Connect with us

Politika

“SVE URAĐENO SMIŠLJENO I PLANSKI”: Danas će biti zatražena informacija o NAVODIMA HELEZA

Srpski član Predsjedništva BiH, Željka Cvijanović, rekla je da će na današnjoj sjednici Predsjedništva biti zatražena informacija o navodima ministra odbrane u Savjetu ministara Zukana Heleza, a da će u narednom periodu inicirati da se nađe i informacija o radikalnim islamskim pojavama u BiH.

Cvijanovićeva je navela da je za sjednicu Predsjedništva BiH predložila informaciju o Helezovim navodima o “postojanju određenih paravojnih formacija i kampova na teritoriji Republike Srpske” jer je ta tačka zaista vrijedna pažnje i zato što hoće da istjera to na čistac, da se utvrdi odakle su te informacije.

“Gdje to piše što Helez govori u javnosti. Izbaci se neki intervju, par bombastičnoih rečenica i onda se zabavlja domaća i međunarodna javnost”, rekla je Cvijanovićeva juče novinarima u Banjaluci.

Ona je dodala da će na sjednici Predsjedništva BiH samo biti zatraženo dostavljanje informacija od Obavještajno-bezbjednosne agencije (OBA) i onih koji su o tome pričali.

“Međutim, ono što se moglo čuti u javnosti jasno pokazuje da tu nema nikakvih stvarnih prijetnji”, istakla je Cvijanovićeva.

Ona je istakla da je to izmišljena priča urađena po matrici “jedan ministar u dogovoru sa albanskim i bošnjačkim lobistima po svijetu”, kao što je gospođa Britanka koja se odmah oglasila.

“To su stvari koje su napravljene u sprezi da se izazove izazove pometnja i privuče pažnja ponovo usmjeri negativna pažnja prema Republici Srpskoj”, navela je ona, prenosi “Srna”.

Cvijanovićeva je rekla da bi bilo dobro da se na sjednici Predsjedništva BiH, što će se inicirati u narednom periodu, nađe informacije šta se dešava sa radikalnim islamskim pojavama koje su postojale, sa paradžematima, sa nazovi humanitarnim organizacijama koje u stvari promovišu radikalizaciju kada je u pitanju globalna slika, te izrazila nadu da će te informacije biti dostavljene.

Politika

OTKRIVENA NOVA KRAĐA! SDS traži ponavljanje izbora i u Bratuncu

Šef Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ognjen Bodiroga rekao je da ova stranka traži ponavljanje glasanja na prijevremenim predsjedničkim izborima u Bratuncu.

On je ponovio da glasanje treba ponoviti i u Laktašima, Doboju i Zvorniku.

Bodiroga je izarzio sumnju u izborni proces i zatražio reakciju nadležnih.

– (Predsjednički kandidat SDS-a Branko) Blanuša je ujedinio sve koji su imali različite opozicione stavove i dao je nadu da se vrijedi boriti -rekao je Bodiroga na konferenciji za novinare u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

Nastavi čitati

Politika

„NAŠI ILI NJIHOVI?“ PANIĆ OŠTRO PORUČIO: Napad na gradonačelnika pokazao potpun sunovrat vrijednosti u Srpskoj

Da li su nas, kao društvo, vladajući doveli do potpunog sunovrata vrijednosti? Ovo pitanjeje snažno odjeknulo nakon napada na predsjednika jednog političkog subjekta i gradonačelnika najvećeg grada u Srpskoj.

Iako je svaki napad – na bilo koga – apsolutno neprihvatljiv i zahtijeva hitnu reakciju nadležnih, izostanak jasne osude političkih predstavnika iz iste političke kuće kojoj pripada i sam napadač, izazvao je posebnu pažnju javnosti.

U svojoj izjavi za naš portal, Nemanja Panić, član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, poručio je:

„Da li i u takvim situacijama treba da gledamo da li je neko ‘naš’ ili ‘njihov’, ili da pošaljemo jasnu poruku da je Republika Srpska sigurno društvo, jednako za sve, u kojem se ni najmanji napad ne toleriše, a svi su jednaki pred zakonom? Nažalost, bojim se da je većina odgovora na ova pitanja negativna.“

Panić ističe da takva slika društva mora biti alarm, ali i dodatni motiv da se politička borba nastavi još snažnije:

„To nas opominje, ali i daje snage da istrajemo u političkoj borbi za sigurniju Srpsku.“

Napad koji je uznemirio javnost ponovo je otvorio pitanje – u kakvom društvu živimo i da li je selektivna osuda nova norma koju bi građani trebalo da prihvate? Panićev stav, međutim, jasan je: pravo, sigurnost i jednakost ne smiju imati političku pripadnost.

Nastavi čitati

Politika

Zaga Grahovac “NIKOLINA ŠLJIVIĆ JE FRIZERKA, ne zna izgovoriti ni ime institucije gdje je ZAMJENIK DIREKTORA”

Poslanik Liste za pravdu i red u NSRS Zagorka Grahovac komentarisala je imenovanje samostalne poslanice Nikoline Šljivić za v.d. zamjenika direktora Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne odnose i navela da je Šljivićeva frizerka, a ne pravnica. “Institucije ste pretvorili u cirkus. Nemam ja ništa lično protiv Nikoline Šljivić, ali znamo da je ona frizerka, a ne pravnica. Gdje je stekla iskustvo za rad na rukovodećem mjestu? Da li možda u Londonu, kao Petar Đokić? Zna li uopšte naziv institucije u kojoj je imenovana”, upitala je Grahovčeva.

Imamo mi, kaže Grahovac, ovdje i druge neke službenike koji ne znaju ni da izgovore gdje rade, nego kažu u RUGIPU, smijete nam se u lice.

Nastavi čitati

Aktuelno