Connect with us

Hronika

TUKAO SUPRUGU PRED DEVETOMJESEČNOM BEBOM: Denisu Buntiću zabranjen prilazak Klari, mora se javljati policiji svaki dan

Rješenjem Opštinskog suda u Ljubuškom Denisu Buntiću je zabranjen prilazak supruzi Klari Buntić na udaljenosti manjoj od 100 metara.
Buntić se takođe mora javljati u PU Ljubuški svakog dana, saznaje portal „Avaza“.

Podsjećamo, poznati rukometaš i nekadašnji član rukometne reprezentacije Hrvatske, pretukao je svoju suprugu Klaru Buntić.
Rješenjem Opštiinskog suda u Ljubuškom Denisu Buntiću je zabranjen prilazak supruzi Klari Buntić na udaljenosti manjoj od 100 metara. Buntić se također mora javljati u PU Ljubuški svakog dana, saznaje portal „Avaza“.

Podsjećamo, poznati rukometaš i nekadašnji član rukometne reprezentacije Hrvatske, pretukao je svoju suprugu Klaru Buntić.

Supruga Denisa Buntića izjavila: Zamalo me ubio, tukao me pred našim djetetom od devet mjeseci

Cijela desna strana mi je natečena, udarao me po cijelom tijelu, leđima, kukovima, rekla je Klara Buntić.

Neslužbene informacije koje su se sinoć iznosile o tome da je Denis Buntić (41), poznati rukometaš i nekadašnji član rukometne reprezentacije Hrvatske, koji se sumnjiči za nasilje u porodici i nedopušteno držanje oružja ili eksplozivnih tvari, pušten na slobodu, potvrdila je njegova supruga, Klara Buntić.

Za odluku Opštinskog suda u Ljubuškog kojom je odbijen pritvor njenom mužu saznala je sinoć i od tada je u šoku, u nevjerici, ali i u strahu. Ne može, kako je rekla za portal „Avaza“, doći sebi.

Tukao je pred devetomjesečnom bebom
– On je sada na slobodi, a umalo me nije ubio…Jer, da me nastavio tući, vjerovatno ne bih bila živa, a tukao me pred našim djetetom od devet mjeseci – kroz suze nam je govorila Klara.

Iako je, priznala je, i ranije bio nasilan i fizički je zlostavljao, ipak, u petak je prvi put smogla snage da ga prijavi.

Nasrnuo je na nju u alkoholisanom stanju, a postoji, rekla nam je, i snimak gdje se sve čuje, od toga kako je udara do toga gdje ga ona moli da je pusti.

– U jednom trenutku sam se predala i rekla sam: „Bože, u ruke tvoje, ja ovdje ne mogu ništa“. Zamislite, on ima 160 kila, ja 50 i koju, nemoguće se odbraniti. Sijevalo mi je u glavi koliko su to jaki udarci bili… Cijela desna strana mi je natečena, udarao me po cijelom tijelu, leđima, kukovima… Nisu mi konstatatovane teške tjelesne povrede, nemam ništa slomljeno, ali da je nastavio mogao me ubiti. Stalno mi je govorio: „Izlazi“, a pri tome me je držao za glavu. Tek u jednom trenutku se okrenuo i ja sam uspjela otvoriti balkonska vrata i uspjela pobjeći – plačući nam je ispričala.

Policiju je pozvala nakon što je zaprijetio da će ubiti njenog brata, jer mu je rekla da će ga pozvati.

Čuo se pucanj iz kuće

– U jednom trenutku se čuo pucanj iz kuće. Odsjekle su mi se noge, mislila sam da je ubio naše dijete i samo sam se ukopala – jecajući nam priča.

Policija je, kazala nam je, došla prilično brzo, ali šokantno je, kako je ustvrdila da je on u policijsku stanicu otišao svojim automobilom.

