Connect with us

Banjaluka

DRINIĆ I BASARA U POSJETI JOŠ JEDNOJ FAMILIJI! Porodica Kesić iz Saračice primjer hrabrosti i ljubavi

Na dan velikog praznika, Badnjaka, odbornik PDP-a Nebojša Drinić, zajedno sa kolegama Adrianom Basarom i Draškom Stijakovićem, posjetio je porodicu Kesić iz Saračice. Ova skromna porodica, koju čine hrabra majka Nevenka i njen sin Momo, dokaz je da se snaga ljubavi i zajedništva može suprotstaviti svim izazovima.

Odbornik Nebojša Drinić istakao je značaj ovakvih posjeta i ulogu društva u pružanju podrške porodicama koje se suočavaju s velikim životnim iskušenjima:
“Nevenka je primjer hrabre majke koja, uprkos velikim gubicima, svakodnevno ulaže nadljudske napore da pruži najbolji život svom sinu. Momo, uprkos zdravstvenim problemima, pokazuje nevjerovatnu snagu – ljubazan je, vrijedan i posvećen svojim interesovanjima poput šaha i politike. Uz ovakve porodice, učimo koliko su snaga i ljubav nezaobilazni temelji našeg društva.”


Posjeta je obuhvatila i simbolične božićne darove, a domaćini su izrazili zahvalnost na pažnji i podršci. Drinić je dodao da će ovakve porodice i u budućnosti imati posebnu pažnju i podršku gradske uprave i lokalne zajednice.

Banjaluka

SJEĆANJE NA HEROJE! Položeni vijenci i održan parastos za 24.000 poginulih boraca VRS

U Banjaluci danas se obilježava Dan nestalih i poginulih u Odbrambeno-otadžbinskom ratu Republike Srpske za čiji odbranu je život dalo više od 24.000 boraca Vojske Republike Srpske, dok se 1.616 vojnika i civila još vode kao nestali.

Predstavnici Grada Banjaluka prisustvuju obilježavanju Dana nestalih i poginulih u Odbrambeno-otadžbinskom ratu Republike Srpske.

Ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za boračko-invalidsku zaštitu Radivoj Majstorović i ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara položili su vijenac na Novom groblju, te na groblju „Sveti Pantelija“.

U Hramu Hrista Spasitelja u toku je parastos poginulim borcima i ubijenim civilima, a za 12.00 časova najavljena je javna tribina o procesu traženja nestalih “Gdje je, hoću da znam” u Kulturnom centru Banski dvor.

Dan nestalih i poginulih u Odbrambeno-otadžbinskom ratu obilježava se 15. septembra, jer simbolizuje masovno stradanje i nestanak velikog broja civila i boraca u septembru 1995.godine.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ “CIRKUS JE STIGAO U NAŠ GRAD, a glavne klovnove glumi rukovodstvo Republike Srpske!” (VIDEO)

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković osudio je današnje događaje u centru grada, nazvavši ih „cirkusom“ i upozorio da politički spektakli sve više zamjenjuju pravu kulturnu i društvenu vrijednost.

– Cirkus je stigao u naš grad, a glavne klovnove glumi rukovodstvo Republike Srpske! Da mogu, čitavu Banjaluku bi pretvorili u binu na kojoj ubijaju tradiciju, mijenjaju je prostaklukom i prikazuju daleko od onoga što bi trebalo da promoviše naš grad i Republiku Srpsku. Kao da je cilj da se svaki trg, park ili ulica pretvore u improvizovani „šatorski cirkus“, gdje se umjesto kulture nudi prostakluk, a dnevno-politički spektakli postaju sve jeftiniji i prazniji – rekao je Stanivuković.

On je dodao da političke partije treba da imaju veće ciljeve od „da se pojede i popije“ i da je sramotno što je SNSD spustio svoj vrhunac aktivnosti na ovakve manifestacije, dok je grad ostao bez značajnih kulturnih događaja poput Banjalučkog festivala (BLfest).

– Baњaluka je mnogo više od toga. Baњaluka je TrotoArt, Kastel, Kuća Milanovića. Uvijek će biti mjesta i za kotlićijadu, ali je sramota da one budu vrhunac programa političkih organizacija, i to uz podršku javnog servisa i Klinčkog centra Republike Srpske.

Stanivuković je istakao da praznik i snaga naroda ne mogu da se mjere kazanima, hranom i pićem, već onim što gradimo, koliko radimo i kako brinemo o budućnosti djece.

– Kažite nam, šta je to tačno što slavite? Pobjede koje niko ne vidi, ili poraze koje pakujete u vašare? Na čiji račun ide ovaj vaš cirkus? – upitao je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Banjaluka

Đajićev cirkus blokirao saobraćaj, a 40 MILIONA ZA GARAŽU UKC-a više niko i ne spominje

Na prilazima naselju Česma danas vlada potpuni kolaps. Đajićeva kotlićijada, koju finansira ne znamo ko, potpuno je blokirala saobraćaj, a skup je “uveličao” i Dodik. Građani su ogorčeni – kolone kilometarske, vozila nepomična.

Dok se naselja pretvaraju u vašare i cirkus pod šatorom, najveća zdravstvena ustanova u Srpskoj nema ni osnovnu infrastrukturu. Gdje je nestalo 40 miliona maraka za garažu kod UKC-a, koja je godinama najavljivana kao projekat od životne važnosti za pacijente i njihove porodice? Garaže nema, radova nema, a što je najgore – o njoj više niko ni ne govori.

Umjesto garaže, Đajić javnosti nudi pjevaljke, bančenje i alkohol, dok se narod guši u kolonama i nema gdje parkirati ni kod bolnice. Milioni su nestali bez traga, a odgovora nema.

Ovo je ogledalo sistema u kojem se zdravstvo pretvara u kafanu, a SNSD direktori u estradne menadžere. Banjaluka i Republika Srpska dobile su „kotlićijade“ i „Guče“, ali pacijenti nisu dobili ono što im je najpotrebnije – garažu koja je plaćena, obećana i nestala.

Pitanje na koje Đajić i vlast duguju odgovor je jasno: gdje je nestalo 40 miliona maraka?

Banjaluka 24

Nastavi čitati

Aktuelno