmičnih okupljanja na kojima su građani Tuzle izrazili nezadovoljstvo zbog dva teška slučaja koji su u kratkom periodu zabilježena gradu i kanton.

Nastavi čitati

Hronika

“NIJE SAV SVOJ KAD POPIJE, SA SVIMA SE POSVAĐAO ZBOG OVACA” Predsjednik mjesne zajednice otkrio detalje o čovjeku koji je ubio oca i sina u Babušnici

Selo Zavidince već drugi dan živi u potpunom šoku nakon krvavog masakra koji je počinio mještanin Srđan M. (48). Dok nadležno tužilaštvo utvrđuje sve detalje, oglasio se predsjednik Mjesne zajednice Nebojša Krstić i ispričao detalje iz života komšije koji je počinio krvavi pir. Ovo selo nije veliko, ima oko 180 do 200 ljudi, svi se znaju. Srđan se lijepo družio sa tom porodicom, niko ne zna šta mu bi da ovo napravi. Tačno je da je volio da popije, a kad popije nije bio sav svoj, pa se dešavalo da pravi i drugima probleme zbog njegovih ovaca – kaže Nebojša.

Krstić objašnjava da je Srđan godinama živio sa svojim sestrićem, koji je, kako kaže, u trenutku zločina bio odsutan.

– Srđan je živio sam sa sestrićem, nikoga više od porodice nije imao. Sestrić mu nije bio tu kada je Srđanu očigledno pao mrak na oči zbog ovaca koje je čuvao. Zbog tih ovaca se uglavnom i svađao sa svima, smetalo mu je kada mu drugi mještani tjeraju ovce sa te njive na koju ih je izvodio na ispašu. Kako ističe sagovornik, Srđan se sa pokojnim Miroslavom najprije posvađao zato što mu on i članovi njegove porodice teraju ovce sa livade gdje ih je puštao na ispašu, a onda uzeo pištolj u ruke i pucao redom. Inače, stravični zločin dogodio se na njivi nedaleko od kuće ubice i žrtava.

Selo Zavidince, zaključuje Krstić, godinama je važilo za mirno mjesto, a sada će se, kako kaže, “dugo liječiti od onoga što je Srđan napravio”.

– Ne znam kada ćemo se oporaviti. Ovdje svako svakome ulazi u kuću, uvijek možeš pozajmiti od komšije šta god ti fali u kući i onda se dogodi nešto ovako. Ovo će se pričati generacijama – završava Krstić za Kurir.

Srđan M. otkrio motiv surovog zločina U Višem javnom tužilaštvu u Pirotu završeno je saslušanje osumnjičenog Srđana M. koji je priznao da je pištoljem ubio dva člana porodice Lepojević, a ranio trećeg.

Osumnjičeni je naveo da je bio pod dejstvom alkohola i da je najprije započeo raspravu sa sada pokojnim Miroslavom zato što mu on i članovi njegove porodice teraju ovce sa livade gdje ih je puštao na ispašu.

Nađen pištolj iz kojeg su ubijeni otac i sin
Podsjetimo, Srđan M. (49) koji je uhapšen zbog sumnje da je ubio oca i sina u selu Zavidince kod Babušnice, priznao je zločin i pokazao gdje je bacio pištolj. U stravičnom napadu on je ranio još jednog člana pomenute porodice, a nanio je i povrede ženi, odnosno majci stradalih.

Osumnjičenom se na teret stavlja da je izvršio dvostruko ubistvo, ranjavanje jedne osobe, kao i nanošenje povreda ženi, majci, odnosno supruzi ubijenih. Policiji priznao da je ubio komšije
Podsjetimo, na licu mjesta je ostala sjekira ubijenog čovjeka i alat za rezanje šiblja koji je nosio sa sobom. Prema nezvaničnim informacijama tijelo Miroljuba je nađeno na tom mjestu, a nedaleko odatle i tijelo sina koji je ubijen. Na mjestu zločina su ostale i vile koje su koristili za izvlačenje šiblja.