– Ne znam je li ga se boje, šta li već… Čak, bio je začuđen, što je, uopšte, ostao pritvoren i tih dan, dva… Zamislite, arsenal oružja mu je nađen. Nisam smjela progovoriti o tome. Živjela sam pod prijetnjama, manipulacijama… trpjela nasilje, koje se ponavljalo. Nikad ga nisam prijavila, jer sam bila mazlum koji ga voli, uvijek sam mu davala šansu, ali kad sam vidjela da me pokušao doslovno ubiti odlučila sam prijaviti – kazala nam je ona.

„Kumovale porodično-prijateljske veze“

Iako je postupajuća tužiteljica Tužilaštva Zapadnohercegovačkog kantona, kako nam je kazala, učinila sve, ipak, Klara je uvjerena da su takvoj sudskoj odluci „kumovale porodično-prijateljske veze“.

– Činjenica je da njegova majka radi u Sudu u Ljubuškom i uvjerena sam da je bilo uticaja. Cijela BiH, cijela Hrvatska je objavila da me pretukao, da mu je nađen arsenal oružja, javnost je uz mene, ali nisu oni koji su trebali biti. Jedno ubistvo, drugo, treće, do kada ćemo brojati. Gradačac, Nizama, zar se to zaboravilo – na kraju je poručila Klara Buntić.

Iz Tužilaštva ZHK nam je potvrđeno da je odbijen prijedlog za određivanje pritvora prema D.B. te da su određene mjere, ali koje, nisu mogli kazati, budući da, kako su naveli sudsko rješenje u pisanoj formi, još nisu dobili.

Hronika

I DJECA U KANDŽAMA ZLOČINA! Maloljetnički kriminal u Republici Srpskoj u porastu

U samo mjesec dana djeca su na području Banjaluke i susjednih opština učestvovala u izvršenju teških krivičnih djela.

U skladu sa Zakonom o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku RS, dijete je svaka osoba koje nije navršila 18 godina života.

Djeca su tako prije mjesec dana opljačkala sudski depozit u kasarni MUP Republike Srpske kod Laktaša i ukrali materijalne dokaze iz sudskih predmeta. Iz policije su saopštili da su svi predmeti pronađeni i vraćeni, te da su identifikovani maloljetni počinioci krivičnog djela koje je okvalifikovano kao teška krađa.
Podsjećanja radi maloljetnici su iz sudskog depoa ukrali oružje i drogu. Prije tri dana u Banjaluci je u jutarnjim časovima izvršena oružana pljačka.

Istragom je utvrđeno da je razbojništvo počinilo dijete, dok mu je saučesnik bio već osuđivani kriminalac. Kakva je veze između ovog dvojca bila i da li je dijete bilo nagovoreno na teško krivično djelo, utvrdiće istraga.

Međutim ono što je najgore u svemu to je da sistem uopšte ne prepoznaje ili ne želi prepoznati sve veći problem maloljetničke delinkvencije. Ovome u prilog ide da stručnjaci u Srpskoj godinama upozoravaju da postoje efikasni načini da se maloljetnici izvuku iz ralja kriminala, ali njihove vapaje nadležni ne žele čuti.
Linker
Umjesto pravovremenih mjera, djeca s desetinama krivičnih djela završavaju u Vaspitno-popravnim domovima u Srpskoj, ali tada je njihova resocijalizacija gotovo nemoguća.

Doktor pedagoških nauka Nebojša Macanović je u emisiji Neispričano na Youtube kanalu Srpskainfo upozorio da se maloljetnici sve češće vrbuju od strane iskusnijih kriminalaca za izvršenje krivičnih djela.

Ujedno je podsjetio da u zakonima odavno postoje ustanove kao što su vaspitni centri, koji bi bili idealni za prevenciju i da djecu u sukobu sa zakonom pravovremeno vratimo na pravi put, ali ovi centri postoje samo na papiru, dok se u praksi to pravda nedostatkom novca. Sistem koji djeluje tek kad problem eskalira ne daje rezultate – pitanje je koliko ćemo još čekati prije nego što shvatimo da prevencija nije trošak, već jedini izlaz.

