Sport
NOLE POSLIJE 5 GODINA pobijedio u Šangaju

Novak Đoković je poslije pet godina izašao na teren u Šangaju i pobijedio.
Plasirao se u treće kolo Mastersa u Šangaju trijumfom nad Amerikancem Aleksom Mikelsenom 43. na svjetskoj listi, 7:6 (3), 7:6 (9).
Za to mu je bilo potrebno 115 minuta, bila mu je to 35. pobjeda na ovom turniru u 40. izlasku na teren.
Takođe, bio je to prvi okršaj Novaka sa 20-godišnjim Amerikancem koji je pružio dobar otpor, ali iskustvo Đokovića je bilo od velikog značaja, naročito u taj-brejkovima.
Nije prikazao idealnu igru, ali je i ovo bilo dovoljno dobro za prolaz dalje, što je i razumljivo jer ga nekoliko nedjelja nije bilo na zvaničnim turnirima.
Novak je uspavano počeo meč, a Amerikancu je odlično išao početni udarac, pa je to dobrano iskoristio na startu.
U drugom gemu je došao do brejka, a potom ga potvrdio za 3:0. Bio je to signal za buđenje četvorostrukom šampionu turnira, koji i pored zaostatka nije paničio.
Polako je dolazio do udaraca, strpljivo gradio poene, forsirao bekhend protivnika koji je malo po malo popuštao i pored konstantno dobrog servisa.
Na 3:1, Novak je imao jednu brejk loptu, ali nije je iskoristio. Ipak ubrzao je na 4:1, došao do brejka u sedmom gemu za 4:3, a potom izjednačio na 4:4.
Uspio je Mikelsen da dogura do taj-brejka, ali je tu došlo do izražaja Novakovo iskustvo koji je dobio taj dio igre sa 7:3 i poslije 47 minuta poveo u meču, prenosi B92.
I nije trebalo mnogo vremena Novaku da ponovo probije Amerikanca na servisu.
Na 2:1 u četvrtom gemu koristi drugu brejk loptu za 3:1, a potom lagano dolazi do 4:1 i potvrde brejka.
Nije u šestom gemu iskoristio dve prilike za brejk, Mikelsen je smanjio na 4:2, a potom je u narednom gemu uspeo da vrati brejk pošto je iskoristio drugu brejk loptu za 4:3.
Sport
STANIVUKOVIĆ PODRŽAO ŽKK „ORLOVI“: Grad izdvaja više od 80.000 KM za šampionke

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković posjetio je trening Ženskog košarkaškog kluba „Orlovi“, ponosa Banjaluke i cijele Republike Srpske, te im uručio sredstva za nastavak uspješnog rada.
„Ove djevojke brane dvostruku krunu prvaka i Kupa BiH, a godinama se takmiče u WABA ligi, donoseći slavu našem gradu. Zato ih stalno podržavamo“, poručio je Stanivuković.
Tokom ove godine Grad je izdvojio skoro 50.000 KM, a do kraja godine Klubu će biti isplaćeno više od 80.000 KM.
Gradonačelnik je ohrabrio igračice za nove pobjede, uz uvjerenje da će i dalje predstavljati Banjaluku i Republiku Srpsku na najbolji način.
„Orlovi, samo naprijed – po nove pobjede i titule!“, dodao je Stanivuković.
Sport
VELIKI ISPIT ZA “ORLOVE“: Englezi u grotlu “Marakane“

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekaće večeras od 20.45 časova selekciju Engleske u utakmici grupe K kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Utakmica će se igrati na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, a sve ulaznice su rasprodate.
“Morate da imate koncentraciju, svesni ambijenta u kojem ćete igrati. Stadion će biti pun, to me raduje na planu motivacije dodatno i pored imena protivnika će doneti neku prednost što se tiče naših igrača. Igrali su velike utakmice i na SP i EP. Veoma sam srećan što će Marakana biti ispunjena i što ćemo ostati dovoljno smireni i koncentrisani, da neke taktičke i strateške stvari dovedemo na nivo kakvim želim da izgledamo”, rekao je selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković.
On je naveo da očekuje borben i težak meč i dodao da njegova ekipa mora da bude koncentrisana.
“A što ne bismo pobedili? Da li je zabranjeno? Ja koliko znam, nije. Oni imaju isti cilj, dolaze da pobede. Za 90 minuta svašta može da se desi. Ne mogu da prognoziram. Mi ćemo pripremiti utakmicu, videćemo da li će biti dovoljno. Ne plašim se, briga me ko je protvnik. Imamo mi svoje adute, daćemo sve od sebe. Da biste bili dobar tim morate da pokažete zrelost, disciplinu, da igrate u dva pravca. To je timska slika. Priprema je potpuno normalna. U Rigi sam imao utisak da je utakmica bez adrenalina, a ovde je sasvim drugo”, izjavio je Stojković.
Fudbaler Srbije Nikola Milenković rekao je da će “orlovi” dati sve od sebe da obraduju naciju.
“Trebalo bi da zadržimo našu ambiciju, treba da verujemo u sebe i da se nadmećemo sa njima. Engleska ima dubinu u ekipi, mnogo dobrih igrača koje mogu da zamene one koji nisu tu. Ko god se nađe na terenu, biće velika opasnost. Ako uspemo da budemo superiorniji od njih, naše šanse rastu”, naveo je Milenković.
Engleska je prva u grupi sa 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Srbija na drugoj poziciji sa sedam bodova poslije tri odigrana meča, prenosi tanjug.
Sport
FIBA otkrila konačni poredak: Šokantna mjesta Srbije i BiH na Eurobasketu!

Nakon što su odigrane utakmice osmine finala Eurobasketa, FIBA je objavila zvaničan poredak od 9. do 16. mjesta.
Nakon debakla od Finske, košarkaši Srbije su u konačnici zauzeli 10. mjesto na Evropskom prvenstvu. Prvi favorit za zlato prije početka prvenstva se našao iza Francuske zbog koš razlike.
Reprezentacija BiH je zauzele 13. mjesto poslije poraza od Poljske u osmini finala. To je drugi najbolji plasman bh. košarkaša u istoriji. Na 11. mjestu se našla Italija, a iza nje je Letonija. BiH je iza sebe ostavila reprezentacije Izraela, Portugala i Švedske.
U utorak i srijedu na programu su mečevi četvrtfinala turnira, utorak:
Turska – Poljska (16:00), Litvanija – Grčka (20:00), srijeda: Finska – Gruzija (16:00), Njemačka – Slovenija (20:00), pišu Nezavisne.
-
Politika3 dana ago
SRPSKA UVELA SANKCIJE SLOVENIJI ZBOG DODIKA! “Njihova predsjednica nije dobrodošla”
-
Politika3 dana ago
Vlada Slovenije uvela je danas sankcije MILORADU DODIKU
-
Politika3 dana ago
VUKANOVIĆ “Ne osjećam se sigurno, IZLOŽENI SMO ATMOSFERI LINČA”
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ: PDP ne mijenja odluku o izlasku na PRIJEVREMENE IZBORE
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ: Ovo više nije izolovan slučaj VEĆ OPASNA SLIKA DRUŠTVA, još strašnije je što INSTITUCIJE ŠUTE
-
Politika3 dana ago
Banke iz EU poručile “NEMA VIŠE PARA ZA SRPSKU”
-
Društvo3 dana ago
NOVA ZAKONSKA RJEŠENJA? Nema vakcine – nema VRTIĆA?
-
Svijet3 dana ago
INCIDENT U POLJSKOJ PODIŽE TENZIJE: Balkan ponovo na raskrsnici blokova