Sumnja se da je Srđan M. planirao da ubije cijelu porodicu.

– On je policiji detaljno ispričao kako je ubio žrtve i kako je izgledao njegov krvavi pir. Pokazao je i gdje je bacio pištolj. Međutim, kada je trebalo da objasni zašto je to uradio on je zanijemio – govorio je ranije izvor Blica upoznat sa slučajem.

Anka Grujić, prijateljica porodice u koju je pucao pomahnitali komšija Srđan M. (49), ispričala je da se čula sa povrijeđenom ženom.

– Stana ništa nijeekla. Rekla je da je na hirurgiji sa starijim sinom. Da sa mlađim ne zna šta se desilo, a ni sa mužem. Pitala sam je šta se to desilo, rekla je da ne može da priča o tome.
Srpskainfo

Nastavi čitati

Hronika

NE MOŽE ŽALOSNIJE! Imovina i stoka razlog krvave tragedije u Srbiji?

Selo Zavidince gd‌je se dogodilo jezivo dvostruko ubistvo, kada je Srđan M. (49) ubio komšije Miroljuba L. i njegovog sina Miroslav, dok je drugog sina M. L. i suprugu S. L. teško ranio, dan nakon zločina sablasno je tiho.

Kako “Telegraf” saznaje, u ovom malom mjestu prema riječima mještana vladala je prijatna atmosfera i svi jedni drugima međusobno pomažu, a posebno su to radili Miroslav i njegovi sinovi koji su prema riječima seljaka bili pošteni i vrijedni radnici svima uvijek od pomoći, te su vijesti o sukobu prvih komšija koji se završio kobno izazvale nevjericu.

Mnogi su jutro dočekali u suzama, posebno oni najbliži. Prve komšije Miroslava i Miroljuba ne mogu da vjeruju šta se desilo da će morati od njih da se oproste zauvijek.

Od sinoć ovo selo postalo je glavno odredište mnogima – tokom noći policijskih patrola, a od jutros novinarskih ekipa. Već od ranih jutarnjih časova ispred kuća, prodavnica, kafana prepričava se ova velika tragedija koja je izbrisala dva života, a koje će ovo selo zauvijek obilježiti.

Podsjetimo, jezivo dvostruko ubistvo dogodilo se juče oko 16.00 časova, kada je Srđan M. hicima iz vatrenog oružja usmrtio Miroljuba L. i njegovog sina Miroslava, ranio drugog sina M. L. (44), dok je supruzi S. L. (69) nanio povrede tupim predmetom po glavi.

Prema riječima izvora bliskog istrazi, motiv dvostrukog ubistva bio je višegodišnji sukob oko imovine i stoke, koji je sinoć kulminirao krvavim obračunom.

“Navodno, Srđan M, koji je i ranije pravio probleme, žestoko se posvađao sa komšijama i tada potegao pištolj. Pucao je u Miroljuba i njegove sinove, a sve to je gledala nesrećna S. L, koja je i sama ranjena” naveo je sagovornik.

On je dodao i da je upravo S. L. uspjela da pozove policiju, uprkos ranama i šoku.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pirotu uhapsili su Srđana M. (49), iz sela Zavidince kod Babušnice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično d‌jelo teško ubistvo.

Sumnja se da je on juče, oko 16.00 časova,u selu Zavidince, hicima iz vatrenog oružja usmrtio Miroljuba L. i njegovog četrdesetjednogodišnjeg sina Miroslava L, ranio drugog sina M. L, dok je supruzi S. L. naneo povrede tupim predmetom po glavi.

Policijski službenici su pronašli pištolj kojim je, kako se sumnja, izvršeno krivično d‌jelo.

Srđanu M. je određeno zadržavanje do 48 sati i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Pirotu, prenosi “Telegraf”.

Nastavi čitati

Aktuelno