Macanović je ukazao i na to da dosadašnja iskustva pokazuju da u VP dom dolaze djeca koja su već godinama u kriminalu i gdje je njihova resocijalizacija teška i često neuspješna.
– Jako je teško kod takve djece postići pozitivne efekte, jer nemamo mjere koje prethode Vaspitno popravnom domu. A to su vaspitne ustanove, vaspitni ili disciplinski centri. Imamo taj problem nasilja i maloljetničke delinkvencije i uvijek kažem da kada nešto kritikujem, volim da ponudim nekoliko rješenja- kaže profesor Fakulteta političkih nauka (FPN) u Banjaluci Nebojša Macanović.

Dodaje kako se gorućem problemu u Republici Srpskoj i sve većem broju maloljetnika u sukobu sa zakonom mora pristupiti sistematski od strane svih, a ne pojedinačno, jer to ne daje nikakve rezultate.

– Mi moramo tu sistematski i istovremeno da djelujemo. Sva nadležna ministarstva, od ministarstva pravde, ministarstva prosvjete, zdravlja i konačno unutrašnjih poslova. Svi moramo djelovati u jednom momentu, a ne parcijalno kao do sada, jer tu nema željenih efekata- kategoričan je Macanović.

U Republici Srpskoj trenutno ne postoji nijedna institucionalna mjera koja prethodi VP domu, što se pravda nedostatkom sredstava.

Macanović podsjeća da imamo mnogo područnih devastiranih škola koje su napuštene i koje bi sa malo ulaganja mogle biti pretvorene u vaspitne centre ili u vaspitne ustanove.

Svi problemi naravno počinju da se uočavaju u školama, a nama su puna usta dječijih prava, dok njihove obaveze zanemarujemo.

Nastavi čitati

Hronika

STRAVIČNA TRAGEDIJA U FRANCUSKOJ! Dječak se ugušio u vrtiću

Nesvakidašnja nesreća dogodila se u jednom francuskom vrtiću kada se dječak star 20 mjeseci ugušio nakon što je pojeo bananu, a njegov otac okrivio je ovu ustanovu za nemar, prenose danas francuski mediji.

Ubrzo nakon što je pojeo bananu, mali Brajan doživio je kardio-respiratorni zastoj, uprkos tome što je osoblje vrtića pokušalo da mu pomogne, a potom i vatrogasci koji su ubrzo stigli na lice mjesta, piše Figaro.

Dječak je hitno prevezen u bolnicu, a potom stavljen u indukovanu komu. Nakon nedjelju dana, uprkos maksimalnim naporima ljekara, on je preminuo.

Prema riječima dječakovog oca Lorana, tragedija je mogla da se izbjegne da osoblje vrtića nije bilo tako nemarno.

“Kada smo upisali dijete u vrtić mislili smo da će tamo biti bezbjedan. Vjerovali smo da će mu pružiti zaštitu i sigurnost. To nije smjelo da se desi”, kazao je on.

Tužilac okruga Val de Marn potvrdio je da nije otvorena istraga o uzrocima smrti dečaka, pošto nema bilo kakvih sumnjivih okolnosti, a njegovi roditelji nisu podnijeli tužbu, prenosi Tanjug.

Nastavi čitati

Hronika

SLUŽBENIM AUTOMOBILOM DILOVAO DROGU: Uhapšen vozač Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH

Policijski službenici Uprave policije MUP Kantona Sarajevo, pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, realizovali su operativnu akciju kodnog naziva “Blood” u kojoj je uhapšen je Adnan Džuho (1983) iz Sarajeva.

Džuho je vozač Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH, koji je, kako saznaje Klix, koristio službeni kombi zavoda za dilanje.

On je uhapšen zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivična djela neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

– Akcija je realizovana s ciljem dokumentovanja neovlaštenog prometa opojnim drogama. U izvršenim pretresima na području Ilidže i Starog Grada, pronađena je i oduzeta određena količine suhe zeljaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu, materije koja asocira na opojnu drogu spid, digitalna vaga, kao i drugi predmeti važni za istragu – saopšteno je iz MUP KS, piše Klix.

Nastavi čitati

Aktuelno